Artykuł

Merveille Fundambu / fot. Paweł Piekutowski

Merveille Fundambu / fot. Paweł Piekutowski

Decyzje kadrowe w Stomilu

03.07.22 19:18   em, kot   8  

Merveille Fundambu, Hubert Szramka, Tomasz Tymosiak i Dominik Urban odeszli ze Stomilu Olsztyn. Z drugoligowcem pożegnał się także Jakub Kanclerz, który ostatnio grał na wypożyczeniu w Zniczu Biała Piska.

Wygasające kontrakty Fundambu, Kanclerza, Szramki, i Tymosiaka nie zostały przedłużone, a wypożyczenie Urbana z Sokoła Ostróda zostało zakończone.

22-letni pomocnik Merveille Fundambu w poprzednim sezonie rozegrał 26 meczów w I lidze w barwach Stomilu i zdobył 3 bramki. Zawodnik z Demokratycznej Republiki Konga miał w kontrakcie klauzulę przedłużenia, jednak nie została ona aktywowana. Przed przyjściem do Stomilu Fundambu grał m.in. w Widzewie Łódź, Radomiaku Radom i Weszło Warszawa.

20-letni bramkarz Jakub Kanclerz zeszły rok spędził na wypożyczeniu w III-ligowym Zniczu Biała Piska, w którym zanotował 16 występów w lidze. W sezonie 2020/21 rozegrał 1 mecz w II lidze. Ponadto Kanclerz rozegrał 20 meczów w IV-ligowych rezerwach Stomilu.

21-letni pomocnik Hubert Szramka rozegrał w Stomilu 31 meczów na poziomie I ligi, w których strzelił 2 gole. Do tego wystąpił 21-krotnie w IV-ligowych rezerwach, w których trafił do siatki 5 razy.

29-letni pomocnik Tomasz Tymosiak trafił do Stomilu zimą z ekstraklasowego Górnika Łęczna. W barwach Stomilu wystąpił w 6 meczach w I lidze. W meczu z Resovią doznał poważnej kontuzji twarzy i musiał opuścić większą część rundy wiosennej.

23-letni pomocnik Dominik Urban także dołączył do Stomilu w przerwie zimowej z II-ligowego Sokoła Ostróda. W Stomilu nie doczekał debiutu w pierwszej drużynie.

Tagi: Merveille Fundambu, Jakub Kanclerz, Hubert Szramka, Tomasz Tymosiak, Dominik Urban


Komentarze

 1. 04.07.22 22:21 Milanosmistrz

  Szramka nareszcie!!! Poszukaj sobie klubu w a klasie.

 2. 04.07.22 05:13 Damiano(S)

  I co znowu będziemy grać bramkarzem który będzie wypożyczony z innego klubu. Zamiast zostawić Kanclerza to nie bo po co

 3. 03.07.22 22:11 DJKS

  Ciekawe komu teraz Stanowski będzie wciskał szrot?

 4. 03.07.22 21:28 Kot

  Ważne, że Fundambu odchodzi, bo jest cienki. Koniec kariery w Europie.

 5. 03.07.22 21:24

  Szramka powinien pójść na wypożyczenie i powinni mu się przygladac i wtedy podjąć decyzję a na tą chwilę to wszyscy swoi są zegnani

 6. 03.07.22 21:13 AndrzejStomil

  Powodzenia w dalszej karierze

 7. 03.07.22 19:29 Fanatyk_OKS

  Tymosiak i Kanclerz mogliby sie przydac

 8. 03.07.22 19:22 SzEFoo

  Z wymienionych jedynie czasem coś pokazał Fundambu. Powodzenia dla wszystkich w dalszej przygodzie z piłką.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.