Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Start Działdowo

2005/2006 - IV liga Olsztyn - stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 0:0 Start Działdowo
0:0
kartki Ogrodowczyk ż
Bramki Stomil Olsztyn: Grygorowicz Michałowski Frankowski Świdwa [ 52' Lewandowski ] Żytkiewicz Kajda [ 70' Kaszuba ] Aziewicz Czerwiński [ 78' Lenart ] Spychała Gabrusewicz Serowik [ 52' Żakowski ]
Start Działdowo: Mątkowski Pieckowski Łukaszewski Mostek [ 88' Borowski ] Chrzanowski Szczęsny [ 78' Zagórski ] Łukaszewski Ogrodowczyk Chrzanowski [ 75' Czarnecki ] Wółkiewicz Wyżlic
Szczegóły Sędzia: Brzeziński (Elbląg)
Widzów: 500

Niestety piłkarze Olsztyńskiego Klubu Sportowego 1945 Olsztyn nie wygrali pierwszego spotkania przed własną publicznością. Mecz z Startem Działdowo zakończył się remisem 0:0. O wiele ciekawiej było na trybunach, gdzie nasi fanatycy zaprezentowali ciekawe pokazy Ultras.

Na to spotkanie kibice czekali od listopada - inauguracja rundy wiosennej nastąpiła blisko 5. miesięcy po zakończeniu się jesiennej. W naszym zespole zagrało kilku nowych piłkarzy m. in. Piotr Kajda i Tomasz Aziewicz. Był bardzo zauważalny brak na boisku w roli napastnika - Tomasza Zahorskiego, który w zimę został wypożyczony do Dyskoboli Grodzisk Wlkp. Samo spotkanie nie było zbytnio porywającym widowiskiem, przewagę na boisku mieli podopieczni Andrzeja Nakielskiego, ale nie potrafili tego udokumentować trafiając do siatki, strzeżonej przez Roberta Mątowskiego. W pierwszej połowie szansę na gola mieli Adam Świdawa oraz Sebastian Spychała. Piłkarze gości także stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki, szczególnie w drugiej połowie, gdzie przy odrobinie szczęścia mogli wywieść z Olsztyna 3. punkty. W drugiej części spotkania piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn wypracowali sobie dogodne sytuacji do strzelenia bramki. Najpierw z kilku metrów do bramki nie potrafił trafić jeden z olsztyńskich piłkarzy, dobry strzał z rzutu wolnego oddał Dariusz Frankowski - jednak dobrze bronił Mątkowski z Działdowa. Przed samym końcem meczu rzut rożny wykonywał Jacek Gabrusewicz, jednak po raz kolejny dobrą paradą popisał się bramkarz gości. Kolejne spotkanie piłkarze OKS-u zagrają u siebie z Sokołem Ostróda.

Relacja kibicowska

Nowością tego meczu było to, że nasz młyn teraz mieści się po drugiej stronie trybuny krytej. Podczas meczu nieoficjalna Grupa Ultras zaprezentowała dwa ciekawe pokazy.

Najpierw można było zobaczyć prezentacje dotyczącą rocznicy śmierci Papieża oraz Józefa Łobockiego. Pierwotnie była planowana na poprzedni mecz, lecz z powodu przełożenia ligowej kolejki zostaje zaprezentowana z tygodniowym opóźnieniem. Składała się ona z biało-niebieskich kartoników i flagi z napisem "Na zawsze w naszej pamięci" oraz podobiznami Ojca Świętego i Józefa Łobockiego. Drugi pokaz ultras wyszedł nam zdecydowanie lepiej, bo ten pierwszy nie do końca wyszedł tak jak miał wyjść. Na trybunach zaprezentowano flagę sektorową Denaturat Boys wykonana z foli w asyście biało-niebieskich pasów materiału. Sektorówka została podświetlona stroboskopami, i przy tym zostały odpalone niebieskie świece dymne. W trakcie drugiej połowy machano dużymi flagami na kijach. Przez całe spotkanie nasi piłkarze mogli liczyć na głośny doping. Na trybunach zadebiutowały nowe flagi: Nagórki, Młode Pokolenie Stomilowców, FC Olsztynek oraz FC Rybno. Mecz oglądali nie tylko fani mieszkający w Olsztynie, a także przedstawiciele takich miast jak: Szczytno, Miłakowo, Pasłęk, Ostróda, Dobre Miasto, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Rybno oraz Olsztynek. W trakcie meczu jak i w przerwie fani zbierali do puszki pieniądze przeznaczane na oprawy spotkań. Zebrano ponad 100 zł, wszystkim darczyńcom dziękujemy!

No i wreszcie się doczekaliśmy. Po czteromiesięcznej przerwie na czwartoligowe boiska wybiegną zawodnicy OKS 1945 Olsztyn. Ich przeciwnikiem będzie zespół Startu Działdowo.

Z mieszanymi odczuciami obserwowaliśmy sytuację w klubie jaka panowała tej zimy. Zrezygnowano z kilku doświadczonych zawodników, którzy stanowili o trzonie młodej ekipy, a zastąpiono ich mało znanymi i niedoświadczonymi graczami. Największym hitem transferowym przerwy zimowej było wypożyczenie Tomasza Zahorskiego do Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Dobra gra tego piłkarza w rundzie jesiennej i przyzwoite występy przeciwko Dyskoboli w Pucharze Polski zaowocowało transferem do ekstraklasy. Wychowanek Pisy Barczewo w debiucie strzelił bramkę Wiśle Kraków, a w swoim drugim meczu także zaliczył trafienie do bramki. Artur Łazar i Maciej Paszkiewicz mają pomóc Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie w utrzymaniu się w szeregach drugiej ligi. Szymon Niestatek trafił do Mrągowii Mrągowo, Maciej Paszkiewicz oraz Dariusz Radziszewski do DKS’u Dobre Miasto, a Tomasz Zega z Robertem Miękusem zdecydowali się na wyjazd do Norwegii. Do kadry naszego zespołu z Warmii Olsztyn przyszło dwóch piłkarzy: Piotr Kajda i Tomasz Aziewicz, a z zespołu juniorskiego OKS-u Andrzej Nakielski do pierwszej kadry powołał: Rafała Serowika i Adama Świdawa. Cykl wiosennych 17. spotkań ligowych OKS rozpocznie na własnym stadionie pojedynkiem ze Startem Działdowo. Poprzednie sezony pokazują, że olsztynianie początki rund mają bardzo ciężkie, dopiero w trakcie trwania rundy drużyna się rozkręca i nabiera rozpędu. Jesienią pojedynek OKS z działdowskim Startem zakończył się niespodziewanym wynikiem. Prowadzony wówczas przez Daniela Dylusia zespół uległ w Działdowie miejscowym 0-2. W nadchodzącym spotkaniu największym sukcesem dla gości będzie wywiezienie z Piłsudskiego choćby remisu. Mimo, że najbliższy rywal nie jest zespołem z najwyższej półki wszystko wskazuje, że trybuny olsztyńskiego stadionu nie będą świecić pustkami. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na stadion.