Artykuł

Adam Łopatko. Fot. Artur Szczepański

Adam Łopatko. Fot. Artur Szczepański

Adam Łopatko doradcą zarządu do spraw sportowych

20.06.24 17:05   em   5  

Były trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko będzie od teraz pełnił funkcję doradcy zarządu do spraw sportowych.

Pochodzący z Dobrego Miasta Adam Łopatko w Stomilu Olsztyn pracował jako pierwszy trener dwukrotnie. Najpierw w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 jako asystent przejął zespół po Zbigniewie Kaczmarku i nie zdołał sportowo utrzymać zespołu w rozgrywkach. Stomil w I lidze utrzymał się ponieważ licencji nie otrzymał Kolejarz Stróże.

Następnie Adam Łopatko pracował w sztabie Mirosława Jabłońskiego, żeby w pod koniec maja 2016 roku ponownie przejąć zespół. W sezonie 2016/2017 prowadził zespół w I lidze i utrzymał zespół na zapleczu Ekstraklasy. Następnie odszedł do Pogoni Siedlce, gdzie po kilku miesiącach stracił pracę na rzecz… Bartosza Tarachulskiego, który w Stomilu pracował na początku 2024 roku.

W I lidze jako trener Stomilu prowadził zespół w 58. spotkaniach punktując średnio 1,29 na mecz. Adam Łopatko w Stomilu pracował także jako trener juniorów oraz szkoleniowiec zespołu rezerw.

Adam Łopatko pracuje w Polskim Związku Piłki Nożnej jako Krajowy Koordynator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów w PZPN. W DKS-ie Dobre Miasto piastuję funkcję prezesa IV-ligowego klubu.

W ostatnim czasie za sprawy sportowe w Stomilu Olsztyn odpowiadał Marcin Kuś, który oficjalnie pracował w klubie jako dyrektor sportowy.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, Adam Łopatko, III liga


Komentarze

 1. 21.06.24 06:16 Pablo Olsztyn

  FC Stomil, tak w akademii też trzeba rozwalić beton i przestawić ja na właściwe tory. By młodzież chciała tu trenowac i by wychowankowie znów zawitali do pierwszego zespołu. Na razie przez degrengoladę wychowankowie grający w jedynce odchodzą i to jest smutne.

 2. 21.06.24 01:46 Piotr Gajewski

  @Fc Stomil: dokładnie taki jest plan ✌️⚽

 3. 20.06.24 23:16 lwica

  Sami swoi

 4. 20.06.24 20:48 nor

  Pamiętajcie, żeby wziąć strój na wf.

 5. 20.06.24 17:17 Fc Stomil

  Fajnie że Łopata wrócił do Stomilu zna zawodników rynek i ma łeb na karku akademię też powinien ogarniać

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!