95' Koniec meczu.
94' Filip Wójcik ukarany żółtą kartką. 1
93' Na boisko weszli Hubert Szramka oraz Filip Wójcik. Zeszli Patryk Mikita oraz Wojciech Reiman.
90' 4 minuty dłużej potrwa ten mecz.
86' Piękna akcja Stomilu. Dobre dośrodkowanie Strausa, głową strzela Żwir, ale prosto w bramkarza. 1

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pzpn.pl

Wyniki 14 kolejki I ligi: Kolejka pełna remisów przyniosła 10 porażkę Stomilu w tym sezoni

26.10.21 08:30   -   0

Resovia Rzeszów, Puszcza Niepołomice oraz Stomil to jedyne drużny, które w XIV kolejce nie dopisały do swojego dorobku żadnego punktu. Arka Gdynia w strefie barażowej.

Pierwszoligowe granie w nowej kolejce tradycyjnie rozpoczęło się w piątek od derbowego starcia w Głogowie. Miejscowy Chrobry bezbramkowo zremisował z derbowym rywalem - Miedzią Legnica, w której barwach całe spotkanie rozegrał były gracz Stomilu - Jurich Carolina.

Dużo więcej boiskowych emocji oraz bramek przyniosło pierwsze sobotnie starcie, w którym remis (2:2) w doliczonym czasie gry uratował grający w osłabieniu beniaminek F1L - Górnik Polkowice. Dla Korony Kielce - najbliższego pucharowego rywala Stomilu był to szósty ligowy mecz z rzędu bez wygranej.

Jako pierwsza komplet punktów w XIV kolejce F1L zgarnęła Arka Gdynia, która pokonała na własnym obiekcie Resovia Rzeszów (2:0), ustalając wynik meczu już w 28 minucie.

W ślad Arkowców poszli zawodnicy GKSu Katowice, którzy skromnie pokonali na własnym obiekcie Puszczę Niepołomice (1:0). W drużynie gości w 65 minucie spotkania na boisku pojawił się dobrze znany w Olsztynie - Wojciech Hajda

Po porażce ze Stomilem Olsztyn, piłkarze GKSu Tychy po raz kolejny zawiedli swoich fanów, dzieląc się punktami z beniaminkiem z Częstochowy (0:0). W Skrze Częstochowa 73 minuty rozegrał Marcin Stromecki - były gracz Stomilu

Niedzielę z F1L zaczęliśmy w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie podzieliło się punktami z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2). Pierwszą bramkę dla drużny gospodarzy zdobył były gracz Stomilu Szymon Sobczak, który z 7 golami na koncie, jest drugim najskuteczniejszym strzelcem ligi. Remis dla gospodarzy uratował w 89 minucie Patryk Bryła.

Taki sam wynik jak w Sosnowcu (2:2) padł w drugim niedzielnym meczu, gdzie Odra Opole podejmowała na własnym obiekcie GKS Jastrzębie. Odra już w szóstej minucie prowadziła z GKSem 2:0, jednak goście w 2 połowie zdołali odrobić straty.

Ostatni niedzielny mecz w F1L rozgrzewał kibiców w całej Polsce już od kilku dni. W 67 derbach Łodzi grający na własnym obiekcie Widzew zdołał odrobić dwubramkową stratę i ostatecznie podzielił się punktami z derbowym rywalem - ŁKSem Łódź. Widzew tym samym utrzymał bezpieczną przewagę nad resztą pierwszoligowego peletonu.

XIV kolejkę F1L zakończyliśmy w Olsztynie, gdzie nasz Stomil po fatalnym początku spotkania przegrał z Sandecją Nowy Sącz (1:2).