Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda

Przegląd wojska na remis

Sparing - lato 2022/2023 (6.VII.2022 r.) Koniec Olsztyn - boczny boisko Stomilu
Stomil Olsztyn 1:1 Sokół Ostróda
0:0
88' Igor Jankowski Bramki Jakub Banul 62'
Bramki Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (46, 1. Jakub Mądrzyk) - 22. Jakub Zborowski (46, 11. Adrian Morawski), 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki (46, 87. Lukáš Kubáň), 3. Mateusz Jońca (46, 97. Michał Żukowski) - 13. Mateusz Sobotka (46, 55. Łukasz Borkowski), 7. Mateusz Drabiszczak (46, 37. Yūdai Shinonaga), 10. Hubert Radzki (46, 70. zawodnik testowany), 8. Marek Niewiadomski (46, 94. Patryk Leszczyński), 63. zawodnik testowany (46, 33. Igor Jankowski) - 52. Michał Kitliński (46, 98. Bartosz Florek).
Sokół Ostróda:

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali kolejny sparing w okresie przygotowawczym do II ligi. Tym razem na stadionie bocznym przy al. Piłsudskiego 69a olsztyńscy zawodnicy zremisowali 1:1 z III-ligowym Sokołem Ostróda.

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą kolejne spotkanie w okresie przygotowawczym do nowego sezonu II ligi. Tym razem zagrali z rywalem z naszego województwa. W meczu z III-ligowym Sokołem Ostróda padł remis 1:1

Stomil do tego spotkania rozegrał trzy spotkania kontrolne i wszystkie wygrał. Najpierw 2:0 z Radunią Stężyca, a następnie po 3:1 z Polissią Żytomierz oraz Arką Gdynia.

Seria wygranych w sparingach zakończyła się w środę popołudniu. Na usprawiedliwienie Stomilu trzeba napisać, że w tym meczu trener Szymon Grabowski wystawił zawodników głównie przymierzanych do podpisania kontraktów z II-ligowcem. Z piłkarzy, którzy mają ważne kontrakty zagrali tylko Konrad Syldatk oraz Lukáš Kubáň. Reszta w godzinach porannych wzięła w mocnej jednostce treningowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale więcej okazji do strzelenia miał Stomil. Niestety żaden z testowanych zawodników (m.in. Marek Niewiadomski) nie wykorzystali dobrych sytuacji do strzelenia gola. W drugiej połowie na boisku w barwach Stomilu zobaczyliśmy zgoła odmienną jedenastkę. W 62 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie, a gola strzelił… testowany piłkarz ze Stomilu. Jakub Banul z łatwością ograł Filipa Szabaciuka i wyprowadził zespół z Osródy na prowadzenie. Stomil miał kilka sytuacji do wyrównania, ale bramkę na 1:1 padła dopiero pod koniec meczu, za Igora Jankowskiego, testowanego napastnika z Bałtyku Gdynia.

- Dostaliśmy odpowiedź na pewne pytania - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Mamy dużo informacji na temat indywidualnych zachowań poszczególnych graczy. Zorganizowaliśmy ten sparing w ostatniej chwili, żeby przyjrzeć się kilku zawodnikom. Chcemy ostatnie 10 dni przed ligą pracować już w takim zbliżonym zestawieniu.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 23:59:55

92' Koniec meczu.
89' Stomil doprowadził do wyrównania.
83' W krótkim odstępie czasu Stomil miał dwie dobre okazje do strzelenia gola, ale nadal przegrywamy 0:1 z Sokołem.
73' Kolejna dobra okazja zmarnowana do wyrównania. 1
72' Stomil mógł doprowadzić do wyrównania, ale piłka wysoko nad poprzeczką.
62' Sokół Ostróda wyszedł na prowadzenie. Jakub Banul z łatwością poradził sobie z Szabaciukiem i zdobył gola dla Sokoła. 46
61' Ładna akcja Stomilu, ale zawodnik testowany jedynie w środek bramki.
55' Skład na drugą połowę: 1. Jakub Mądrzyk, 14. Filip Szabaciuk, 11. Adrian Morawski, 87. Lukas Kuban, 97. Michał Żukowski, 55. Łukasz Borkowski, 37. Shinonaga, 70. zawodnik testowany, 98. Bartosz Florek, 94. zawodnik testowqny, 33. zawodnik testowany.
44' Niewiadomski za lekko żeby zdobyć gola. 1
31' Sokół blisko objęcia prowadzenia, ale nasi obrony wybili jakoś piłkę po zamieszaniu w polu karnym. 46
27' Kolejna szansa na gola, ale piłka trafia w boczną siatkę. 1
24' Stomil ma optyczną przewagę, ale cały czas jest bezbramkowy remis.
23' Dzisiejszy sparing to głównie dla zawodników testowanych.
15' Powinno być 1:0, ale testowany zawodnik zmarnował idealną okazję.
8' Mieliśmy szansę na gole, ale testowany zawodnik wysoko nad bramką.
Gramy!
Wyjściowa jedenastka: 12. Konrad Syldatk, 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 3. Mateusz Jońca, 22. zawodnik testowany, 7. Mateusz Drabiszczak, 10. Hubert Radzki, 63. zawodnik testowany, 13. Mateusz Sobotka, 52. Igor Jankowski, 8. Marek Niewiadomski.
Witamy z bocznego boiska Stomilu w Olsztynie.