95' Koniec meczu.
92' Zahorski wchodzi za Kujawę. 1
91' 1:1. Niestety... 1667
90' Rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec. 1667
89' Na boisku pojawili się Paweł Wojowski oraz Jakub Piotrowski. Z boiska zeszli Grzegorz Lech oraz Krzysztof Szewczyk.

W jesiennym spotkaniu Stomil zremisował z Zagłębiem bezbramkowo, fot. Krzysztof Piekarski

Sosnowiec - 4 marca 2017 r., godz. 17:00

Z Sosnowca Stomil wraca z (tylko) jednym punktem

04.03.17 18:58   zic   13

Na inaugurację ligowej wiosny Stomil Olsztyn zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:0). Bramkę dla Stomilu zdobył Grzegorz Lech. Wyrównującą bramkę gospodarze strzelili w 90. minucie meczu z rzutu karnego.

Po długiej przerwie zimowej ponownie na murawę wybiegli piłkarze pierwszoligowi. Niewiele brakowało, aby pierwsze ligowe spotkanie w tym roku Stomil zakończył cennym zwycięstwem. Niestety, w 90. minucie po zagraniu ręką Rafała Kujawy sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sebastian Dudek. Wcześniej, w 69. minucie, na prowadzenie gości wyrprowadził Grzegorz Lech, który zamknął dobre dośrodowanie Jarosława Ratajczaka.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Do bramki strzelonej przez Lecha przewagę miał zespół Zagłębia Sosnowiec. Parokrotnie zespół od utraty bramki ratował nas Piotrek Skiba. Stomil dzielnie się bronił także przy prowadzeniu, aż pod koniec meczu piłkę w polu karnym dotknął Kujawa. Ta bezsensowna decyzja naszego napastnika kosztowała Stomil utratę zwycięstwa. Przed meczem każdy remis uznałby za bardzo dobry wynik, a tak pozostaje niedosyt.

- Jest spory niedosyt. Całe spotkanie graliśmy bardzo konsekwentnie i pod koniec meczu nieodpowiedzialne zachowanie Kujawy, chociaż tam może był pchnięty, ale to zobaczymy później. Remisy w tej lidze nic nie dają, mamy ich za dużo. Gdybyśmy zamienili je na zwycięstwa i porażki po równo, to byśmy mieli tych punktów więcej (To był ósmy remis Stomilu w I lidze - red.). Piłkarze są dobrze przygotowani fizycznie, dobrze znieśli to spotkanie, dużo było skrupulatnej pracy w obronie - powiedział po meczu trener Stomilu - Adam Łopatko.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra już za tydzień, także na wyjeździe, i także na południu Polski - rywalem będzie GKS Katowice. Mecz odbędzie się w piątek (10 marca) o godz. 20:45.