Drużyna z Lidzbarka to porządna marka

05.04.24 23:54   kot   7

Stomil II Olsztyn w 20. kolejce IV ligi przegrał na własnym boisku 1:5 z Polonią Lidzbark Warmiński. Jedyną bramkę dla olsztynian zdobył Kacper Gwardiak.

Stomil II Olsztyn 1:5 Polonia Lidzbark Warmiński
Cezary Sobolewski 7 (k), 40, 54 (k) Piotr Karłowicz 27, Michał Kwiatkowski 58 - Kacper Gwardiak 64

Stomil: 19. Krzysztof Trzmiel - 2. Wiktor Lutkowski (11, 21. Łukasz Borkowski), 5. Igor Jędrzejczyk, 20. Igor Kośmicki, 3. Michał Romanek (59, 18. Maciej Kotarba) - 7. Dawid Rezaeian, 10. Tatsuya Taguchi, 6. Jakub Kopacz (69, 4. Jakub Babalski), 8. Wojciech Żelazo (79, 17. Paweł Łastowski), 11. Wiktor Bojarowski (79, 22. Aleksander Baniewski) - 9. Jakub Karpiński (59, 14. Kacper Gwardiak).

Polonia: 1. Jan Lechowid - 17. Szymon Szałkowski (81, 26. Dawid Winiarski), 22. Rafał Maciążek, 14. Michał Skarbek, 19. Wojciech Dziemidowicz - 30. Kacper Kmiołek (72, 23. Kamil Dajnowski), 88. Cezary Sobolewski (64, 70. Krystian Oleszko), 15. Michał Kwiatkowski (65, 7. Sebastian Zajączkowski), 6. Yūdai Shinonaga, 19. Dawid Bogdański (65, 10. Siergiej Gurow) - 99. Piotr Karłowicz (65, 18. Radosław Galas).

W 5. minucie meczu świetną piłkę za plecy olsztyńskich obrońców zagrał Cezary Sobolewski. Bramkarz Stomilu Krzysztof Trzmiel zaliczył fatalne w skutkach wyjście z bramki i w narożniku pola karnego wpadł w rozpędzonego Kacpra Kmiołka. Werdykt tego starcia mógł być tylko jeden: rzut karny i żółta kartka. Chwilę później pewnym mocnym strzałem z 11 metrów Cezary Sobolewski wyprowadził Polonię na prowadzenie. W 27. minucie Rafał Maciążek zagrał długą piłkę z obrony w pole karne Stomilu. Z nadlatującą piłką minął się Igor Jędrzejczyk, a tę po koźle do bramki skierował Piotr Karłowicz. W 40. minucie w narożniku pola karnego Yūdai Shinonaga wycofał piłkę do nadbiegającego Cezarego Sobolewskiego, który silnym strzałem przy bliższym słupku pokonał drugi raz Krzysztofa Trzmiela.

Druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla Stomilu. W 53. minucie w niezbyt groźnej sytuacji kopnięty w polu karnym przez Łukasza Borkowskiego został Piotr Karłowicz i sędzia ponownie wskazał na 11. metr. I znowu pewnym egzekutorem okazał się Cezary Sobolewski, który zdobył tym samym swoją 19. bramkę w tegorocznych rozgrywkach. W 58. minucie ładne wejście ofensywne zaliczył Michał Kwiatkowski, który otrzymawszy podanie od Cezarego Sobolewskiego, z pięciu metrów pokonał Krzysztofa Trzmiela i wyprowadził Polonię na 5-bramkowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Stomilu. W 64. minucie strzelał Dawid Rezaeian, jednak jego strzał został zablokowany, a do odbitej piłki dopadł Kacper Gwardiak i zdobył honorową bramkę dla Stomilu.