Relacja z meczu Znicz Pruszków (jm) - Stomil Olsztyn (jm)

Po dwóch porażkach przyszło zwycięstwo

CLJ U-17 - wiosna 2021 (10. kolejka, 8.V.2021 r.) Stadion Znicz Pruszków (jm)
Znicz Pruszków (jm) 1:2 Stomil Olsztyn (jm)
0:0
66' Adrian Kazimierczak Bramki Mateusz Sobotka 58'
Dawid Drzewiecki 68'
Bramki Znicz Pruszków (jm): 1. Jan Włodek - 8. Krzysztof Kozaczuk, 9. Adrian Kazimierczak, 5. Oliwier Jurczak, 2. Marcin Tyszka (73, 17. Kacper Wyszkowski), 11. Tomasz Okleka (62, 14. Krystian Matwiejczuk), 4. Maciej Zwierzchowski, (83, 13. Jakub Papis), 3. Daniel Wasilewski, 6. Kacper Śledziewski (77, 15. Tomasz Szymendera), 7. Patryk Rojek, 10. Wiktor Nowak (55, 18. Paweł Pulkowski).
Stomil Olsztyn (jm): 43. Olaf Wiśniewski - 60. Adrian Morawski (56, 61. Igor Zapałowski), 52. Jakub Babalski, 65. Oskar Wojnach - 70. Jakub Liter (46, 68. Mateusz Sobotka), 53. Dawid Grablewski, 54. Dawid Drzewiecki, 14. Mateusz Szenfeld (75, 17. Konrad Gawryś), 20. Mateusz Drabiszczak - 69. Bartosz Florek, 55. Jakub Brdak (88, 67. Jakub Banul).
Szczegóły

Podopieczni Adama Zejera wygrali piąty mecz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Sobotka i Dawid Drzewiecki.

Trener Adam Zejer zdecydował się dzisiaj zmienić ustawienie po niespodziewanej porażce z Ząbkovią Ząbki. Dzisiaj olsztynianie grali z trójką środkowych obrońców i dwójką napastników. W pierwszej połowie Stomil prowadził grę i miał więcej sytuacji do zdobycia gola, jednak za każdym razem brakowało szczęścia i skuteczności. Bardzo dobrą grą popisywał się także bramkarz Znicza.

W 58. minucie meczu wynik otworzył wprowadzony w przerwie Mateusz Sobotka, który wykorzystał podanie Mateusza Drabiszczaka. Prowadzenie gości nie trwało długo. W 65. minucie błąd popełnił olsztyński bramkarz Olaf Wiśniewski, który zagrał ręką za polem karnym. Znicz wykorzystał tę szansę i bezpośrednio ze stałego fragmentu gry zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce. Olsztynianie wywalczyli komplet punktów dzięki trafieniu zza pola karnego Dawida Drzewieckiego. Po dośrodkowaniu i zameszaniu w polu karnym obrońcy Znicza wybili piłkę wprost pod nogi pomocnika Stomilu, który zdecydował się na strzał, i po rykoszecie futbolówka trafiła do siatki. Stomil miał jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie to się nie udało.

Stomil z 15 punktami w 7 meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli. Do prowadzącej Jagiellonii Białystok traci tylko punkt.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:17:00

Rezerwowi: 42. Rafał Olszewski - 17. Konrad Gawryś, 19. Szymon Giłowejno, 61. Igor Zapałowski, 64. Seweryn Strzelec, 67. Jakub Banul, 68. Mateusz Sobotka. 1401
Stomil: 43. Olaf Wiśniewski - 60. Adrian Morawski, 52. Jakub Babalski, 65. Oskar Wojnach - 70. Jakub Liter, 53. Dawid Grablewski, 54. Dawid Drzewiecki, 14. Mateusz Szenfeld, 20. Mateusz Drabiszczak - 69. Bartosz Florek, 55. Jakub Brdak. 1401

Juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn w niedzielę (9 maja) zagrają wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o godz. 14:00.

Podopieczni Adama Zejera mają za sobą dwie porażki z rzędu. Najpierw przegrali 0:1 z Legią Warszawa, a ostatnio po słabym meczu 1:2 z Ząbkovią Ząbki.

Teraz drużyna Stomilu zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków, z którym grali już na początku sezonu. Olsztyński zespół wygrał na Dajtkach 3:2.

Trener Stomilu będzie szukał nowych rozwiązań, żeby drużyna wyszła z kryzysu w jaki wpadła. Po dobrym początku ligi, czyli 4 zwycięstwach, pojawiły się 2 porażki.

W meczu seniorów I ligi na ławce rezerwowych przesiedzieli Jakub Brdak oraz Bartosz Florek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w niedzielnym meczu zagrali od 1 minuty.