Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Lech Rypin

2011/2012 - Sparing nr 12 Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej
11 lutego r.
godz. 11:00

Stomil Olsztyn 0:0 Lech Rypin
Bramki
Bramki Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr SkibaJanusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł GłowackiŁukasz Suchocki, Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński, Dominik Kun, Piotr ŁysiakPaweł Łukasik. (II połowa) Erwin SakArkadiusz Mroczkowski, Rafał Remisz, Igor Biedrzycki, Wojciech DziemidowiczTomasz Strzelec, Daniel Michałowski, Ángel Segarra, Patryk Kun, Michał ŚwiderskiKrzysztof Filipek.
Lech Rypin:
Szczegóły widzów: 80.

W kolejnym meczu sparingowym Stomil Olsztyn zmierzył się z Lechem Rypin, aktualnym liderem trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż obie drużyny zdołały stworzyć wiele groźnych sytuacji.

Od razu po pierwszym gwizdku sędziego podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zaznaczyli swoją dominację nad przeciwnikiem, jednak cały czas brakowało wykończenia. Bardzo bliski zdobycia bramki w 33. minucie był Paweł Łukasik, który uderzył piłkę głową minimalnie nad poprzeczką. W ostatniej minucie pierwszej połowy gospodarze znowu mieli idealną okazję do strzelenia bramki, ale piłka ponownie powędrowała nad poprzeczką. W drugiej połowie spotkania obydwie drużyny stworzyły sobie więcej sytuacji, ale znowu kibice nie obejrzeli żadnej bramki.

- Chcieliśmy to spotkanie wygrać, bo chcemy się uczyć wygrywania, ale przeciwnik był dobrze dysponowany. Do przerwy były fragmenty niezłe, choć i przeciwnik miał dwie-trzy sytuacje, które mógł zamienić na bramki. My też mieliśmy w tym meczu swoje okazje, ale znowu zabrakło skuteczności. Ze sparingu jesteśmy jednak zadowoleni. Idziemy w dobrym kierunku. Z Elaną nie zagramy już na dwa składy, bo zbliżamy się powoli do wyboru optymalnej "jedenastki". Myślę, że jeszcze przez około dwa tygodnie będziemy ciężko pracować, a na dwa tygodnie przed ligą będziemy łapać świeżość. Na razie widać, że przeciwnicy są szybsi, dynamiczniejsi, trenują inaczej - mówi dla dwadozera.pl, Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

mw

W sobotę piłkarze Zbigniewa Kaczmarka zagrają sparingowe spotkanie z Lechem Rypin. Z tej wiadomości powinni ucieszyć się kibice z Olsztyna, bo mecz odbędzie się na osiedlu Dajtki.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00. Dwie godziny wcześniej odbędzie się sparing rezerw z Warmią Olsztyn.

Trener Zbigniew Kaczmarek będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Nikt w zespole nie narzeka na kontuzje, są jedynie lekkie przeziębienia.