95' Koniec meczu.
89' 3 minuty doliczone.
79' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. Mateusz Szenfeld wrzuca na głowę Jurczaka, ale jego strzał nad bramką. 1414
78' Wrzuca Sebastian Puszkar wprost na głowę Łukasza Borkowskiego, ale tylko słupek! 1414
74' Gol Sebastiana Puszkara! 1:2! 1414

Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W sobotę starcie rezerw z MKS-em Korsze

02.04.21 16:31   kot   3  

W sobotę o godz. 11:00 Stomil II Olsztyn rozegra mecz IV ligi z MKS-em Korsze. Spotkanie odbędzie się na boisku rywali, ponieważ rezerwy naszego klubu nie mają swojego boiska, na którym mogłyby przyjmować inne drużyny w lidze.

W poprzedniej kolejce olsztynianom w końcu udało się wygrać mecz. Przeciwnikiem była najsłabsza w stawce Olimpia Olsztynek. To było pierwsze zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Pawła Głowackiego od 7 miesięcy. Stomil II na razie zajmuje 16. miejsce w tabeli, w 21 meczach olsztyński zespół zdobył 16 punktów, zdobył 32 bramki, a stracił aż 55. Każdy kolejny mecz bez zwycięstwa będzie przybliżał tę drużynę do okręgówki.

MKS Korsze jest drużyną środka tabeli. W 21 meczach podopiecznie Aleksandra Lipowskiego zgromadzili 31 punktów i zajmują 8. miejsce. MKS Korsze z pewnością będzie bardzo zmotywowany, gdyż na wiosnę przegrał dwa spotkania i będzie chciał się odegrać na rezerwach Stomilu. Niemniej przeciwnicy nie mają się czego wstydzić, bo minimalnie przegrali z liderem i wiceliderem IV ligi, tj. Mamrami Giżycko i Mrągowią Mrągowo.

Praktycznie do piątku nie wiadomo było, kto może wzmocnić kadrę rezerw. Ostatecznie z powodu kontuzji i kartek w pierwszym zespole na boisku w Korszach z pierwszej drużyny najprawdopodobniej zamelduje się jedynie bramkarz Jakub Kanclerz. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w jutrzejszym meczu z Sandecją do kadry meczowej załapią się występujący niedawno w rezerwach: Mateusz Jońca, Filip Szabaciuk i Kamil Dajnowski. Dodatkowo przedłużająca się kolejna kontuzja Grzegorza Kuświka spowodowała, że do pierwszej drużyny awansował - przynajmniej na chwilę - Jakub Mysiorski.

W minionym tygodniu w drużynie rezerw trenowało ok. 13 piłkarzy. W środę Stomil II zagrał towarzysko z juniorami młodszymi grającymi na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Lepsi w bezpośrednim starciu ponownie okazali się zawodnicy Adama Zejera, którzy wygrali 4:1. W związku z niedoborami kadrowymi w drużynie rezerw i zawieszeniu CLJ do składu na mecz w Korszach dołączono 6 juniorów. Są nimi: Jakub Brdak, Bartosz Florek, Dawid Grablewski, Adrian Morawski, Mateusz Sobotka i Mateusz Szenfeld.

Początek spotkania o godz. 11:00. 

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil II Olsztyn, MKS Korsze, IV ligaKomentarze

  1. 03.04.21 12:58 tomimaki

    Worki na głowę i zabieramy drużynę MKS Korsze do Olsztyna by grała jako rezerwy. Bo z naszej młodzieży nic nie będzie, no chyba że będą w przyszłości gdzieś kopać w okręgówce rekreacyjnie.

  2. 03.04.21 08:54 Emilozo

    https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-forBET-IV-liga/Sezona-2020-2021/198489-Stomil-II-Olsztyn-MKS-Korsze-22-kolejka.htm

  3. 02.04.21 20:32 tomimaki

    Transmisja z meczu ma być na tvcom.pl

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.