Stomil przegrał z Zawiszą 1:2, fot. Krzysztof Piekarski

Czarna seria sparingów trwa nadal

06.07.13 17:59   em   10

Piłkarze Stomilu Olsztyn w okresie przygotowawczym nie zdołali jeszcze nawet zremisować. "Biało-niebiescy" przegrali z Zawiszą Bydgoszcz 1:2.

Pierwszą bramkę w meczu strzeliła olsztyńska drużyna. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Łukasz Jegliński. Zawisza do wyrównania doprowadził jeszcze przed przerwą.

- W idealnej sytuacji bramkowej był Szymon Kaźmierowski. Nie wykorzystał jej i poszła szybka kontra, po której było 1:1 - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Drugą bramkę straciliśmy podobnie jak w sparingu z Jagiellonią w drugiej połowie, gdzie grała teoretycznie słabsza jedenastka. - Ci, którzy wyszli w pierwszej połowie są najbliżej gry w tym momencie, w meczu przeciwko Arce Gdynia - dodaje Zbigniew Kaczmarek.

W meczu z powodu drobnego urazu nie zagrał Dawid Kucharski. Po długiej przerwie do gry powrócił Arkadiusz Koprucki. - Bardzo mnie cieszy, że Arek mógł w końcu wybiec na boisko. Zawodnik bardzo dobrze pracował na obozie i robi coraz większe postępy.

Niedziela będzie ostatnim dniem piłkarzy Stomilu w Jarocinie. Popołudniu zespół uda się w podróż powrotną do Olsztyna.

Tagi: Stomil Olsztyn, Zawisza Bydgoszcz, sparingi, Bucz, Łukasz Jegliński, Zbigniew Kaczmarek, Arkadiusz Koprucki

1. 09.07.13 12:08 przem85

ja mam takie pytanie : Po co tyle czasu testowani i zgrywani z zespołem byli Głowacki z Kolibowskim?? Jakoś innych testowali po 45minut i odrazu im dziękowali. Czy nie lepiej było zabrać na zgrupowanie piłkarzy z rezerw i ich zgrywać z zespołem? Było by pewne że zawsze będzie mógł z nich skorzystać trener podczas ligowych spotkań. Takie zgrupowanie w tym momencie traci dla mnie sens. Nie mamy gwiazd, liczymy na kolektyw, na zgranie zespołu a odwalamy takie jaja??? To po co było to zgrupowanie?

2. 09.07.13 11:16 krzyżak

Też uważam, że wynik w sparingach jest rzeczą drugorzędną. Najważniejsze jest zgranie zawodników i taktyki. Pocieszajace jest że potrafimy strzelić bramkę jako pierwsi, lub podnieść się po szybkiej stracie bramki jak z Jagą. Obawę moją potęguje jednak brak nowych zawodników podnoszących jakość gry oraz brak koncentracji i strata w każdym meczy co najmniej 2 goli. PS. Najgorsze w tych porażkach jest to, że trener dalej wali tymi samymi tekstami co na wiosnę i jesienią 2012. Niech mu ktoś napisze jakoś nowe wytłumaczenia bo teraz to nawet nie trzeba go na konferencję po meczu zapraszać. I tak wiadomo dokładnie co powie.

3. 09.07.13 07:45 Biała Armia

Ściągnąć tylko Skrzydłowego i wystarczy chyba.Przecież nominowana pozycja Bzdęgi to napastnik niby na skrzydle grać ma też ale jeszcze Żwir dochodzi, to już mamy 3 napastników jeszcze tam z juniorów jakiegoś kolejnego wkomponować i tu było by dobrze. Dawać więcej grać Patrykowi Kunowi. Bo widać Dominik wreszcie chyba w pierwszym składzie będzie występować. Najbardziej martwi mnie pozycja Stoperów mamy tylko Kucharskiego (ma podpisać) Koprucki Też nie wiadomo jak to będzie po takiej kontuzji, Remisz no i Młody Szymonowicz.NA pewno jeszcze ktoś przyjdzie na ostatnie okienko transferowe.

4. 08.07.13 22:05 astra2

sparing to sparing i tyle, tam sie sprawdzamy. gra druzyna a nie indywidalnosci... jest Lech i on ma robi gre, po to jest i za to mu placa, ale bey napinki. mamy miec druzyne a nie gwiazdy i to ma nam dac wynik i my tam bedziemy gdzie bedziecie Wy .... SPW

5. 08.07.13 16:08 chodi

bądźcie jak Tommy Lee Jones w Ściganym... BĘDZIEMY!!!! chciałoby się powiedzieć. Panie trenerze, nawet jezeli to wszystko wygląda pięknie i ładnie, to kim Pan chce straszyć te zespoły w I lidze?? Biedrzycki w nosie dłubał przez całą rundę i liczył na utrzymanie tylko zapomniał, że miał zmienników wypatrywać. Nie mamy napstnika i skrzydła obcięte... tylko Igła z Lechem, więc środek przyzwoity no i ta formacja strzela dla Nas bramkę, ale z tego co się orientuję to od zdobywania goli i wygrywania meczów są przede wszystkim napastnicy a czasami pomocnicy, ale u Nas wszystko jest do góry nogami. Miały być znane nazwiska z ekstraklasy i co?? Biedrzycki do ROBOTY!!!!

6. 07.07.13 13:40 wtf?!

A z kąd w ogóle ta spina z picelukiem ,bo nie jestem w temacie??

7. 07.07.13 11:28 SfcM

piceluk zamiast kopać piłkę to kopał sobie w czoło, z ciężkim urazem pojechał do szpitala, pierwsze diagnozy mówią, że nie zagra jesienią!

8. 07.07.13 10:25 wtf?!

Jednak koszalin to ekstraklasa, a jeśli w miare podstawowy skład grał w pierwszej połowie to nie ma się czego wstydzić.

9. 06.07.13 18:20 Emilozo