Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Wyniki 24 kolejki I ligi: Widzew przegrał u siebie

21.03.22 11:50   ta, em   0

W 24 kolejce I ligi do największej sensacji doszło w Łodzi. Widzew przegrał u siebie 0:1 z Odrą Opole. Inny łódzki zespół wygrał 2:1 w Rzeszowie.

Na inaugurację 24. kolejki spotkał się lider I ligi z trzecią drużyną. Miedź Legnica szybko wyszła na prowadzenie w 13 minucie za sprawą Chuca. Korona jeszcze przed przerwą doprowadziła do remisu. Ostatecznie mecz na szczycie zakończył się podziałem punktów.

W drugim piątkowym meczu doszło do niespodzianki. Widzew Łódź, który jest w kiepskiej formie, przegrał u siebie 0:1 z Odrą Opole. W 87 minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił Antoni Klimek.

Sobotnie zmagania w Fortuna 1 lidze rozpoczęły się od spotkania dwóch drużyn ze strefy barażowej. Chrobry Głogów pokonał 2:0 drużynę GKS-u Tychy. Wynik meczu już w 13 minucie ustalił Dominik Piła. Dla Chrobrego był to siódmy mecz z kolei, bez straconej bramki

W drugim sobotnim spotkaniu Sandecja Nowy Sącz skromnie pokonała w meczu domowym Puszczę Niepołomice - jednego z rywali Stomilu w walce o utrzymanie w lidze. Jednego uznanego gola w tym starciu w 82 minucie zdobył dla gospodarzy Łukasz Zjawiński - najlepszy strzelec Sandecji w 2022 roku.

Ostatni sobotni mecz w Fortuna 1 Lidze przyniósł kibicom najwięcej emocji, a Arka Gdynia podzieliła się punktami z GKS-em Katowice (2:2). Goście wygrali pierwszą połowę, Arka na prowadzenie wyszła dopiero w 89 minucie za sprawa Karola Czubaka. Ostatnie słowo należało jednak do GKSu Katowice, którego kapitan - Arkadiusz Jędrych wykorzystał rzut karny w 7 minucie czasu doliczonego ustalając wynik spotkania.

Zagłębie Sosnowiec zdobył ważne trzy punkty w starciu ze Skrą Częstochowa. Komplet punktów zawdzięczają Szymonowi Sobczakowi (były napastnik Stomilu), który zdobył dwa gole.

Stomil Olsztyn przegrał u siebie 0:4 z Górnikiem Polkowice. [ RELACJA ZE SPOTKANIA ]

Podbeskidzie Bielsko-Biała straciło punkty na własnym stadionie, bo tylko zremisowało bezbramkowo z GKS-em Jastrzębie.

Resovia przegrał u siebie 1:2 z ŁKS-em Łódź. Dwa gole na wagę trzech punktów dla łódzkiej drużyny strzelił Pirulo.