Stomil Olsztyn wygrał 4:0 z Mławianką Mława. Fot. Emil Marecki

Stomil wygrał pierwszy sparing w 2023 roku

21.01.23 13:59   em, kot   3

Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Mławiankę Mława 4:0. Bramki dla Stomilu zdobyli: Hubert Krawczun (dwie), Sebastian Szypulski i Filip Wójcik.

Dla olsztyńskiego zespołu był to pierwszy mecz kontrolny w 2023 roku. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych gospodarze obiektu przygotowali boisko na tyle dobrze, że było możliwe rozegranie meczu w przyzwoitych warunkach.

Trener Szymon Grabowski zdecydował się w tym meczu wystawić dwie jedenastki. W pierwszej m.in. grał testowany środkowy obrońca Krystian Szymocha z ŁKS-u Łagów. W drugiej połowie na tej pozycji zagrał Igor Jędrzejczyk. Dlatego w sobotę wolne dostał Jakub Tecław, który odbył trening indywidualny w Olsztynie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie meczu. Strzelanie w meczu rozpoczął Sebastian Szypulski, który wykorzystał dobre dogranie Lukáša Kubáňia. Kolejne dwa trafienia zaliczył środkowy pomocnik Hubert Krawczun. Wynik spotkania ustalił strzałem z bliskiej odległości Filip Wójcik.

- Rozegraliśmy dwie różne połowy, bo chyba tak miało być - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Tak sobie założyliśmy, że gramy dwoma jedenastkami i chcieliśmy, aby każdy z osobna poszedł jak do swojego meczu. Było to widać.

I dodaje: - Cieszę się, że zawodnicy, którzy weszli w drugiej połowie, narzucili swój styl gry przeciwnikowi doprowadzając w dziesięć minut do zwycięstwa. Niemniej piłkarze desygnowani w pierwszej części gry miała problem z podejmowaniem decyzji odnośnie pressingu. To było główną bolączką. Nie mówię już, że nie przełożyło się to na wynik, ale gdybyśmy stosowali mądrzejsze doskoki do rywali odzwierciedlenie znalazłoby się w bramkach.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn zagra w piątek (27 stycznia 2023 roku) z Arką Gdynia (I liga).

0:1 - Sebastian Szypulski (49), 0:2, 0:3 - Hubert Krawczun (65, 77), 0:4 - Filip Wójcik (87)

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk (46 Konrad Syldatk) - Dawid Kalisz (46 Filip Wójcik), Filip Szabaciuk (46 Igor Kośmicki), zawodnik testowany (46 Igor Jędrzejczyk), Bartosz Waleńcik (46 Lukáš Kubáň), Karol Żwir (46 Michał Karlikowski) - Mateusz Pajdak (46 Mateusz Drabiszczak), Shun Shibata (46 Maciej Spychała), Łukasz Borkowski (46 Hubert Krawczun), Werick Caetano (46 Sebastian Szypulski) - Piotr Kurbiel (46 Bartosz Florek).