Relacja z meczu Stomil Olsztyn - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

2 października 2011 r.
godz. 15:00

Stomil Olsztyn 2:0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
0:0
52' Krzysztof Filipek
55' (k) Krzysztof Filipek
ż Robert Tunkiewicz kartki Michał Stachurski ż
Damian Nogaj ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 14. Piotr Łysiak (76, 8. Igor Biedrzycki), 20. Michał Świderski (81, 24. Karol Żwir) - 6. Krzysztof Filipek (83, 13. Radosław Stefanowicz).
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: 33. Rafał Misztal - 4. Michał Stachurski, 20. Radosław Kardas, 5. Mariusz Mikoda (66, 7. Mateusz Stąporski), 26. Klaudiusz Łatkowski - 25. Jakub Kapsa, 11. Piotr Klepczarek, 9. Karol Kosturbała, 10. Mateusz Mąka, 23. Damian Nogaj (86, 22. Dawid Żak) - 19. Kamil Dziadowicz (76, 3. André Stratmann).
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

W niedzielę piłkarze olsztyńskiego Stomilu ponownie udowodnili swoją wygraną w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, że zdecydowanie liczą się w lidze. Po 12 kolejce II ligi wschodniej wciąż utrzymujemy premiowaną awansem pozycję wicelidera tabeli, co wprawia w znakomity nastrój kibiców, którzy znów pozytywnie patrzą w przyszłość klubu.

W pierwszej połowie niedzielnego spotkania widzowie nie doczekali się żadnej bramki, jednak już na początku drugiej połowy piłkarze zrehabilitowali się. Wynik meczu 2:0 ustalił Krzysztof Filipek, strzelając dla Stomilu wszystkie bramki i to on został absolutnym bohaterem tego meczu.

Pierwsza bramka padła po tym, jak nasz napastnik skierował futbolówkę głową w światło bramki po doskonałym dośrodkowaniu Michała Świderskiego i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej Rafałowi Misztalowi. Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola, bo już trzy minuty później karnego wywalczył Łukasz Suchocki, a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał niezawodny w tym meczu Krzysztof Filipek. Po 55. minucie meczu walka nadal toczyła się na boisku, ale nie poskutkowała już zmianą wyniku.

Przypomnijmy, że drużyna z Olsztyna zebrała jak dotąd 23 punkty i ma przewagę trzech punktów od Stal Stalowej Woli, która to zajmuje trzecie miejsce. Zaś od pauzujących w tej kolejce "Piwoszy" z Brzeska dzielą nas dwa oczka. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak skupić się na następnym meczach i zdobywać jak największą ilość punktów, żeby wykorzystać dobrą lokatę i powalczyć o tak długo wyczekiwany awans na zaplecze ekstraklasy.

mw

Mini-relacja live:

90+3' - Koniec meczu. Stomil wygrał 2:0 po bramkach Krzysztofa Filipka, które zdobył w trzy minuty na początku drugiej połowy.

86' - Dawid Żak wszedł za Dawida Nogaja.

83' - Radosław Stefanowicz wszedł za Krzysztofa Filipka.

81' - Karol Żwir zmienił Michała Świderskiego.

77' - Żólty kartownik ujrzał pomocnik Stomilu - Robert Tunkiewicz.

76' - Igor Biedrzycki wchodzi za Piotra Łysiaka oraz za Andre Stratmann wszedł za Kamila Dziadowicza.

66' - Mateusz Stęporski wszedł za Mariusza Mikodę.

55' - GOOOL! Druga bramka pada z rzutu karnego, którego wywalczył Łukasz Suchocki. Żółtą kartkę zobaczył Damian Nogaj.

52' - GOOOL! Krzysztof Filipek strzela bramkę z główki. Stomil prowadzi 1:0!

46' - Początek drugiej połowy.

45+1' - Koniec pierwszej połowy meczu.

39' - Michał Stachurski z KSZO ukarany żółtą kartką za wymuszanie rzutu karnego.

1' - Początek meczu.

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają kolejne spotkanie na własnym stadionie. Tym razem do Olsztyna przyjedzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Jeszcze w sierpniu wszystko wskazywało na to, że do tego meczu nie dojdzie. Targane kłopotami finansowymi KSZO miało wycofać się z rozgrywek. Tak się jednak nie stało i w niedzielę dojdzie do pojedynku na szczeblu drugiej ligi. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Stomil po porażce w Pucharze Polski z Widzew Łódź może skupić się jedynie na walce o awans do I ligi. W czwartek doszło jak wszyscy wiemy do zawirowania w klubie. Stomil Olsztyn nie ma zarządu. Czy w takie sytuacji zespół może spokojnie skupić się na treningach i graniu o ligowe punkty?

– Nie spodziewałem się takiej decyzji prezesów, ale w pełni ją rozumiem i jestem za. W piątek dostaliśmy na szczęście pozytywne sygnały z ratusza i wygląda na to, że wszystko wraca do normy. Mam wobec tego nadzieję, że ten jeden dzień nerwów nie wpłynie negatywnie na koncentrację zespołu, który przecież spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. KSZO nie imponuje może na razie wynikami, ale to zespół, który cały czas jest w budowie i, mając kilku doświadczonych zawodników, wygląda coraz lepiej. Dla nas w niedzielę będą się liczyć jednak tylko trzy punkty. Jeżeli chcemy coś w tej lidze namieszać, to u siebie musimy wygrywać z każdym - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.