Artykuł

Adrian Stawski: Była to dla nas bardzo dobra jednostka treningowa

21.07.21 20:54   kyn   4  

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 sparing z Bałtykiem Gdynia. Po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera olsztyńskiego zespołu - Adriana Stawskiego.

Jak pan podsumuje to spotkanie?
- Była to dla nas bardzo dobra jednostka treningowa. Wczoraj (wtorek - red.) mieliśmy badania wydolnościowe, które piłkarze musieli przejść na maksa, a po południu mieliśmy trening. W meczu było widać ciężkie nogi, nie było takiego doskoku jakbym chciał, ale czas na wypoczynek jeszcze będzie. Było dużo sytuacji bramkowych niewykorzystanych i błędów które popełniali testowani zawodnicy, np. rzut karny. W drugiej połowie grało dużo młodzieży, oni też się uczą i popełniają błędy. Po to jesteśmy, żeby pokazać im kiedy mają się nie kiwać na swojej połowie, a kiedy mogą. Potem takie zachowanie napędza przeciwnika, nawet III-ligowca. Można to robić bezpieczniej i sensowniej. Bramkę na 2:2 straciliśmy poprzez braku komunikacji między Szabaciukiem, Czajką i bramkarzem. Powinno być głośne krzyknięcie, o braku komunikacji też musimy porozmawiać. Jeden blokuje piłkę, drugi zawodnika. To są błędy juniorskie, ale po to są sparingi, żeby potem pokazać piłkarzom czego nie można robić.

W sobotę czeka was sparing z Sokołem Ostróda, czyli ostatni sprawdzian przed ligą.
- Zawodnicy około pierwszej jedenastki zagrają więcej. Już nie będziemy robić zmian po pierwszej połowie. Więcej minut ten skład wykrystalizowany na ten moment, a potem zagrają zmiennicy. Pozostali zawodnicy zagrają u trenera Adama Zejera w Wojewódzkim Pucharze Polski. Chłopacy dostaną dwa dni wolnego, bo ten okres przygotowawczy był ciężki. Potem już zostanie praktycznie tydzień do niedzielnego meczu z Chrobym Głogów.

Kilku zawodników było testowanych w meczu z Bałtykiem. Ilu chciałby pan podpisać?
- Ja bym chciał więcej, ale wiem, że budżet nie jest z gumy. My wiemy w czym musimy się poruszać. Szukamy stopera, jak będą fundusze, to przydałby się jeszcze napastnik i być może ograny pomocnik. Przydałby się taki zawodnik jak Łukasz Moneta. Gdyby się udało pozyskać takich trzech zawodników to byłbym zadowolony.

Dlaczego nie grali Bartosz Florek i Jakub Brdak?
- Florek był chory i nie trenował. Brdak jest młodym zawodnikiem, jeszcze się uczy, a jak mam na pozycji testowanych zawodników, to muszę im dać szansę pokazania się. Brdaka widzę na co dzień i wiem co potrafi i czego się musi jeszcze nauczyć, a musi jeszcze duże. To obiecujący zawodnik, więc go nie skreśliłem.

Obserwowałem pana podczas tego sparingu i dość często łapał się pan za głowę. Mimo tego jest w panu optymizm, że w lidze będzie zdecydowanie lepiej?
- Ja zawsze jestem optymistą i tym zarażam innych. Czasami jednak łapię się za głowę. Tłumaczę kilkukrotnie zawodnikom, żeby nie robili pewnych sytuacji. Jest sytuacja bramkowa, to dograj dokładnie, umieść ją w siatce i nie napędzaj przeciwnika. My mamy sytuacje, a potem rywal strzela gola. Jak mówisz komuś trzy razy żeby czegoś nie robił to wtedy trzeba złapać się za głowę, bo co mi pozostaje? Nie ściągnę piłkarza z boiska i nie będę go lał po tyłku.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Adrian Stawski, Bałtyk Gdynia, Rozmowa po meczu, sparing, komentarz po meczu, wywiadKomentarze

 1. 22.07.21 15:23 dzik8297

  Spychała, kontuzja czterogłowego

 2. 22.07.21 11:08 Kyniu

  Nie dopytałem co dokładnie, natomiast jakiś mini- uraz, jeśli się nie mylę, to tydzień pauzy. Od poniedziałku powinien wrócić do zajęć.

 3. 22.07.21 10:54 wiktorm69

  Odpoczywa po intensywnym cyklu treningowym.

 4. 22.07.21 08:09 A Ś

  Co ze Spychała jest?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!