Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - MKS Korsze

Bez szans w Korszach

IV liga 2020/2021 (22. kolejka, 3.IV.2020 r.) Koniec Korsze
Stomil II Olsztyn 1:2 MKS Korsze
0:1
76' Sebastian Puszkar Bramki Adam Gąsiorowski 12'
Aleksander Lipowski 62'
Bramki Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 7. Sebastian Puszkar, 21. Łukasz Jegliński (15, 6. Adrian Morawski), 3. Jakub Jurczak, 73. Łukasz Sadowski, 22. Marcel Supranowicz (53, 66. Jakub Kisiel) - 8. Mateusz Sobotka (53, 10. Bartosz Florek), 15. Bartosz Pieńczykowski, 9. Kacper Walendykiewicz (70, 18. Mateusz Szenfeld) - 99. Michał Żukowski, 16. Jakub Brdak (70, 79. Łukasz Borkowski).
MKS Korsze: 12. Kamil Kotkowski - 11. Paweł Sawicki, 13. Piotr Sawicki, 29. Adam Krajewski, 5. Paweł Flis (66, 30. Mateusz Cyliński), 10. Krzysztof Piwiszkis, 95. Patryk Harasim, 97. Mariusz Gąsiorowski, 3. Aleksander Lipowski, 9. Adam Gąsiorowski (39, 77. Paweł Siwek), 20. Michał Wołowik (60, 99. Paweł Branicki).
Szczegóły Mecz bez udziału publiczności.
Mecz w Korszach, Stomil II formalnie gospodarzem.

Stomil II Olsztyn przegrał 1:2 z MKS-em Korsze w meczu 22. kolejki IV ligi. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Puszkar. Była to już 14. porażka rezerw w trwających rozgrywkach. Olsztynianie grali na boisku rywala, ponieważ nie zorganizowali innego placu do gry.

Honorowe trafienie zaliczył Sebastian Puszkar.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 02:31:57

95' Koniec meczu.
89' 3 minuty doliczone.
79' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. Mateusz Szenfeld wrzuca na głowę Jurczaka, ale jego strzał nad bramką. 1414
78' Wrzuca Sebastian Puszkar wprost na głowę Łukasza Borkowskiego, ale tylko słupek! 1414
74' Gol Sebastiana Puszkara! 1:2! 1414
70' Boisko opuszczają Jakub Brdak i Kacper Walendykiewicz, w ich miejsce Łukasz Borkowski i Mateusz Szenfeld. 1414
61' Bramka dla MKS-u Korsze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i celna główka napastnika MKS-u, prosto do siatki.
60' Dwójkowa akcja graczy z Korsz z lewej strony i sytuację sam na sam broni Jakub Kanclerz. Napastnik MKS-u nie podaje do lepiej ustawionego kolegi i jest tylko rzut rożny. 44
54' Brdak wrzuca w pole karne, a tam obrońca MKS-u prawie strzela samobója, wybija bramkarz. 1414
53' Boisko opuszczają Mateusz Sobotka i Marcel Supranowicz, w ich miejsce Bartosz Florek i Jakub Kisiel. 1414
49' Mateusz Sobotka z powietrza wysoko nad bramką. 1414
48' Michał Żukowski do Mateusza Sobotki, ale jego strzał baaardzo lekki, ledwo dolatuje do bramkarza. 1414
46' Gramy!
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Wrzutka na przedpole bramki Stomilu, a tam niepilnowany napastnik MKS-u główkuje i trafia w słupek! 44
45' Groźny strzał Pieńczykowskiego sprzed pola karnego odrobinę obok słupka. 1414
37' Piłka leci wzdłuż linii bramkowej Stomilu, a napastnikowi MKS-u brakuje dosłownie kilku centymetrów, by wepchnąć ją do bramki. 44
32' Bartosz Pieńczykowski z dystansu w środek.
31' Mateusz Sobotka prostopadle do Żukowskiego, ale szybszy bramkarz 1414
21' Z dobrej pozycji z kilkunastu metrów gracz MKS-u strzela obok bramki. 44
20' Groźnie po rożnym dla Korsz, olsztynianie wybijają. 44
15' Boisko opuszcza kontuzjowany Łukasz Jegliński, w jego miejsce Adrian Morawski.
13' Korsze wchodzą w pole karne, podanie wzdłuż linii bramkowej, i z bliskiej odległości zawodnik MKS-u pokonuje Kanclerza. 44
7' Oddajemy strzał z dystansu, ale mocno niecelnie. 1414
6' Stomil przechwycił piłkę w środku pola, wyszedł z kontrą, ale zabrakło dobrego ostatniego podania. 1414
2' Po rzucie rożnym można było lepiej wykończyć akcję i szybko objąć prowadzenie. Nie udało się.
Gramy! 1414
Kapitanowie na środku.
MKS Korsze także, sędziowie wychodzą, zaraz zaczynamy! 44
Piłkarze Stomilu już na boisku. 1414
Skład Stomilu II Olsztyn: 92. Robert Kanclerz - 3. Jakub Jurczak, 7. Sebastian Puszkar, 8. Mateusz Sobotka, 9. Kacper Walendykiewicz, 15. Bartosz Pieczyński, 16. Jakub Brdak, 21. Łukasz Jegliński, 22. Marcel Supranowicz, 73. Łukasz Sadowski, 99. Michał Żukowski. 1414
O godz. 11 początek meczu w Korszach. Stomil II formalnie gospodarzem.

W sobotę o godz. 11:00 Stomil II Olsztyn rozegra mecz IV ligi z MKS-em Korsze. Spotkanie odbędzie się na boisku rywali, ponieważ rezerwy naszego klubu nie mają swojego boiska, na którym mogłyby przyjmować inne drużyny w lidze.

W poprzedniej kolejce olsztynianom w końcu udało się wygrać mecz. Przeciwnikiem była najsłabsza w stawce Olimpia Olsztynek. To było pierwsze zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Pawła Głowackiego od 7 miesięcy. Stomil II na razie zajmuje 16. miejsce w tabeli, w 21 meczach olsztyński zespół zdobył 16 punktów, zdobył 32 bramki, a stracił aż 55. Każdy kolejny mecz bez zwycięstwa będzie przybliżał tę drużynę do okręgówki.

MKS Korsze jest drużyną środka tabeli. W 21 meczach podopiecznie Aleksandra Lipowskiego zgromadzili 31 punktów i zajmują 8. miejsce. MKS Korsze z pewnością będzie bardzo zmotywowany, gdyż na wiosnę przegrał dwa spotkania i będzie chciał się odegrać na rezerwach Stomilu. Niemniej przeciwnicy nie mają się czego wstydzić, bo minimalnie przegrali z liderem i wiceliderem IV ligi, tj. Mamrami Giżycko i Mrągowią Mrągowo.

Praktycznie do piątku nie wiadomo było, kto może wzmocnić kadrę rezerw. Ostatecznie z powodu kontuzji i kartek w pierwszym zespole na boisku w Korszach z pierwszej drużyny najprawdopodobniej zamelduje się jedynie bramkarz Jakub Kanclerz. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w jutrzejszym meczu z Sandecją do kadry meczowej załapią się występujący niedawno w rezerwach: Mateusz Jońca, Filip Szabaciuk i Kamil Dajnowski. Dodatkowo przedłużająca się kolejna kontuzja Grzegorza Kuświka spowodowała, że do pierwszej drużyny awansował - przynajmniej na chwilę - Jakub Mysiorski.

Wczorajszy sparing wewnętrzny: Stomil II 1:4 Stomil U-17. W rezerwach znowu dzieje się źle. Przy zawieszonej CLJ można zacząć się zastanawiać, która drużyna powinna w weekend reprezentować Stomil w IV lidze.