Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Znicz Pruszków (jm)

CLJ U-17 - wiosna 2021 (3. kolejka, 19.III.2021 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn (jm)
Stomil Olsztyn (jm) 3:2 Znicz Pruszków (jm)
1:0
39' (s) Daniel Wasilewski
46' Dawid Grablewski
82' Igor Zapałowski
Bramki Oliwier Jurczak 51'
Patryk Rojek 64'
Bramki Stomil Olsztyn (jm): Stomil: 42. Rafał Olszewski - 17. Konrad Gawryś (72, 65. Marcel Abramczyk, 86, 70. Jakub Liter), 61. Igor Zapałowski, 60. Adrian Morawski, 20. Mateusz Drabiszczak - 53. Dawid Grablewski, 52. Jakub Babalski, 14. Mateusz Szenfeld - 68. Mateusz Sobotka, 69. Bartosz Florek (59, 64. Seweryn Strzelec, 86, 67. Jakub Banul), 55. Jakub Brdak.
Znicz Pruszków (jm): 1. Franciszek Pawlak - 9. Adrian Kazimierczak, 5. Oliwier Jurczak, 2. Marcin Tyszka (64, 18. Krzysztof Kozaczuk), 4. Maciej Zwierzchowski, 3. Daniel Wasilewski (58, 13. Wiktor Nowak), 6. Kacper Śledziewski, 11. Mikołaj Krzyżak (73, 17. Tomasz Okleka), 8. Paweł Pulkowski (61, 15. Kacper Tatarewicz), 7. Patryk Rojek (68, 16. Maciej Kośnic), 10. Krystian Matwiejczuk (82, 14. Tomasz Szymendera).

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu - tak radzą sobie juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn. Tym razem w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-17 wygrali u siebie ze Zniczem Pruszków 3:2. Bramki dla Stomilu zdobyli Dawid Grablewski i Igor Zapałowski oraz obrońca rywali.

Od początku meczu obie drużyny grały długą piłką, co nie mogło dziwić, biorąc pod uwagę fatalnie przygotowane boisko na olsztyńskich Dajtkach, które było odśnieżone jedynie przy jednej linii bocznej na szerokość kilku łopat. Pierwszą okazję do zdobycia bramki stworzył Stomil, gdy Jakub Brdak minął zwodem obrońcę i z dystansu uderzył na bramkę, lecz z problemami wypiąstkował piłkę golkiper Znicza. Goście próbowali się odgryzać, ale ich strzałom brakowało siły i radził sobie z nimi bez problemów Rafał Olszewski. Groźnie pod bramką drużyny z Pruszkowa zrobiło się w 26. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Szenfeld, bramkarz niepewnie wypiąstkował piłkę, która spadła na głowę Adrianowi Morawskiemu, który uderzył jednak zbyt lekko i z linii wybili obrońcy rywali. W 39. minucie lewą stroną rajd z piłką przeprowadził Jakub Brdak, a gdy skończyło mu się boisko, zdecydował się na zagranie w pole karne, gdzie nadbiegający obrońca Znicza popełnił krytyczny błąd i wpakował piłkę do własnej siatki. Jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć Stomil, gdy po wrzutce z rzutu rożnego bitego przez Szenfelda do piłki doszedł Bartosz Florek, ale jego uderzenie głową z kilku metrów poleciało obok bramki.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Stomil podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie Bartosza Florka z prawej strony boiska głową wykończył Dawid Grablewski. Dwie minuty później Florek trafił do siatki Znicza, lecz sędzia asystent zasygnalizował był pozycję spaloną napastnika Stomilu. Zaraz szansę na podwyższenie rezultatu zmarnował także Mateusz Sobotka, uderzając obok bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Minutę później kontaktowego gola zdobył Znicz. Dośrodkowanie z wolnego z prawej strony boiska wykończył głową na dalszym słupku Oliwier Jurczak nieupilnowany przez Adriana Morawskiego. Gospodarze ruszyli do ataku. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Sobotka, a Brdak strzelał głową, lecz trafił tylko w poprzeczkę. Znicz przeczekał początkowy napór i zwietrzył swoje szanse, głównie wrzucając piłkę w pole karne Stomilu i licząc na błąd obrońców. W 57. minucie takie zagranie mogło skończyć się wyrównaniem, gdy po błędzie naszych stoperów w dobrej sytuacji znalazł się napastnik Znicza, którego uderzenie z woleja było za lekkie i poleciało nad bramką. Trzy minuty później rozgrywający gości strzelał zza pola karnego minimalnie nad bramką. W 64. minucie dobre dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Patryk Rojek, któremu piłka spadła wprost na głowę, a następnie wleciała w okienko przy dalszym słupku. Goście mogli nawet wyjść na prowadzenie, gdy po kiksie w środku pola Igora Zapałowskiego wyszli z kontrą, ale oddali słaby i niecelny strzał.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca i z pewnością wynagrodziła oglądającym dość przeciętną pierwszą połowę meczu. W 77. minucie obrońcom gości urwał się wprowadzony w drugiej części Seweryn Strzelec, który wychodził na dogodną pozycję, jednak został wycięty przez rywala, który za ten faul taktyczny obejrzał tylko żółtą kartkę, a jednak pozbawił olsztynian sytuacji sam na sam. Kluczowym dla wydarzeń meczu był moment z 80. minuty meczu. Szenfeld przygotowywał się do wybicia rzutu wolnego, ale przed zagraniem piłki sędzia upomniał Brdaka i kryjącego go obrońcę za nadmierne przepychanki. I zanim olsztyński pomocnik zdążył wykonać stały fragment gry, Brdak leżał na ziemi powalony przez jednego z przeciwników. Sędzia bez wahania wyrzucił zawodnika gości z boiska. Kilka chwil później niecelne dośrodkowanie z prawej strony uratował Adrian Morawski z drugiej części pola gry, olsztyński obrońca wrzucił na piąty metr, gdzie o piłkę z bramkarzem Znicza walczył Jakub Brdak, lecz ta spadła jeszcze na głowę Igora Zapałowskiego, który skierował ją do siatki mimo ofiarnej interwencji obrońcy. Znicz kończył w 9, bo w 88. minucie rezerwowy Jakub Banul został sfaulowany przez przeciwnika, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Szansę na swojego gola w tym meczu miał ponownie Brdak, ale jego strzał głową nie trafił w bramkę. Gdy się wydawało, że nic złego olsztynianom się nie przydarzy, Znicz zagrał piłkę "na chaos" w pole karne Stomilu, tam kolejny błąd olsztyńskich obrońców i przed doskonałą szansą stanął atakujący Znicza, lecz świetną interwencją popisał się Olszewski, instynktownie ratując Stomilowi 3 punkty. W ostatniej akcji meczu gospodarze wyszli z kontrą, Brdak podał Sobotce, który od połowy boiska biegł z piłką aż pod pole karne, gdzie wybił mu ją obrońca. Szkoda tej sytuacji tym bardziej, że Stomil atakował już 3 na 1.

Podopieczni Adama Zejera następny mecz rozegrają z Ząbkovią Ząbki.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:20:09

97' Koniec meczu.
97' Stomil wychodzi z kontrą od połowy 3 na 1, ale Mateusz Sobotka nie podaje dwóm kolegom i traci piłkę w polu karnym. 1401
96' Groźnie pod bramką Stomilu. Znicz na aferę, wygrywa przebitkę i sam na sam broni Rafał Olszewski. 1688
94' Bramkarz Znicza opatrywany na murawie. 1688
94' Żółtą kartką ukarany Mateusz Szenfeld za przepychanki z przeciwnikami. 1401
94' Żółtą kartką ukarany Jakub Liter za groźny wślizg na wybijającym piłkę za polem karnym bramkarzem Znicza. 1401
91' Sędzia dolicza 5 min.
89' Dośrodkowanie Szenfelda z wolnego, Brdak głową obok słupka. 1401
88' Czerwona kartka dla zawodnika Znicza za drugą żółtą. Faulowany Jakub Banul. 1688
86' Boisko opuszczają Seweryn Strzelec i Marcel Abramczyk, w ich miejsce Jakub Banul i Jakub Liter. 1401
82' Dośrodkowuje z lewej strony Adrian Morawski, o piłkę z bramkarzem walczy Jakub Brdak, ta spada na głowę Igora Zapałowskiego, który głową kieruje ją do bramki! 3:2 dla Stomilu! 1401
80' Żółtą kartką ukarany zawodnik Znicza za protesty. 1688
80' Czerwona kartka dla obrońcy Znicza za uderzenie bez piłki Jakuba Brdaka! 1688
79' Żółtą kartką ukarany Adrian Morawski za przepychanki z rywalem, który też obejrzał kartkę. 1401
78' Dawid Grablewski z wolnego nad poprzeczką. 1401
78' Żółtą kartką ukarany zawodnik Znicza za przerwanie świetnej sytuacji Stomilu! Ławka rezerwowych olsztynian protestuje. 1688
77' Długa piłka z obrony, Seweryn Strzelec wyprzedza obrońcę, wychodzi sam na sam i jest zahaczany tuż przed polem karnym! 1401
72' Boisko opuszcza Konrad Gawryś, w jego miejsce Marcel Abramczyk. 1401
72' Błąd Zapałowskiego próbował szybko wykorzystać Znicz, ale kontra kończy się niecelnym strzałem.
64' Niestety gol dla Znicza. Dośrodkowanie z lewej strony na środek pola karnego wprost na głowę nabiegającego napastnika i mamy remis. 2:2 1688
60' Pomocnik Znicza strzela zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką. 1688
59' Boisko opuszcza Bartosz Florek, w jego miejsce Seweryn Strzelec. 1401
57' Znowu błąd obrony po wrzutce, napastnik Znicza przed dobrą szansą, ale z woleja strzela lekko i nad bramką. 1688
51' Wrzutka z prawej Sobotki, a Jakub Brdak główkuje i trafia w poprzeczkę. 1401
51' Rzut rożny, wrzutka na drugi słupek, błąd Adriana Morawskiego i niekryty rywal strzela z woleja do siatki z bliska. 2:1. 1688
50' Mateusz Sobotka obok bramki po szybkiej kontrze. 1401
49' Żółtą kartką ukarany Bartosz Florek. 1401
48' Na spalonym Bartosz Florek. Nieuznana jego bramka. 1401
47' Wrzutka Brdaka z lewej, kiks obrońcy i rzut rożny. 1401
46' Z prawej strony wrzuca Bartosz Florek, a głową Dawid Grablewski pakuje piłkę do siatki. 2:0! 1401
44' Żółtą kartką ukarany zawodnik Znicza nr 8 za faul na Brdaku. 1688
44' Znowu w polu karnym przewraca się Bartosz Florek i znowu nie ma karnego. 1401
43' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. Szenfeld na głowę Florka i piłka leci minimalnie obok bramki. 1401
41' Jakub Babalski z dystansu po ziemi lekko i niecelnie. 1401
39' Gol dla Stomilu! Rajd lewą stroną Jakuba Brdaka do linii końcowej zakończył się dośrodkowaniem niezbyt celnym, lecz obrońca Znicza popełnia błąd i pakuje piłkę do własnej bramki. 1:0! 1401
35' Znicz z dystansu bardzo lekko, więc łapie Rafał Olszewski. 1688
32' W polu karnym przewrócił się Bartosz Florek, ale sędzia nie widział faulu. 1401
26' Wrzutka z wolnego Szenfelda, bramkarz Znicza piąstkuje, głową poprawia Adrian Morawski, ale za lekko i wybijają obrońcy. 1401
20' Żółtą kartką ukarany Konrad Gawryś. 1401
19' Sobotka zablokowany, a strzał Szenfelda z dystansu nad bramką. 1401
13' Dzisiejsze warunki na boisku na Dajtkach mogłyby dać początek nowej dyscyplinie na zimowych igrzyskach olimpijskich.
8' Groźnie pod bramką Stomilu, ale ostatni strzał Znicza bardzo lekki. 1688
6' Strzał Brdaka po dryblingu odbija bramkarz. 1401
3' Pierwszy uraz na nieodśnieżonej murawie na Dajtkach. 1688
Gramy!
42. Rafał Olszewski - 14. Mateusz Szenfeld, 17. Konrad Gawryś, 20. Mateusz Drabiszczak, 52. Jakub Babalski, 53. Dawid Grablewski, 55. Jakub Brdak, 60. Adrian Morawski, 61. Igor Zapałowski, 68. Mateusz Sobotka, 69. Bartosz Florek. Rezerwowi: 43. Olaf Wiśniewski - 19. Mateusz Wołoszyn, 54. Dawid Drzewiecki, 64. Seweryn Strzelec, 65. Marcel Abramczyk, 67. Jakub Banul, 70. Jakub Liter.

W piątek o godz. 14:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 na Dajtkach juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn zagrają ze swoimi rówieśnikami ze Znicza Pruszków w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Trener olsztynian Adam Zejer ma do dyspozycji niemal całą kadrę. Nie zagra na pewno Mateusz Błaut, który w 1. kolejce przeciwko Polonii Warszawa zszedł z kontuzją. Uraz środkowego pomocnika prawdopodobnie okaże się groźniejszy, niż pierwotnie sądzono, ale to wyjaśni się po szczegółowych badaniach. Po meczu z Legią Warszawa na drobne dolegliwości skarżyli się także Jakub Brdak, który zszedł z boiska w pierwszej połowie, oraz Mateusz Drabiszczak, jednak w trakcie trwającego tygodnia udało im się wrócić do pełni sił. Stomil udostępnił juniorom młodszym strefę odnowy biologicznej oraz wsparcie masażysty.

Po dwóch meczach Znicz Pruszków zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 1 punktu. Najbliżsi rywale Dumy Warmii przegrali z Legią Warszawa i bezbramkowo zremisowali ze stołecznym Ursusem. Stomil dzięki wygranym nad Polonią i Legią jest wiceliderem tabeli i drużyną z największą liczbą zdobytych bramek.