Relacja z meczu Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn

0:1
Bramki Shun Shibata 45'
Rafał Remisz 86'
kartki Patryk Mikita ż
Bramki Sokół Ostróda: 1. zawodnik testowany - 17. Filip Dymerski (46 5. Szymon Dowgiałło), 31. Ernest Dzięcioł (46 zawodnik testowany), 6. zawodnik testowany (46, Maciej Kotarba), 23. zawodnik testowany (46, 21. Mateusz Jońca) - 9. Sebastian Rugowski (62, 11. Jakub Żyznowski), 28. zawodnik testowany, 10. Patryk Skórecki (62, 27. Dominik Stępień), 20. Łukasz Święty, 19. zawodnik testowany - 14. zawodnik testowany (46, 77. Arturo Lías).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski (46, 12. Konrad Syldatk) - 14. Filip Szabaciuk (46, 88. Patryk Jakubczyk), 28. Maciej Dampc (46, 3. Rafał Remisz), 33. Jakub Tecław (46, 22. Jonathan Simba Bwanga), 6. Jonatan Straus (46, 5. Benjamin Czajka) - 10. Karol Żwir (46, 89. Dominik Urban), 4. Wojciech Reiman (46, Tomasz Tymosiak), 11. Jakub Kisiel (46, 29. Sebastian Kamiński), 15. Shun Shibata (46, 70. Merveille Fundambu), 13. Łukasz Moneta (46, 97. Jakub Mysiorski) - 77. Patryk Mikita (46, 37. Jakub Kmita).
Szczegóły Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo).
Widzów: 50.

W sobotę rano w Mrągowie doszło do sparingu dwóch zespół z naszego regionu występujących na szczeblu centralnym. Stomil Olsztyn pokonał 2:0 Sokoła Ostróda.

Olsztyński zespół tym samym zakończył drugi mini obóz zorganizowany w Mrągowie. Dla Sokoła był to natomiast pierwszy sparing rozegrany pod wodzą nowego trenera Wojciecha Figurskiego.

W starciu lepszy okazał się zespół z Olsztyna, który wygrał ten mecz 2:0. Pierwszego gola kibice obejrzeli w ostatniej akcji spotkania. Japoński pomocnik Shun Shibata wykorzystał nieporozumienie i z 20 metrów strzelił gola do pustej bramki. Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił obrońca Rafał Remisz.

Trenerzy obydwu zespołów w tym spotkaniu wystawili maksymalną ilość zawodników. Adrian Stawski wystawił dwie jedenastki. - Sparing wyglądał tak, jak się spodziewałem, ale też powiedziałem chłopakom, że w takich warunkach, gdzie boisko było śliskie, po treningach nogi są ciężkie i piłka nie słucha się tak, jak powinna, to ważne jest, żebyśmy zagrali na zero z tyłu, ważne żebyśmy coś strzelili i wygrali mecz, bo to też buduje - powiedział po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Czasami w meczach tak jest, że ta gra sie nie klei, nie idzie, ale wynik ma być dla nas pozytywny i dzisiaj tak było i z tego się cieszymy. Na pewno z gry nie, ale jak rozmawiałem z chłopakami po pierwszej połowie, to zapewniali mnie, że ciężko było utrzymać się na nogach, bo jest bardzo ślisko.

Olsztyński zespół w Mrągowie trenował dwa razy dziennie, a teraz na olsztyńskich Dajtkach zespół także czeka sporo pracy. - Styczeń jest takim miesiącem, w którym można popracować mocno - tłumaczy Stawski. - Oczywiście, chcemy wygrywać w sparingach, choć zawsze się mówi, że wynik jest drugorzędny. Zawsze się chce wygrać, gdy się wychodzi na boisko. Obserwując zawodników w tygodniu wiemy jak to może wyglądać w sparingu. W tygodniu narzekali, że są dość mocno zmęczeni, ale to znaczy, że dobrze pracowaliśmy.

W zeszłym tygodniu drużynę Sokoła Ostróda w rundzie wiosennej poprowadzi Wojciech Figurski, który zastąpił Huberta Błaszczaka. - W zespole drzemią na pewno jeszcze pewne rezerwy - mówił po meczu nowy trener Sokóła. - Mamy do startu ligi jeszcze trochę tygodni i mam nadzieję, że to co sobie założyliśmy, to wypracujemy. Jesteśmy świadomi, że utrzymać się w lidze będzie piekielnie trudno, ale to nie oznacza, że nie do zrealizowania. To sportowa rywalizacja, można wygrać każdy mecz, ja gorąco wierzę w to, że możemy się sportowo utrzymać. Jeżeli odpowiednio się przygotujemy, wzmocnimy kadrę, dobrze wystartujemy, to nie będziemy na tak straconej pozycji jak to się mówi w środowisku piłkarskim. Chciałbym w przeciągu dwóch najbliższych tygodni zamknąć kadrę, tak żeby można było zgrać drużynę, więcej pracować nad elementami taktycznymi, bo to będzie dla nas priorytetem.

W weekend Stomil zagra sparing z Legionovią Legionowo, a Sokół z Polonią Lidzbark Warmiński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:15:38

89' Koniec meczu.
86' Bramkę na 2:0 strzelił Rafał Remisz.
85' GOOOOL!
58' Sebastian Kamiński strzela, ale bramkarz broni.
46' Początek drugiej połowy.
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45+2' Shun Shibata strzela z 20 metrów na pusta bramkę i sędzia kończy połowę! 1
45' Reiman strzela z 10 metrów, ale bramkarz broni. 1
17' Łukasz Moneta bliski strzelenia bramki, ale piłka ostatecznie wyszła na rzut rożny. 1
15' Żółtą kartką ukarany Patryk Mikita. 1
1' Sokół zaczął od środka. 46
Gramy!
Trwa rozgrzewka obydwu zespołów.
Z powodu kontuzji nie zobaczymy dziś w sparingu Huberta Szramki, Krzysztofa Toporkiewicza, Filipa Wójcika, Jakuba Banula i Bartosza Florka. 1
Skład Stomilu Olsztyn na pierwszą połowę: 31. Krzysztof Bąkowski - 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 15. Shun Shibata, 11. Jakub Kisiel, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Witamy z Mrągowa. O godzinie 11 sparing z Sokołem Ostróda.

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają w sobotę (22 stycznia 2022 roku) sparingowe spotkanie z II-ligowym Sokołem Ostróda. Początek spotkania o godzinie 11:00 w Mrągowie.

Podopieczni Adriana Stawskiego przebywają obecnie na drugim mini-zgrupowaniu w mazurskiej miejscowości. Zawodnicy Stomilu mają codziennie po dwie jednostki treningowe. Tym razem mikrocykl zostanie zakończony sparingiem z II-ligowcem z Ostródy. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Stomil wygrał 2:0 z Mamrami Giżycko.

Najbliższy rywal olsztyńskiego zespołu zajmuje obecnie ostatnie miejsce w II lidze z dorobkiem 12 punktów. W tym tygodniu w ekipie rywala doszło do zmiany trenera. Huberta Błaszczaka zastąpił Wojciech Figurski. W sztabie szkoleniowym jest dobrze znany nam Sylwester Wyłupski, który teraz w Sokole odpowiada za szkolenie bramkarzy.