Relacja z meczu Tęcza Biskupiec - OKS II Stomilowcy Olsztyn

2009/2010 - Wojewódzki Puchar Polski Biskupiec
Wiosenna 1A, 11-300 Biskupiec
Tęcza Biskupiec 3:2 OKS II Stomilowcy Olsztyn
74' Jakub Nowakowski
104' Dariusz Gołębiowski
116' Dariusz Gołębiowski
Bramki Tęcza Biskupiec:
OKS II Stomilowcy Olsztyn: 26. Kamil Ryłka - 22. Sławomir Przybyliński, 4. Łukasz Wasilewicz, 20. Łukasz Komadowski, 13. Paweł Kaszubski - 19. Marcin Bender (11, 10. Łukasz Jędrzejewski), 7. Tomasz Długołęcki, 6. Piotr Pająski (52, 81. Łukasz Krasiński), 16. Piotr Głowacki - 8. Piotr Kajda (77, 3. Konrad Myszkowski), 14. Krzysztof Stankiewicz (61, 9. Radosław Białek).
Szczegóły Sędzia: Mieczysław Kowalewski (Kętrzyn).
Widzów: 150.

Dość krótka okazała się przygoda rezerw OKS-u w Wojewódzkim Pucharze Polski. Stomilowcy (występujący formalnie w roli gospodarza) przegrali w Biskupcu z miejscową Tęczą 2:3. Po 90 minutach było 1:1, więc arbiter zarządził dogrywkę, w której kibice zobaczyli trzy bramki. Niestety o jedną więcej zdobyli czwartoligowcy i to oni awansowali do 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Od początku spotkania przewagę na boisku posiadali podopieczni Dariusza Maleszewskiego. Stomilowcy stwarzali sobie sytuacje bramkowe, których nie potrafili zamienić na gole. Jeżeli chodzi o zawodników Tęczy to ich głównym celem było wybijanie piłki ze swojej połowy boiska oraz kopanie naszych zawodników po nogach. Już w 11. minucie trener Maleszewski był zmuszony zmienić Marcina Bendera, który niczym "Struś Pędziwiatr" popędził do żony na salę porodową. Jego miejsce zajął rekonwalescent Łukasz Jędrzejewski. Mimo znaczącej przewagi "biało-niebieskich" wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu to Stomilowcy atakowali, a piłkarze z Biskupca się bronili. W 66. minucie wreszcie padła bramka dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego, której autorem był Tomasz Długołęcki. Chwilę potem w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Kajda... ale tym razem akcja zakończyła się fiaskiem. W 74. minucie było już 1:1. Jakub Nowakowski huknął jak z armaty z około 35 metrów i piłka wylądowała w lewym okienku bramki strzeżonej przez Kamila Ryłkę. "Biało-niebiescy" próbowali jeszcze zmienić losy spotkania, ale sędzia odgwizdał koniec i zarządził dogrywkę.

W 104. minucie Bartłomiej Bogdaniuk wykonywał rzut wolny z około 20 metrów, uderzoną przez niego piłkę wybił przed siebie Kamil Ryłka, dopadł do niej Dariusz Gołębiowski i wpakował ją do siatki. W drugiej odsłonie dogrywki Stomilowcy postawili wszystko na jedną kartę, czego efektem była trzecia stracona bramka. Po jednej z kontr po raz drugi w tym meczu piłkę do bramki wpakował Dariusz Gołębiowski. Minutę później Stomilowcy zdobyli gola za sprawą Sławomira Przybylińskiego, ale to było wszystko na co stać było naszych piłkarzy.

W Biskupcu rozpoczną rywalizację OKS II Stomilowcy Olsztyn o Wojewódzki Puchar Polski. Przeciwnikiem będzie IV-ligowa Tęcza.

Rezerwy w środowym pojedynku wystąpią bez bramkarza Marka Maleszewskiego. Piłkarz ten na poniedziałkowym treningu doznał kontuzji. W zastępstwie do Biskupca pojedzie rezerwowy OKS 1945 – Kamil Ryłka. Dariusz Maleszewski na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Pawła Kacprzykowskiego, który musi cierpieć za kary z przeszłości. W zeszłym roku napastnik OKS II w pojedynku pucharowym z Pisą Barczewo otrzymał czerwony kartonik i przez WMZPN został odsunięty od czterech spotkań w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Okazję pokazania się przed publicznością w Biskupcu będzie miał były zawodnik Tęczy – Wojciech Stryżko. W roli gospodarza tego spotkania wystąpią piłkarze z Olsztyna. – Na boisku na Dajtkach nie było wolnego terminu w środę, dlatego działacze z Biskupca poszli nam na rękę i zgodzili się udostępnić swoje boisko – mówi v-ce prezes klubu – Łukasz Gomoła.

Tęcza Biskupiec po trzech kolejkach IV ligi zajmuje 12 pozycję w tabeli. Podopieczni uzyskali dwa remisy (GKS Wikielec 1:1, Olimpia 2004 Elbląg 2:2) i doznali jednej porażki (z Płomieniem Ełk 2:3).