Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Cracovia

63' Paweł Kaczmarek
ż Paweł Baranowski
ż Karol Żwir
kartki Mateusz Żytko ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki (85, 87. Szymon Kaźmierowski), 21. Łukasz Jegliński, 31. Michał Glanowski, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek (89, 13. Dominik Kun) - 11. Paweł Piceluk (78, 24. Karol Żwir).
Cracovia : 80. Krzysztof Pilarz - 25. Andraž Struna, 5. Mateusz Żytko, 3. Miloš Kosanović, 6. Adam Marciniak - 17. Sebastian Steblecki (53, 9. Edgar Bernhardt), 21. Sławomir Szeliga (73, 14. Damian Dąbrowski), 27. Marcin Budziński, 23. Łukasz Zejdler (73, 24. Michał Zieliński), 37. Bartłomiej Dudzic - 4. Vladimir Boljević.
Szczegóły sędziował: Mariusz Korzeb (Warszawa).
widzów: 2500.

Na zaśnieżonej murawie ostródzkiego stadionu, na oczach widzów Orange Sport, Stomil efektownie pokonał dotychczasowego lidera pierwszej ligi, strzelając mu trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej!

Mecz, ku zdziwieniu wszystkich, toczył się pod dyktando Stomilu. Dotychczasowy lider z Krakowa grał niemrawo, a Olsztynianie, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych meczów, walecznie i odważnie.

Wynik otworzył Łukasz Suchocki, który pięknym strzałem pokonał bramkarza Cracovii. W drugiej połowie ponownie Łukasz Suchocki wystąpił w głównej roli zaliczając dwie asysty. Najpierw doskonale podał do Pawła Piceluka, następnie do Pawła Kaczmarka.

3:0 bardzo dobrze odzwierciedla przebieg meczu. Cracovia w niczym nie przypominała drużyny, którą dzieli ze Stomilem przepaść w tabeli. Ba, nawet ktoś niezorientowany mógłby pomyśleć, że to goście bronią się przed spadkiem.

Chciało by się rzec - jaka liga - taki lider. I wstyd byłoby z tej ligi spaść, a - niestety - o to wcale nie będzie trudno: do bezpiecznego miejsca w tabeli tracimy wciąż 4 punkty (na dodatek Sandecja rozegrała jeden mecz mniej). Miejmy nadzieję, że dzisiejszy mecz będzie punktem zwrotnym i tak waleczny Stomil będziemy oglądać do końca sezonu.

Tymczasem piłkarzom dziękujemy za piękny, wielkanocny prezent!

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:26:49

90' Koniec meczu! Cenne trzy punkty nasze!
88' Paweł Kaczmarek opuszcza zaśnieżoną murawę. Na boisku Dominik Kun.
87' Kibice z Krakowa zwijają flagi i zbierają się do wyjścia.
85' Szymon Kaźmierowski za Łukasza Suchockiego. Bohater spotkania żegnany brawami.
83' Karol Żwir z żółtą kartką
78' Do wejścia gotowy Karol Żwir. Zmienia Pawła Piceluka.
74' Rzut wolny dla Stomilu z 30 metrów. Suchocki wprost w ręce bramkarza.
73' Podwójna zmiana w Cracovii. Boisko opuszczają Zejdler i Szeliga. Na murawie Damian Dąbrowski i Michał Zieliński.
71' Cracovia bezradnie w ataku pozycyjnym, Stomil odważnie w akcjach z kontry.
63' Gooooooooooooooool! Paweł Kaczmarek! Kolejna asysta Suchockiego!
59' Goooool! Paweł Piceluk idealnie obsłużony przez Suchockiego i z bliska pokonuje bramkarza gości!
58' Coraz cieplej pod naszą bramką. Dośrodkowane z lewej strony. Wybija Skiba.
53' Schodzi Steblecki. Wchodzi Edgar Bernhardt
52' Kibice Stomilu prezentują oprawę. Efektowna sektorówka i podpis "Podejrzani o fanatyzm". Zdjęcie na FB.
49' Mateusz Żytko z żółtą kartką
46' Druga połowa. Zaczynamy.
45' Koniec pierwszej połowy. Co musimy przyznać - zasłużone prowadzenie naszej drużyny. Stomil prezentował się w tej połowie na tle rywala dużo lepiej: 4 celne strzały gospodarzy na 0 gości - te statystyki mówią same za siebie. Nie chcemy zapeszać, więc z oceną gry gości wstrzymamy się do końca drugiej połowy.
43' Powinno być 2:0! Suchocki znalazł w polu karnym Piceluka, który z kilku metrów wprost w środek bramki i wychodzącego bramkarza.
40' Akcja z prawej strony. Wejście Suchockiego w pole karne i piękne uderzenie obok interweniującego bramkarza.
40' Goooooooooooooooooooooool! Łukasz Suchocki!
30' Gra przeniosła się do środka pola. Murawa sprzyja wślizgom, coraz więcej fauli i przerwanych akcji.
21' Piłka często w pobliżu bramki Cracovii. Jednak ciągle czekamy aż się w niej znajdzie.
19' Dośrodkowanie w formie strzału, odbija Pilarz. Piceluk dobija daleko obok bramki.
18' Seria dośrodkowań z prawej strony. Najpierw rożny. Teraz wolny...
17' Dośrodkowanie Kaczmarka z lewej strony. Nie było nikogo ze Stomilu w polu karnym, ale był obrońca gości, który wyręczył naszego napastnika, obok bramki.
13' Glanowski z dystansu, niewiele nad bramką. Odważnie Stomil.
11' Rzut wolny z 30m. Dośrodkowanie i bardzo dobra sytuacja dla Stomilu. Broni bramkarz gości.
10' Ciekawy początek, aktywnie piłkarze obu drużyn, pomimo że murawa bardziej nadaje się do narciarstwa klasycznego.
1' Gramy! Tylko zwycięstwo! - tak głośnego śpiewu trybuna kryta na tym stadionie jeszcze nie słyszała.
Piłkarze na murawie. Gospodarze w granatowych koszulkach, goście w swoich tradycyjnych: biało-czerwonych. Kryta trybuna zapełniona. Z Krakowa ok 50 osób.
Nasz typer: większość stawia na 0:2 i 1:3 dla gości. Są też optymiści: 2:1 dla Stomilu. Bierzemy w ciemno!
Obawiamy się, że murawa nie będzie nadawała się do finezyjnej, technicznej gry. A jak wiemy, nasi piłkarze nie czują się w takich warunkach zbyt pewnie.
Pada śnieg. Pomarańczowe piłki czekają.
Narzekaliśmy na brak zmian w składzie, a tu hop. Nowa taktyka przygotowana przez naszego trenera: Paweł Piceluk w ataku!
Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz, 25. Andraż Struna, 5. Mateusz Żytko, 3. Milos Kosanovic, 6. Adam Marciniak, 17. Sebastian Steblecki, 23. Łukasz Zejdler, 27. Marcin Budziński, 21. Sławomir Szeliga, 4. Vladimir Bojlevic, 37. Bartłomiej Didzic
Znamy składy wyjściowe. Stomil: 82. Piotr Skiba, 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel, 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek, 11. Paweł Piceluk
Tym, którzy zostali w domach ze święconkami przypominamy, że mecz będzie można obejrzeć na żywo na kanale Orange Sport. Kto chce dowiedzieć się o tym, czego nie pokażą i nie powiedzą w telewizji, zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
W Ostródzie pogoda wiosenna. Z tym, że jest to raczej północnoeuropejska wiosna. Pada śnieg i temperatura w okolicach zera.
Bukmacherzy stawiają dziś zdecydowanie na gości. My jednak wiemy swoje!
Pociąg wypełniony kibolami odjechał z Dworca Głównego. Najbliższa stacja - Ostróda.
Na fejsie daliśmy zdjęcie odśnieżonego boiska w Ostródzie!
stomil.olsztyn.pl to serwis informacyjny, ale nie jesteśmy biurem informacji! Im bliżej meczu tym więcej pytań zadajecie na PW. Najgorsze jest to, że pytania się powtarzają i wszystko można znaleźć na stronie. Wystarczy trochę poczytać, a nie iść na łatwiznę...
Dzwonił dyrektor Królikowski i zapewniał, że mecz się odbędzie. Od rana w Ostródzie trwa odśnieżanie boiska!
Jeżeli ktoś już teraz się wybiera z Olsztyna do Ostródy to musi uważać na trasie, bo okolicach Gietrzwałdu droga jest zablokowana.
Siemanko ;) Dzisiaj relacja z meczu będzie trwała cały dzień, a co! Jak tam święconki przygotowane?

W sobotę (30 marca) o godzinie 19:00 w ramach 21. kolejki pierwszej ligi Stomil Olsztyn w Ostródzie zmierzy się z Cracovią. Formalnym gospodarzem tego meczu jest nasza drużyna.

W związku z przedświątecznym lenistwem zapowiedzi meczu nie napiszemy, po prostu nie chce nam się, zresztą nie ma o czym pisać. Przedstawimy Wam za to najważniejsze informacje związane z tym spotkaniem.

1) Trener Zbigniew Kaczmarek jest chyba najwyraźniej zadowolony z wyników osiągniętych w meczach z Dolcanem i ŁKS-em i nie zmienia nic w "osiemnastce" meczowej, więcej TUTAJ.

2) O godzinie 16:50 z peronu pierwszego wyruszy pociąg specjalny, który zawiezie kibiców na mecz. Koszt podróży to tylko 10 zł, więcej TUTAJ.

3) Profile w dniu meczu będzie można wyrabiać do godziny 15:00 w Olsztynie oraz godziny 16:30 w Ostródzie, więcej TUTAJ.

4) O godzinie 6:30 kibice "biało-niebieskich" wyjadą do Bydgoszczy na derbowy mecz Polonii z rezerwami Zawiszy, więcej TUTAJ.