Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Wojna futbolowa oficjalnie rozpoczęta

13.01.15 20:52   em   29  

Dzisiaj byliśmy świadkami rozpoczęcia oficjalnej wojny futbolowej w Olsztynie. Jeżeli ktoś mówi, że Olsztyn jest miastem wolnym od futbolu, to się myli. Futbolu i otoczki z nim związanym mamy bardzo dużo.

Oprócz wyniku sportowego, który osiągnęli nasi piłkarze jesienią mamy: niedomówienia, długi, plotki, przepychanki, politykę i jeszcze wiele innych spraw, których nie powinno być. Futbol i doping kibiców - tylko takie połączenie powinno być przy Stomilu, ale jak zawsze u nas jest inaczej.

Zaczęło się od konferencji prasowej Stomilu Olsztyn. Tutaj spokojnie, prezes powtórzył, to wszystko, co mówił wcześniej. Zapowiedział walkę o drobnych i małych sponsorów. Fajna sprawa, po tylu latach wprowadzono, coś, co praktykują inne kluby w Polsce. Walczy też o tych wielkich, za co każdy powinien trzymać kciuki.

Następnie odbyła się konferencja prasowa prezydenta, który był bardzo dobrze przygotowany. Przypomniał wszystkim, kto znalazł sponsora strategicznego, kto jest głównym sponsorem klubu przez ostatnie lata. Skrytykował prezesa za wypowiedzi dla Radia Olsztyn i za sytuację organizacyjną w klubie. Można powiedzieć, że 1:0 dla miasta w tej konfrontacji.

Na konferencji prasowej w ratuszu prezesa Kiłdanowicza nie było, więc nie mógł się odnieść do komentarzy prezydenta. Pojawiła się jednak okazja w TVP Olsztyn. Nie doszło jednak do bezpośredniej konfrontacji, bo w studiu obok prezydenta był dyrektor OSiR Jerzy Litwiński. Prezes zdementował sumę swoich poborów (nie 15, a prawie 7 tysięcy), choć cały czas była to tajemnica dla wszystkich i stąd właśnie te spekulacje. Zaznaczył także, że to walne przydzieliło jemu pensję, a nie on sam. Jeżeli jednak piłkarze nie dostają pensji na czas, tzn., że i prezes nie ma pensji, bo pieniądze dla prezesa miały iść w ostatniej kolejności. Prezes się bronił, można uznać, że w tym spotkaniu wojny futbolowej mamy remis 1:1.

Żeby było dobrze, to wszyscy muszą grać w jednej drużynie. Miasto, klub, kibice, piłkarze... A tutaj nie ma żadnej symbiozy. Choć wszystkim niby zależy na dobru Stomilu, to wszystko okłada się nie tak jak powinno być. W 70 urodziny Stomilu, właśnie teraz! Taka piękna rocznica, a tutaj taki syf wokół naszego klubu. Za chwilę Stomil Cup, a tutaj wszyscy będą myśleć, co dalej, a nie będą mogli się skupić na tej fajnej imprezie. Choć może właśnie będzie to fajna odskocznia dla kibiców, choć na chwilę zapomnieć, że w Stomilu źle się dzieje. Wkrótce będzie rozpiska, więc każdy koniecznie musi być obecnym podczas Stomil Cup!

Już teraz namawiamy Was wszystkich do rezerwowania sobie wolnego czasu w dniach 16-18 stycznia (piątek, sobota oraz niedziela).

To przez te 3 dni kibice Stomilu Olsztyn będą brali aktywny udział w tym turnieju. Zapowiada się konkretny doping, kilka opraw spotkań młodych piłkarzy Stomilu oraz wielka rodzinna Stomilowska impreza!

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Cup, Robert Kiłdanowicz, Piotr Grzymowicz


Komentarze

 1. 15.01.15 20:10 Biała Armia

  żeby tak na chwile byś w myślach Grzymka i Kiłdanowicza co oni teraz zrobią. Co z tym sponsorem co Kiłdanowicz tak się chwali ale nie powie.

 2. 15.01.15 19:47 RafalOKS

  Teraz to juz po ptakach z galeria..... Teraz trzeba myslec i dzialac, bo czasu sie nie cofnie.

 3. 15.01.15 18:42 Biała Armia

  Panowie ale sam też Kiłdanowicz jest winny, co obiecał wręcz mówił ze tak zrobi no co. ? (1) pensja prezesa: mówił ze do puki klub nie wyjdzie w miarę podkreślam w miarę na prosto to żadnej pensji nie będzie dostawał. (2) Że ściągnie sponsora.A po paru można powiedzieć tygodniach prezesury powiedział że jest bliski ściągnięciu Sponsora. A co mamy 15.01.2015.r. I na tą chwile ta sama gadka jego jest. Nie może cały czas tylko GRzymowicz szukać Sponsorów.Od tego w klubie jest Prezes który pensje dostaje. Bo na tą chwile co obiecał Prezes to tylko winnik sportowy jest na duży plus a reszta ściągniecie sponsorów no cóż bardzo duży minus. Czemu w zarządzie no nie wiem jako wice prezesa nie ma człowieka z GW,przecież on najwięcej dawał tej drużynie pieniędzy Czemu Prezes nie zwolnił Królikowskiego. ??? .

 4. 15.01.15 12:33 Wielki Stomil

  przeciez jest czgo wy jeszcze szukacie Jest dobry prezes ktory chce to zrobic tylko ciagle jakies klody pod nogami niestety taki mamy klimat w Ol

 5. 15.01.15 09:38 krzyżak

  Niestety ale w Stomilu od lat ta sama piosenka: Daj, pieniądze, daj, daj daj. daj, daj. Daj, pieniądze, daj, daj daj. daj, daj. Dlaczego nikt do tej pory nie przekształcił klubu w SSA? Bo papiery musza być czyste, nie da się robić wałków tak łatwo. Sposób działania Stomilu to niestety cały PRL. Tu trzeba świeżej krwi, chęci i pracy. Tylko czy jest ktoś kto sie tego podejmie?

 6. 14.01.15 23:28 RafalOKS

  Do gergo. Chlopak o ksywce F.R.T to przezyl w STOMILOWSKIM dzuo, bardzo duzo, wiec to moglby byc w Klubie prezydentem, nie prezesem, i nie kop sie z koniem F.R.T, bo trzy dni bez muzyki bys tanczyl. Uwierz. Pozdrawiam Cie gergo :) TYLKO STOMIL

 7. 14.01.15 20:57 gergo

  @F.R.T. dokładnie, przejrzałeś mnie, jestem prezesem, nie mam zamiaru kopać się z koniem. Bystrzak z ciebie!

 8. 14.01.15 20:39 Dworcowa

  Po pierwsze: szacunek za wynik. Niestety więcej taktu i spokoju by się Panu prezesowi przydało. Oczywiście nikt (oprócz stron konfliktu) nie wiem o co poszło? Może to była strategia Libry - wybudować galerie, otworzyć, w międzyczasie sponsorować (bo Grzymowicz tego zarządał, w zamian za ułatwienie pewnych rzeczy przy budowie galerii) chwile poczekać i zaoszczędzić trochę grosza, a gadka o rozliczeniach to tylko usprawiedliwienie. Czysta strategia biznesowa. A może naprawdę zarząd nie spełnił wymagań strategicznego sponsora. Może strategią Grzymowicza jest "załatwienia" sponsora strategicznego dla Stomilu przy rozpoczynaniu dużych inwestycji, dzięki czemu UM nic dodatkowo nie wydaje, wykonawca na to idzie, bo ma łatwiejsze życie, a my się cieszymy i wszyscy zadowoleni. Jakby nie było jedno jest pewne, gdyby zamiast: - powoływać nowy zarząd, najpierw porozmawiać ze sponsorem, który daje ogromną kase i trzeba go szanować - przyznawać sobie wbrew obietnicom pensje (tak a propos: Panie Prezesie "zarząd przyznał"? No proszę, zarząd to 3 osoby, z decyzyjnością większością głosów! A te ostentacyjne wyjście?) - nie wychodzenie na wojne i zarzucanie wszystkim wszystkiego, a rozsądne, spokojne załatwianie sprawy, aby zatrzymać sponsora. Wspólne rozmowy i nie zaognianie sytuacji, a próbę jej naprawy Gdyby tak było... niekoniecznie sponsor by był, a jedno jest pewne, klub postrzegany byłby lepiej! ...a to na jego dobro Pan Prezes pracuje... Jednocześnie uważam, że dużo posunięć naszego Prezesa było udanych, a wręcz idealnych. Ale piłkarze odejdą, o jednej dobrej rundzie wszyscy zapomną, zarząd się zmieni, a Stomil nadal będzie miał długi i 0 szans na prawdziwą piłkę...

 9. 14.01.15 17:11 piorek

  Osobiście oceniam bardzo pozytywnie pracę Prezesa Kiłdanowicza i uważam, że powienien na swoją pracę otrzymywać adekwatne wynagrodzenie. Bardzo podoba mi się pomysł przekształcenia w spółkę akcyjną. Co do wycofania się Galerii szykowało się to już od dawna, już w momencie wyboru nowego Prezesa zostało to zapowiedziane przez GW. Myślę, że zrobili by to wcześniej ale poczekali na zakończenie wyborów samorządowych. Gdyby wycofali się przed wyborami to na pewno nie pomogliby Panu Grzymowiczowi. Teraz z persepktywy Prezydenta Olsztyna to bardzo dobra sytuacja. Klub wesprze finansowo Stomil, kosztem stadionu (a raczej projektu). Temat stadionu zostanie odłożony, zresztą nie po raz pierwszy. Klub nie zbankrutuje ale albo nie utrzyma się w I lidze albo nie otrzyma licencji na grę w przyszłym sezonie. PS. Nie wymagałem żeby Galeria dożywotnio wspierała Stomil ale sądziłem, że wywiążą się z umowy a nie wycofają się w taki sposób. Z tego właśnie powodu moja noga tam nie postanie (rzecz jasna w Galerii). Uważam, że nie możliwe jest aby doszło do porozumienia na linii Stomil-Galeria. Stomil nie jest już Galerii potrzebny a upadek Stomilu to niestety jedno zmartwienie mniej dla Miasta. Serce płaczę ale tak to właśnie widzę. Przepraszam te puste komentarze poniżej to niechcący.

 10. 14.01.15 14:32 tommy1976

  wskazane byłoby spotkanie prezydent Olsztyna-prezes Stomilu- prezes GW, i wyjaśnić sobie wszystko twarzą w twarz. tylko czy jest ich na to stać??? W aktualnej sytuacji takie spotkanie powinien próbować zaaranżować Kiłdan, bo jemu powinno zależeć najwięcej. Wyjaśnić raz na zawsze wszystkie kwestie dot. zarobków, reklamy, audytu, długu itp tak żeby potem nie było że Chudy pieprzy coś innego, prezydent swoje a Kiłdan swoje i wszystko za pośrednictwem mediów...wolałbym nic nie wiedzieć, a żeby sami się dogadywali, a Stomil żeby grał tak jak do tej pory, nikt nie miałby chyba nic przeciwko...jeśli Kiłdan zorganizuje spotkanie a reszta go oleje to już wiemy o co chodzi, jeśli przyjmą zaproszenie, to zakończy się to z pożytkiem dla wszystkich...

 11. 14.01.15 11:51 Wielki Stomil

  a co do podejscia miasta to od wielu lat nie potrafi dbac o sport i wspierac kluby niemamy niczego boisk hal turniejow i juz paru druzyn i jezeli niepostawia na sport i dbanie o kluby ktore same sobie nieporadza to nigdy tu niebedzie profesjonal, wszyscy sa odsylani z kwitkiem od prezydenta

 12. 14.01.15 11:42 F.R.T.

  Panie Prezesie i inni :) mniej emocji na pewno wroga nie ma w tym miejscu !! TU: SPW !! WSZYSCY DO GDYNI !!

 13. 14.01.15 11:40 Wielki Stomil

  co z tego ze dzisiaj zarejestrowany przezylem w tym klubie niejednego prezesa pwenie tak jak ty i mysle ze ten jest wporzadku i ogarniety fakt ze wkurwia to ze niemowi konkretnie ale moze niechce narazie nic mowic bo sam nie wie jak to bedzie ze sponsorami oby wyjasnilo sie wszystko jak najszybciej bo mamy 1 lige nastepny sezon transmitowac bedzie polsat sport i kazdy klub bedzie dostawac po 200 tys zl wiec moze z tymi sponsorami bedzie lepiej

 14. 14.01.15 11:32 krzyżak

  Wszyscy macie po trochu rację. A największą wadą obecnego prezesa jest to, że nie chce/potrafi raz na zawsze porządnie i ostatecznie przedstawić finanse klubu i swój pomysłu na prowadzenie klubu. Przez to wciąż są niedopowiedzenia, plotki, oskarżenia. Prezesie, im mniej tajemnic tym więcej spokoju. My, kibice jesteśmy całym sercem za tym klubem. I jesteśmy w stanie wiele dla niego zrobić. Ale trzeba nas traktować poważnie.

 15. 14.01.15 11:28 Wielki Stomil

  jeszcze jedno jezeli kogos bolu ze pobiera pensje to niech za darmo tez pracuje moze komus sie to podoba prezes powinien dostawac za swoja prace pieniadze oczywiscie mam nadzieje ze jest to tyle ile rzedstawil w programie opinie a jezeli sciaga zawodnikow i na nich cos zarobi niech zarabia oby tylko klub byl nic nie tracil na tym i byl prowadzony dobrze gral caly na poziomie i wkonucu z amatorki stal sie profesjonalny czekamy na ta spolke w koncu wtedy powinny przyjsc duze firmy

 16. 14.01.15 11:23 F.R.T.

  Zarejestrowany: dzisiaj, 11:06 Wielki Stomil- komentarze to nie miejsce na "ciężką pracę" nikt nikogo się nie czepia tylko chce wspomóc ale też patrzy na ręce/działania.

 17. 14.01.15 11:17 Wielki Stomil

  przestancie czepiac sie KIełdana klub zadluzyl nieudacznik ze wsi ktorego pogonilismy bo klub mial by teraz 1mln zl dlugu tak mamy 500 tys i to sie niezmienia widac ze pod tym wzgledem jest dobrze bo dlug nie rosnie, co do GW niebede sie wypowiadal mam nadzieje ze jeszcze sie wszytsko da odwrocic i jednak zostana Prezes jest konretny ma jakis plan dzialania umie rozmawiac z ludzmi wie co ma robic co jest potrzebne i oby dzialal i niepatrzylna te wasze marudzenie bo jest tak przy kazdym prezesie poprzedni siedzial mial kase i kurwa niezrobil nic!!! najebaldlugu czy on kiedys powiedzial ze boiska treningowe sa potrzebne nigdy bo mial wyjebane wolal samochod swoj naprawic!!!! Kiełdan dzialaj chlopie bo goscia ogarnietego jak ty to ten klub moze niemiec dlugo obys mial tylko checi czy ktos tu kiedys jezdzil po regionie i rozmawial z potencjalnymi sponsorami lub jakimis z zagranicy nigdy!! poprzedni grubas siedzial i pierdzial w stolek bomysal ze sami przyjda nigdy nie przyjda najebal syfu jeszcze do tego afera w prokuraturze a teraz przyszedl porzadny gosc ktory obrywa za grubasa oby tylko udalo sie zalatwic jakis sponsorow prezesie

 18. 14.01.15 10:47 A.

  Dokładnie tak jak napisał F.R.T.

 19. 14.01.15 08:50 F.R.T.

  gergo/Panie Prezesie proszę zając się klubem szukaniem sponsor a nie .... i ... i... i innymi bzdurami oraz pisaniem komentarzy...

 20. 14.01.15 02:05 1945

  Znam kilka osob, ktore maja wiedze i doswiadczenie by zrobic konkretny klub ze Stomilu. Ale tak jak i ja, nie chca miec nic wspolnego z Olsztynskim srodowiskiem tzw dzialaczy sportowych, tzw politykow, tzw urzednikow i tzw dziennikarzy. Dla wiekszosci tych osob to zawod i tylko kasa ma wartosc, a nie jakies wspolne cele. Zreszta, wystartujcie z klubem od b klasy w Olsztynie, to zobaczycie, ze sa tu problemy nieznane klubom z mniejszych miejscowosci regionu. W Stomilu wiecznie sa problemy z konfliktamu interesow politycznych i biznesowych kilku ekip rzadzacych w tym miescie prywatnym.

 21. 13.01.15 23:16 gergo

  jeszcze odniosę się do słów Chudego, który raczy poinformować "niby" o powodach wypowiedzenia w radio czy gazecie niż na oficjalnym piśmie do klubu, żenada...komentarz z wm sport, w 1945% celny, pozwolę zacytować bo warto "Pan Chudy zarzuca Panu Kiłdanowiczowi, że przyznano mu pensję menedżera. Ja rozumiem, że pan Chudy w strukturach pana Miłka też pracuje społecznie, a wcześniej przestał wykonywać pracę, z której utrzymywał siebie i rodzinę? Bo nie wiem, czy pan Chudy wie, ile godzin dziennie zajmuje kierowanie klubem piłkarskim w 1. lidze w Polsce i że np. menedżerowie piłkarscy zostający menedżerami klubów muszą przestać prowadzić działalność, aby uniknąć konfliktu interesów. Wypowiedzenie bez podania przyczyny, a potem informowanie o rzekomych przyczynach mediów, przy czym za każdym razem w zasadniczo innej wersji, uważam za równie nieeleganckie, co nieprofesjonalne. Nie wiem, czy pan Chudy tylko budował, czy także zarządza, ale jeśli zarządza Galerią, to może wkrótce też otrzymać wypowiedzenie, obawiam się po tym, co widziałem przez ostatnie 2 dni w tym obiekcie i jego okolicach." czy Kiłdanowicz jest aż takim złym prezesem w stosunku do poprzedniego, zastanówcie się, jeśli macie lepszego to wskażcie tu i teraz

 22. 13.01.15 22:18 gergo

  Byłem na jednej i 2 konferencji, prezes odpowiedział na każde pytanie, mniej lub bardziej bez konkretów, ..na wypowiedzeniu nie ma nic, żadnego powodu rezygnacji to raz! dwa, prokuratura ktora wprowadzila Ewka B teraz odstrasza nowych sponsorów...u Grzymka same ochy i achy, że pomoże że tu podpiszemy, to dlaczego odwołują zebrania komisji projektowej na stadion, światła w ile postawią- 2 m-ce? w ogóle bo nie ma kasy...wierzycie, że będzie nowy stadion? tak samo jaki kilka lat temu? wierzycie gościowi, który na najbrudniejszej kampanii ostatniej dekady wgrał o kilkaset głosów z Malkowskim?... jak przy takim zadłużeniem Miasta znajdzie 100 mln na stadion?...żadne rozmowy z Miłkiem, bo to polityczna decyzja Grzymka…jakie 15 tys zł? Na walnym było 10 koła...co do Stomil Cup, tak impreza fajna, fajna obsada, ale samowolka przy niej przechodzi wyobrazenie, w przyszłym roku juz taki wałek nie przejdzie bo jest decyzja z patentowego Stomilu o znaku zastrzezonym

 23. 13.01.15 21:59 SzEFoo

  Mozna bylo w mediach jakis czas temu przeczytac o dwoch sponsorach, ktorych mial prezes zalatwic... czasu coraz mniej, dlug bedzie rosl pewnie z dnia na dzien. W slowa Grzymowicza w ogole nie wierze. Po spadku z ligi plan budowy stadionu by sie nie zmienil? haha kto w te bajki uwierzy. Teraz jest cien szansy na cokolwiek, bo pierwsza liga i plany awansu do ex, a po spadku/upadku Grzymus by zacieral rece. A co do galerii warminskiej to tak jak napisal Piter mozna sie bylo tego spodziewac. Czy by byla szopka w klubie czy nie to i tak by odeszli, bo juz Stomil im nie jest potrzebny. Teraz tylko wierzyc, ze uda sie znalezc na szybkosci sponsora/sponsorow bo widmo z przeszlosci znowu powroci...

 24. 13.01.15 21:40 RafalOKS

  Nie jestesm obronca tylko jestem kumatym typem, ktory nie zre kielbas na meczu, tylko Kocha STOMIL.

 25. 13.01.15 21:40 Kot

  PR, PR, PR. Był kiedyś taki prezes z Elbląga załatwił sponsora, na imię miał Grzesiek, ściągnął piłkarzy, nie zrobił awansu i zostawił długi. Taki mit jak u Kazimierza Wielkiego, też miał zostawić Stomil zbudowany, a zostawił zrujnowany (po braku awansu był spadek w kolejnym sezonie i widmo upadku). Wydaje mi się, że na chwilę obecną jedynym wyjściem jest podanie się do dymisji prezesa i wybór zarządu zgodnie z wolą sponsora strategicznego. Jeśli jeszcze to dałoby się odkręcić, to to moim zdaniem jest jedyne w miarę realne i nie najgorsze rozwiązanie. Czy niewypłacona pensja prezesa również powiększa zadłużenie klubu? Jeśli tak, to nie ma o czym gadać, że pensję wypłaci sobie na końcu. Oby nie odszedł Jabłoński, bo wtedy na treningach to chyba tylko aerobik będzie prowadzony...

 26. 13.01.15 21:36 Piter

  Ciężko zaczaić wielki obrońco,gdyż prawdziwy menadzer nie rzuca słów na wiatr,tylko ma przygotowany plan B,zresztą o tym,że Galeria się wycofa było wiadomo,kwestia czasu,a prezes robi swoje czyli dużo mówi,obiecuje...a efektów zero...dramat

 27. 13.01.15 21:31 RafalOKS

  Bo pare tygodni temu byl, sponsor teraz go nie ma. Ciezko zaczaic ???. Prezes nie wnikaj w komentarze rob swoje. Krolika wyj..., bo On tam nie pasuje

 28. 13.01.15 21:30 A.

  Wystąpienie w mediach tragiczne, chłop się do tego ewidentnie nie nadaje. Po co te pyskówki? Teraz rzekome 7 tys- netto oczywiście... i oczywiście to tylko słowa, bo nie wiadomo jak naprawdę jest- bo "tajne, tajne". Ależ żenada... i to na 70 lecie klubu.

 29. 13.01.15 21:19 Piter

  Jak słusznie zauważyłeś prezes mówi,mówi i niestety tylko mówi,nie ma żadnych efektów tych pięknych słów, od początku tylko wszystko tajne,poufne,wielkie plany bez pokrycia,kibice nic nie wiedzieli ani o sytuacji klubu ani o piłkarskich tematach,przekaz dramatyczny.Poza tym jak to jest,że pare tygodni temu prezes mówi o ekstraklasie a teraz o możliwości nie przystąpienia do rundy...ciekawe bardzo...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!