Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Marsz okazał się sukcesem?

16.02.16 21:29   em   30  

Marsz okazał się sukcesem? Wypadliśmy w nim z bardzo dobrej strony. Pewnie frekwencja byłaby wyższa w sobotę, ale taki był właśnie plan zrobienia tego w dzień powszedni.

Można się kłócić o dokładną liczbę, ale przecież nikt tego dnia nie sprzedawał biletów, nikt nie liczył kibiców, którzy cały czas dołączali na trasie.

Zabrakło mi przedstawicieli piłkarzy na samym początku marszu. Kilka słów od siebie i jazda na sparing. Z tego co mi się udało ustalić, to klub chciał mecz z Koroną Ostrołęka rozegrać już o godz. 11, ale nie było takiej możliwości na Dajtkach.

Brakuje w klubie osoby, która mogłaby piłkarzom podpowiedzieć, co warto czasami zrobić. Piłkarz ma być od trenowania i grania dla tego klubu, więc nie dramatyzuje, ale... było minęło. Podczas kolejnej manifestacji będzie jeszcze lepiej! A czy będzie? Któż to wie... :)

Wszyscy oczekują oficjalnych informacji na temat nowych sponsorów klubu. Prezes Mariusz Borkowski w Olsztynie będzie w czwartek, więc spotkania z mediami możemy spodziewać się właśnie tego dnia lub w piątek.

Pamiętajcie, że nie możemy zmarnować tego potencjału jaki jest w nas kibicach. Gorąco o to apeluje. Wkrótce będą kolejne możliwości pokazania się z dobrej strony, bo tylko my kibice możemy ten klub rozruszać i doprowadzić go na sam szczyt.

Jedna z powszechnych opinii o Stomilu mówi, że w tym klubie przez wiele lat panował organizacyjny burdel. To jak nazwiemy sytuację, która dzieje się w biurach obok? Chodzi mi o Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Tam to dopiero się dzieje. Garniturki, buteleczki kolekcjonerskie, podsłuchy, donosy, bileciki...

Najgorsze jest to, że sporo osób nie odróżnia Stomilu od WMZPN-u, dla wielu mieszkańców tego miasta wszystko się zlewa w jeden piłkarski chlew. No i jak ma być lepiej? Pytam się jak?

Trzeba ciężkiej pracy wielu nowych osób, trzeba świeżej krwi, osób spoza układów, wykształconych, chcących się rozwijać... ale, czy jest to możliwe?

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, I liga, felieton


Komentarze

 1. 20.02.16 11:30 Niebiesko Biała Krew

  Panowie, dla klubu nie ma ratunku. Grzybowicz chce go zniszczyć za nasze niepokorne według niego zachowanie a Prezes niestety wpisuje się w jego strategię.

 2. 20.02.16 08:44 stomil 14/88

  Dolcan bliski upadkowi. No to pan Chałas nieźle sobie wybrał.

 3. 19.02.16 21:36 Milka

  Czy ktoś powie co robi prezes miała być konferencjia i co nic. Niech powie na czym klub stoi bo naprawdę to nie jest dobre dla klubu taka sytuacja. Chyba ze piłkarze wiedzą na czym stoją na tym sezonie.

 4. 19.02.16 09:26 Kiju

  Powinniśmy mieć swojego przedstawiciela w zarządzie który jest profesjonalistą i się poświęci dla dobra klubu. Taki człowiek musi mieć wiedze i czas na prace. Musi się poświęcić całkowicie dla Stomilu. Nikt nie może tego robić za darmo. Myślę że powinniśmy sami kibice robić zrzutki i płacić takiej osobie. Wtedy będzie szansa że będziemy wiedzieli co się dzieje w klubie i będziemy mieli jakiś wpływ na nasz kochany klub

 5. 18.02.16 17:48 RealMadryt

  nie żebym się czepiał ale jest już czwartek wieczór i żadnych wiadomości na temat konferencji prasowej Pana Prezesa na temat finansowania klubu.!!!!!

 6. 18.02.16 12:25 tommy1976

  jeśli Emil tak napisał, to pewnie tak jest, ale o ile dobrze pamiętam, to po zeszłym sezonie Maczułenko jako praktycznie jedyny z całego zaciągu ukraińskiego niby miał zostać w klubie mimo kontuzji, wykurować się a na wiosnę walczyć ze Stomilem...a teraz będzie walczył ale przeciwko Stomilowi...

 7. 18.02.16 09:38 Emilozo

  Maczułenko od lipca nie jest naszym zawodnikiem. Nie przedłużono z nim kontraktu. Sparing Stomilu z Legią nie odbędzie się w Ostrołęce. Klub szuka nowego boiska.

 8. 18.02.16 09:21 Damianos91

  tommy1976 - Też mnie to zastanawia, on cały czas był zawodnikiem Stomilu, wciąż miał ważny kontrakt a tu nagle w Zawiszy...

 9. 18.02.16 09:04 tommy1976

  Roman Maczułęnko w Zawiszy? On chyba był cały czas jeszcze naszym zawodnikiem....

 10. 18.02.16 08:44 dzbs

  Chłopy spotkajta się w ryj sobie dajta i tyle;) To nie forum napinaczy jak już jest napisane. A tak na poważnie jedzie ktoś do Ostrołęki????

 11. 17.02.16 22:08 A.

  Zapowiadano bezlitosne banowane napinaczy, prowokatorów... Myślę, że nadszedł już ten czas... na wspomniane dwie osoby.

 12. 17.02.16 20:38 Fanatyk_OKS

  dyrektor gadać zrobiMY itp komentarze do tego w liczbie mnogiej (czyli nie ja a ktoś inny za mnie zrobi) każdy może. Trzeba coś zrobić a nie pisać nic nie wnoszące i nie warte komentarze. Jakoś nikt się nie sprół do królika. No ale wiadomo łatwiej napisać coś anonimowo w internecie niż zamienić słowa w czyn.

 13. 17.02.16 20:19 K2

  Komedia, jeden myśli że gada z ex dyrem, a drugi, że nim jest. Lechita powściągnij te groźby karalne, bo krzywdę sobie robisz.

 14. 17.02.16 20:14 Dyrektor OKS 1945

  weź się nie pogrążaj i wracaj na stronę swojego klubu np. http://hejlech.pl/ czy coś takiego bo ostatnio też o meschi pisałeś co byś mu między nogi włożył tylko usunęli ci komentarz bo był na tak niskim poziomie zresztą żeby ci odpisać to się kładę na podłodze a i tak jest za wysoko

 15. 17.02.16 19:51 lechita

  Dyrektorku uciekinierze zasrany ty kiedyś w ryj wylapiesz zobaczysz sadz się tak dalej to ci ktoś miskę wyklepie i będziesz w końcu ladniejszy

 16. 17.02.16 19:45 Dyrektor OKS 1945

  dzięki Fanatyk OKS 1945 oczywiście, że nie podszedł i nic nie powiedział ale zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni napewno nie wy siuśmajtki

 17. 17.02.16 18:05 Fanatyk_OKS

  Jan Tomasz dlaczego zerwiemy, nie chcemy? Dlaczego w liczbie mnogiej. Niech każdy się wypowiada w swoim imieniu. Królik był na manifestacji powiedziałeś mu to co myślisz?

 18. 17.02.16 17:09 Jan Tomasz

  Królik nie waz pokazac więcej swego ryla na manifestacji Stomilu i nie waz sie zakladac ten szalik bo ci go zerwiemy. Nie chcemy żeby ktos taki jak ty utozsamial sie z naszym klubem.

 19. 17.02.16 14:22 Fanatyk_OKS

  Ktoś od Nas musiałby chcieć być w zarządzie. Chyba nie zdajecie sobie sprawy ze to nie siedzenie i pierdzenie w stołek tylko praca za Free.

 20. 17.02.16 11:39 barakuda

  Lechita masz racje,ale....to ze my chcielibysmy miec tam kogos to jedno ,a drugie to czy klub by chcial.

 21. 17.02.16 11:19 lechita

  Dopóki nikt ze środowiska kobicowskiego nie będzie w zarządzie taki syf właśnie będzie. Ja pisałemi bbędę powtarzał ktoś od nas musi tam być żebyśmy wiedzieli co się dzieje. Moim typem jest emilozo i ja będę wiecznie to powtarzał. Na legi lub Lechu kibice są szanowani i maja prawo głosu. Nas tez jest dużo i trzeba wywierać presję na klub ze z naszym zdaniem tez trzeba się liczyć. I mam nadzieje że nasz prezes to doceni i ktoś będzie od nas

 22. 17.02.16 10:59 Fanatyk_OKS

  Co do królika i jego szalika, pamiętam jakim problemem było dla niego powiedzenie paru zdań o Jozku na jednej z rocznic Jego śmierci.

 23. 17.02.16 10:45 Piter

  W każdym normalnym klubie/związku/środowisku taki gość dostał by dożywotni zakaz zbliżania się do stadionu klubu,któremu narobił tyle syfu,a tu proszę...tu się nigdy nic nie zmieni dopóki będą te same gęby starych przekrętów szukających tylko jak tu wyrwać parę groszy pod stolikiem...i jeszcze typ,który do dziś nie rozliczył się z napraw własnego gruchota za pieniądze klubowe i który naraził klub na potężne starty nie zgłaszając wniosku o dofinansowanie z miasta ma czelność paradować na manifestacji,jeszcze bezczelnie z szalikiem śp.Józka Łobockiego,który przekręca się w grobie widząc co tu się wyprawia...dramat

 24. 17.02.16 09:23 Pawlik

  WMZPN to jest hermetyczne środowisko leni i wyzyskiwaczy grosza a Królik jaki był podniecony jak Jak odwołali słusznie darmozjazda Mietkiewicza który trwonil kasę .Krolikowi się teraz fotel prezesa marzy tam gdzie jest kasa tam i Królik od razu bo wg niego w Stomilu nie da się pracować. Teraz czarno na białym widać kim jest prezes Borkowski a kim dawny dyrektor Stomilu. Pazernosc nie zna granic jak to mówią dupa do wygody się szybko przyzwyczaja.

 25. 17.02.16 08:12 Jan Tomasz

  A słyszeliście , że nie kto inny , ale Króliczek najeżdżał w wywiadzie na Miętkiewicza i potwierdził - O ZGROZO!- swoją kandydaturę na szefa WMZPN. To jest dopiero tragedia. Co ten człowiek ma w głowie, że ma takie ambicje? To dopiero będzie wstyd!

 26. 17.02.16 08:12 RealMadryt

  Słomie to wyszła ....... Z butów . Takie gadki bardzo niepolityczne są , ale wybory bedą i pewnie wyładuje tam gdzie jego szef. Jeden i drugi bedą po kadencji politycznymi trupami ( napewno w Olsztynie).Mam tylko nadzieje ze nie zdążą znowu rozkopać Olsztyna!

 27. 17.02.16 08:02 K2

  Nic nie dał? To sobie przeczytaj wypowiedź Grzymowicza ze zrozumieniem. Czego ty się spodziewasz i w jakim horyzoncie czasowym? Ultimatum? Żeby takowe stawiać, to trzeba mieć pozycję negocjacyjną, inaczej się tylko zbłaźnisz (w myśl zasady nie wydawaj poleceń, kórych nie możesz wyegzekwować). Nasza pozycja jest w tej chwili na poziomie zbierania kasy przez kibiców, dalej nie będę się rozwodził, bo to nie służy sprawie. Ogólnie polecam Sztukę Wojny Sun Tzu na gorącą głowę.

 28. 17.02.16 07:57 krzyżak

  Moim skromnym zdaniem walka z ratuszem o Stomil i nowy stadion powinna być połączona z walką o poprawę wizerunku miasta jak i życia w nim mieszkańców. Zadłużanie miasta, nietrafione inwestycje, niszczenie całego olsztyńskiego sportu to hasła, które mogłyby przyciągnąć więcej osób, niekoniecznie stawiających Stomil na pierwszym miejscu ale chcące zmiany polityki miasta.

 29. 16.02.16 22:09 Kot

  Świeżość w WMZPN-ie może zapewnić tylko pan dyrektor znany z niespełnionych obietnic, np. naplucia w twarz narzekającym na podwyżkę biletów.

 30. 16.02.16 22:04 Wielki Stomil

  Marsz się odbył wyszło to wszystko nieźle, ale co dalej bo tak naprawdę ten marsz nic nam nie dał? pokazaliśmy się że jesteśmy mamy potencjał i potrafimy działać ale to za mało. Moim zdaniem zapomnieliśmy o jednej rzeczy i spowodowane było to pewnie niewiedzą z tego powodu, że organizowaliśmy taki marsz pierwszy raz. Nie postawiliśmy ratuszowi żadnego ULTIMATUM !!! Powinniśmy zostawić w ratuszu tego dnia i opublikować w mediach nasze żądania jakie chcemy żeby miasto spełniło w przeciągu określonego czasu np. znalezienie środków na stworzenie boiska treningowego dla Stomilu, czy inwestowanie większych nakładów finansowych w sport, no może ktoś ma inne pomysły, jeżeli tego nie zrobią to wyjdziemy na ulicę i zablokujemy główne skrzyżowanie w mieście wtedy po paru godz. zjawi się ktoś kto będzie z nami rozmawiał!!! Moim zdaniem zostaliśmy olani i [moderator] mnie wypowiedź p. słomy będąc w ratuszy w tym czasie gdzie my byliśmy pod jego drzwiami bał się wyjść łatwiej było mówić do telewizji te swoje kacapoły, że powinniśmy być wdzięczni grzybowiczowi że Stomil jeszcze istnieje to jest jakiś żart i myślę że nasze działania powinny uderzyć też w rade miasta i ich powinniśmy też rozliczać!!!np. za te boisko ze sztuczną murawą przy gimnazjum gdzie z projektu obywatelskiego miało powstać pełnowymiarowe boisko z buduje się kolejny orlik bez sensu!! Myślę że takie ultimatum możemy jeszcze przedstawić gdy powstanie Stomil Socios? co wy o tym myślicie jakie macie pomysły co dalej Referendum ???

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!