Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Lech Rypin

16 lutego 2011 r.
godz. 12:00

Stomil Olsztyn 2:1 Lech Rypin
2:0
22' Paweł Alancewicz
34' Michał Renusz
Bramki Paweł Piceluk 55'
Bramki Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Erwin Sak) - Radosław Stefanowicz, Paweł Baranowski (46 Arkadiusz Koprucki), Rafał Remisz, Piotr Głowacki - Jakub Kowalski (46 Janusz Bucholc), Robert Tunkiewicz, Bartosz Szaraniec, Daniel Michałowski (12 Paweł Alancewicz, 75 Krzysztof Filipek), Michał Renusz (46 Paweł Głowacki) - Łukasz Suchocki (10 Krzysztof Filipek, 46 Łukasz Suchocki).
Lech Rypin: Kamil Ryłka (75 Mateusz Rywocki) - Marcin Baranowski (46 Radosław Simson), Mateusz Ewert, Piotr Buchalski, Paweł Bojaruniec - Szymon Moszczyński, Przemysław Goc (46 Radosław Gajkowski), Adam Dylewski, Paweł Komorowski - Paweł Kukowski (46 Piotr Sarbinowski), Paweł Piceluk.

OKS 1945 Olsztyn wygrał w spotkaniu sparingowym z trzecioligowym Lechem Rypin 2:1 (2:0). Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Paweł Alancewicz oraz Michał Renusz, dla gości trafił Paweł Piceluk.

"Biało-niebiescy" do meczu przystąpili w eksperymentalnym składzie. W pierwszej "jedenastce" zagrali Radosław Stefanowicz, Rafał Remisz, Piotr Głowacki oraz Bartosz Szaraniec, którzy ostatnio rozpoczynali spotkania na ławce rezerwowych.

Już na początku meczu trener Zbigniew Kaczmarek zmuszony był dokonać dwóch zmian. Za kontuzjowanych Daniela Michałowskiego i Łukasza Suchockiego na boisku pojawili się Paweł Alancewicz oraz Krzysztof Filipek. W 16. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego z około 16 metrów przez Jakuba Kowalskiego trafiła w słupek. Sześć minut później "biało-niebiescy" za sprawą Pawła Alancewicza strzelili pierwszego gola. W 34. minucie drugą bramkę dla OKS-u 1945 Olsztyn zdobył Michał Renusz, który wykorzystał dobre zagranie głową od Krzysztofa Filipka. Trzy minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Alancewicz, ale niestety tym razem przestrzelił z pięciu metrów.

W przerwie trener Kaczmarek dokonał pięciu zmian, na boisko powrócił Suchocki, który w pierwszej połowie już po dziesięciu minutach opuścił boisko. W 55. minucie piłkarze z Rypina zdobyli bramkę za sprawą Pawła Piceluka.

em, mmks

Zbigniew Kieżun powraca do Olsztyna. Ze swoim Lechem Rypin sprawdzi dyspozycję OKS 1945 Olsztyn na dwa i pół tygodnia przed ligą. Początek meczu o godz. 12:00.

Pierwszy raz w Olsztynie będzie można zobaczyć OKS 1945 w nowym ustawieniu 4-5-1, które przynosi same korzyści w grze ofensywnej. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka w ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Elaną Toruń 3:2. W tym spotkaniu wystąpi nieobecny z powodu egzaminu na uczelni Łukasz Suchocki. Nie zagra oczywiście kontuzjowany Eduardo oraz Pawłowie: Sędrowski oraz Łukasik.

W meczu nie zobaczymy także Kamila Ryłki, który został wypożyczony z OKS-u do Lecha Rypin. Bramkarz ma problemy zdrowotne i nie wiadomo kiedy powróci do treningów.

Niestety dla kibiców pora nie jest korzystna. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12:00. Teoretycznie o tej porze powinno być najcieplej, a w ostatnich dniach pogoda nas wszystkich nie rozpieszcza.

Wynik spotkania będzie można śledzić na naszym portalu, a relację tekstową przeprowadzi portal sport.wm.pl. Serdecznie zapraszamy!