Stomil Olsztyn zremisował 3:3 z Jaguarem Gdańsk. Fot. stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn zremisował sparing z Jaguarem Gdańsk

16.12.22 13:37   em   4

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali ostatnie spotkanie w 2022 roku. W Biskupcu podopieczni Szymona Grabowskiego tylko zremisowali 3:3 z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Filip Wójcik, Hubert Krawczun oraz Mateusz Sobótka.

Planowo spotkanie miało się odbyć na olsztyńskich Dajtkach, ale w połowie tygodnia Stomil zmienił swoje plany treningowe. Jedyne i wysłużone boisko ze sztuczną nawierzchnią w stolicy regionu pozostawia wiele do życzenia, dlatego II-ligowiec postanowił skorzystać z zaproszenia Biskupca. Od środy Stomil trenował na obiekcie im. Andrzeja Biedrzyckiego i na koniec mikrocyklu rozegrał tam spotkanie sparingowe.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 17. minucie strzelił Filip Wójcik. Po przerwie na 2:0 podwyższył Hubert Krawczun, gola strzelił z rzutu karnego podyktowanego, a faulowany w polu karnym był Mateusz Jońca. W 67. minucie bramkę na 3:0 strzelił Mateusz Sobótka.

Następnie Stomil w pięć minut stracił trzy gole! Najpierw z rzutu karnego celnie trafił Deleu (faulował w polu karnym Jońca), a chwilę później zawodnik Jaguara strzelił kolejną bramkę, w 78. minucie mieliśmy już remis 3:3.

Szymon Grabowski w tym spotkaniu testował kilku zawodników. M.in. Michała Żukowskiego wypożyczonego do IV-ligowego GKS-u Wikielec czy Jakuba Babalskiego (rocznik 2005) z drużyny juniorów.

1:0 - Filip Wójcik (17), 2:0 - Hubert Krawczun (57 k), 3:0 - Mateusz Sobotka (67), 3:1 - Deleu (73 k), 3:2 - ? (75), 3:3 - ? (78)

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Igor Kośmicki (46 Mateusz Jońca), Mateusz Jarzynka, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski (46 Mateusz Błaut), Maciej Spychała (46 Michał Żukowski), Mateusz Drabiszczak (46 Jakub Babalski), zawodnik testowany (46 Hubert Krawczun), Karol Żwir (46 Mateusz Sobotka), Filip Wójcik (46 Marek Niewiadomski), Bartosz Florek.