Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 i awansował do I ligi!

13 maja 2012 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
1:0
15' Michał Świderski Bramki
ż Paweł Głowacki
ż Janusz Bucholc
kartki Szymon Makowski ż
Karol Drwęcki ż
Marcin Świderski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki (65, 13. Radosław Stefanowicz), 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński (86, 16. Bartosz Szaraniec), 26. Dominik Kun, 20. Michał Świderski (87, 14. Piotr Łysiak) - 27. Paweł Łukasik (56, 6. Krzysztof Filipek).
Świt Nowy Dwór Mazowiecki: 1. Michał Bigajski - 24. Łukasz Sosnowski, 18. Radosław Kamiński, 6. Karol Drwęcki, 21. Szymon Makowski - 14. Daiji Kimura (90, 9. Bartosz Grzelak), 5. George Enow, 8. Odong Obem, 20. Mateusz Zawiska (60, 11. Marcin Świderski), 10. Dariusz Zjawiński - 12. Piotr Bajera.
Szczegóły sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
widzów: 3000.

Długo oczekiwany przez wszystkich awans stał się faktem. Stomil Olsztyn wygrał 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wielka radość.

O samym meczu nie ma co dużo pisać ponieważ Stomil Olsztyn zagrał przeciętne zawody. Oczywiście już teraz nikt o tym nie pamięta bo dla wszystkich najważniejszy jest awans. Sobotnia porażka Puszczy Niepołomice sprawiła, że dzięki dzisiejszej wygranej Stomil Olsztyn nie upuści już drugiego miejsca w tabeli.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił na początku spotkania Michał Świderski. I trzeba przyznać, że było to ładne uderzenie z woleja.

Po ostatnim gwizdu sędziego zapanowała wielka radość na olsztyńskim stadionie. Piłkarze, trenerzy, działacze długo świętowali awans razem z kibicami. Wesoło po meczu było także w szatni.

- Było to moje marzenie i myślę, że całego sztabu, czyli Sylwka Wyłupskiego, Adama Łopatki, kierownika, który - podobnie, jak masażysta - miał duży wpływ na to, jak ten zespół funkcjonował. Chciałbym też podziękować zarządowi za zaufanie okazane po pierwszym roku pracy, kiedy jesień była bardzo ciężka, ale już wiosna bardzo dobra. Myślę, że warto było i cieszymy się wszyscy, że ten klub wraca, jak to się mówi, na salony. Będziemy chcieli zatrzymać się w I lidze dłużej - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Mini-relacja live:

90+4' - Koniec meczu! 1 liga, 1 liga OKS!

87' - Piotr Łysiak wszedł za Michała Świderskiego.

86' - Bartosz Szaraniec wszedł za Łukasza Jeglińskiego.

70' - Żółta kartka dla Janusza Bucholca.

66' - Radosław Stefanowicz wszedł z miejsce kontuzjowanego Łukasza Suchockiego.

59' - Marcin Świderski wszedł za Mateusza Zawiskę.

55' - Krzysztof Filipek zmienił Pawła Łukasika.

46' - Początek drugiej połowy.

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

24' - Arbiter pokazał żółtą kartkę dla Szymona Makowskiego.

15' - GOOL! Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Michał Świderski!

1' - Początek spotkania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w meczu Świtem Nowy Dwór Mazowiecki chcą wygrać i zrehabilitować się za słaby występ w ostatnim meczu. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka do meczu przygotowują się w jednym z ośrodków pod Biskupcem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn po sobotnim treningu na głównej płycie boiska udali się do ośrodka wypoczynkowego w Wilimach pod Biskupcem. Wszystko po to, żeby w ciszy i spokoju przygotować się do arcyważnego spotkania ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

- Nasza sytuacja wciąż jest dobra, nie tak dobra jak przed spotkaniem z Wigrami, ale dobra. Uważam, że limit błędów już wyczerpaliśmy, dlatego nie wyobrażam sobie kolejnej tego typu wpadki - mówi dla sport.wm.pl - Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Do składu powracają po kontuzji Arkadiusz Koprucki oraz Paweł Głowacki. W osiemnastce meczowej jest także Krzysztof Filipek, który w ostatnim meczu pauzował z powodu żółtych kartek.