Artykuł

Zbigniew Małkowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Zbigniew Małkowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Zbigniew Małkowski rozpoczął kurs trenerski UEFA Goalkeepers B

31.01.23 17:49   kyn   1  

Trener bramkarzy Zbigniew Małkowski podnosi kwalifikacje. Właśnie rozpoczął sześciomiesięczny kurs UEFA Goalkeepers B.

Zbigniew Małkowski dołączył do sztabu szkoleniowego Stomilu jeszcze za kadencji trenera Piotra Jacka, pod koniec ubiegłego sezonu w I lidze. Jest członkiem sztabu także Szymona Grabowskiego, w którym odpowiada za szkolenie bramkarzy.

– W przyszłości, gdy uzyskam licencję UEFA Goalkeepers B, będę chciał zrobić licencję UEFA Goalkeepers A, która pozwala na pracę w PKO BP Ekstraklasie oraz w reprezentacjach. Co prawda miałem już przyjemność pracować przy kadrze młodzieżowej, jednak wtedy przepisy dotyczące licencjonowania trenerów nie były tak zaostrzone. Kurs UEFA Goalkeepers B trwa sześć miesięcy i składa się z sześciu zjazdów, na których obecnych jest 24 kursantów. Przede wszystkim jest to dla mnie fajne uporządkowanie wiedzy, a także możliwość wymiany zdań i czerpania inspiracji od innych szkoleniowców – mówi trener bramkarzy „Dumy Warmii” dla oficjalnej strony klubowej.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że kurs trenera analityka w Szkole Trenerów PZPN rozpoczął asystent Szymona Grabowskiego Grzegorz Lech. Pisaliśmy o tym tutaj.

Obu trenerom życzymy powodzenia na szkoleniowej ścieżce!

Tagi: Stomil Olsztyn, Zbigniew Małkowski, Szkoła Trenerów PZPN


Komentarze

  1. 31.01.23 21:52 waldi812

    Redaktorzy też podnoszą kwalifikacje, pan Krzysztof ukończył kurs goalspiker serie B.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!