Dawid Kuształa w walce o piłkę w meczu z Ursusem Warszawa. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil wygrał z Ursusem w CLJ U-17

02.06.21 14:23   kot   3

Stomil Olsztyn wygrał na głównym boisku przy al. Piłsudskiego z warszawskim Ursusem 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Jakub Liter, Adrian Morawski i Igor Zapałowski.

W 8. minucie Mateusz Szenfeld dośrodkowywał z prawej strony boiska na dalszy słupek, w pobliżu którego Adrian Morawski głową uderzył nad bramką. W następnej akcji z rzutu rożnego dośrodkowywał Szenfeld, a ponownie głową uderzał Morawski, lecz i tym razem nie trafił w bramkę. W 12. minucie Bartosz Florek ładnie podał na prawo do wybiegającego na wolne pole Mateusza Sobotki, ten dośrodkował płasko w pole karne, gdzie zamykający akcję Florek próbował uderzać, ale jego strzał nie leciał nawet w kierunku bramki. Później ponownie Florek wypuścił Sobotkę, prawoskrzydłowy Stomilu stanął przed wyśmienitą sytuacją 1 na 1, ale uderzył obok bramki. To się zemściło kilka chwil później. Piłkę na własnej połowie stracił Konrad Gawryś, którego błąd naprawił Adrian Morawski, odbierając piłkę, ale sam popełnił kolejny, potknąwszy się w prostej sytuacji, co wykorzystał napastnik Ursusa strzałem po ziemi przy dalszym słupku i było 0:1. Stomil prowadził grę, lecz przegrywał. Stomil próbował zagrozić rywalom ze stałych fragmentów gry. Najpierw Igor Zapałowski uderzył głową nad bramką. Później jednak Mateusz Szenfeld wrzucał piłkę z głebi pola, Adrian Morawski zgrał głową przed bramkę, a tam po koźle z bliska głową piłkę za linię bramkową wepchnął Jakub Liter.

W 52. minucie z lewej strony boiska wrzucał Mateusz Szenfeld, stojący w polu karnym obrońca Adrian Morawski skiksował, lecz w polu bramkowym o piłkę walczył wślizgiem Jakub Brdak, ta ponownie spadła pod nogi Adriana Morawskiego, który końcem buta z bliska umieścił ją w siatce. W 55. minucie Zapałowski wykonywał rzut wolny niemal na środku boiska, wrzucił w pole karne, z piłką minął się bramkarz gości Igor Rozen, a ta trafiła w słupek. To mógł być gol z prawie 50 metrów. W 74. minucie Ursus miał okazję do zdobycia gola. Napastnik gości minął Gawrysia, zagrał w pole karne, a tam interweniujący wślizgiem Zapałowski trafił w słupek własnej bramki. W 76. minucie wprowadzony z ławki Jakub Banul dośrodkowywał z lewej strony, obrońca wybił na przedpole, a tam Mateusz Drabiszczak z 8 metrów nie trafił do bramki. W 87. minucie Jakub Liter dośrodkowywał z rzutu rożnego, a niepilnowany Igor Zapałowski ustalił wynik meczu na 3:1. Chwilę później mogło być jednak wyżej. Seweryn Strzelec z prawej strony pola karnego zagrywał po ziemi, stojący przed bramką Brdak nie trafił w piłkę, następnie minął dwóch rywali i z 6 metrów posłał piłkę obok słupka, ale od niewłaściwej strony. W ostatniej akcji meczu Strzelec z prawej strony wpadł w pole karne, ale jego strzał nogą odbił Rozen; dobijać próbował Jakub Rudnicki z 16 metrów, jednak uderzył nad bramką.

0:1 - Hubert Wierucki (29), 1:1 - Jakub Liter (38), 2:1 - Adrian Morawski (52), 3:1 - Igor Zapałowski (87)

Stomil: 42. Rafał Olszewski - 17. Konrad Gawryś, 60. Adrian Morawski, 61. Igor Zapałowski, 65. Oskar Wojnach - 70. Jakub Liter (90, 62. Dawid Adamowicz), 14. Mateusz Szenfeld (75, 52. Jakub Babalski), 20. Mateusz Drabiszczak (90, 53. Jakub Rudnicki) - 68. Mateusz Sobotka (59, 67. Jakub Banul), 55. Jakub Brdak (90, 19. Dawid Kuształa), 69. Bartosz Florek (67, 64. Seweryn Strzelec).

Tagi: Stomil Olsztyn, juniorzy młodsi, CLJ, Ursus Warszawa, Centralna Liga Juniorów