Artykuł

Erwin Sak w akcji, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak w akcji, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak wydał oświadczenie

26.11.12 13:25   em   30  

Erwin Sak, bramkarz rezerw Stomilu Olsztyn, wystosował oficjalne oświadczenie do lokalnych mediów. Przypomnijmy, że zawodnikowi w grudniu kończy się kontrakt z klubem.

"OŚWIADCZENIE

Szanowni Prezesi i Kibice Stomilu

Od dwóch lat reprezentuję barwy Stomilu Olsztyn. Przez ten okres zarówno w pierwszej jak i drugiej drużynie zawsze na boisku dawałem z siebie wszystko. Po bezpodstawnym przesunięciu mnie do rezerw miałem okazję przekonać się jak wiele osób jest po mojej stronie. Jestem im wdzięczny za udzielone wsparcie i pomoc w tym trudnym dla mnie okresie.


Chciałem poprzez dobre bronienie wypromować się z tego klubu. Wierzyłem, że po występach w Pucharze Polski przeciwko Pogoni Szczecin i Widzewowi Łódź wreszcie zacznę regularnie grać w lidze.
Rywalizację sportową w okresach przygotowawczych wygrywałem praktycznie na wszelkie sposoby. Niestety przegrałem rywalizację poza boiskiem.


Cierpliwie czekałem na swoją szansę a gdy byłem pewny, że w końcu będę wiosną pierwszym bramkarzem, zostałem nie tylko odesłany na ławkę ale też przesunięty do rezerw. Bezpodstawnie!
Użyte argumenty decydujące o wyborze bramkarza jakie usłyszałem od trenerów podczas ogłaszania decyzji były skandaliczne i jak domyślam się miały one na celu wyprowadzenie z równowagi, aby mieć na mnie "haka". Nie dałem się sprowokować i wyszedłem. Dzień później dowiedziałem się, że jestem przesunięty do rezerw.


Mając czyste sumienie i nic do ukrycia od razu wydałem oświadczenie(link). (Trener Kaczmarek nie wypowiedział się w tej sprawie do dziś - przyp. red.) Następnie spotkaliśmy się w  gronie dyrektorów i sztabu szkoleniowego w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Gdy okazało się, że nic na mnie nie mają Pan Kaczmarek powiedział, że nie czuje już do mnie... "chemii" , a następnie cytuję:                            

"Jak wyglądałbym przed chłopakami z drużyny i kibicami gdybym teraz przywrócił ciebie do składu" ?!

Kolejnym jego krokiem było postawienie dyrektorom ultimatum: "albo on albo ja"  oraz poinstruowanie  aby „wyciszyli” sprawę. Mając na uwadze, że drużyna była na prostej drodze do awansu do 1 ligi ostatecznie uznałem, iż nie jest to odpowiedni moment na udzielanie wywiadów.
Chcę również nadmienić, że nie zostałem ukarany przez klub jakąkolwiek karą finansową!
Mogłem wziąć pieniądze i rozwiązać kontrakt ale pomimo tego, iż miałem w perspektywie kilku miesięcy swój ślub postanowiłem, że zostanę i będę walczył o prawdę do końca!

Zależy mi na Stomilu. Dzięki sponsorom klub jest dobrze ułożony finansowo, a także są w nim odpowiednie osoby. Teraz trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie:

Czy budujemy drużynę, klub oparty na prawdzie i czystej rywalizacji czy przymykamy oko na pewne sprawy i zamiatamy je pod dywan?! 

Teraz nie zamierzam już z nikim wchodzić w polemikę. Oczekuję jedynie zajęcia przez klub jasnego stanowiska w tej sprawie. Za czym i za kim opowiada się klub Stomil. W przeciwnym razie udzielę wywiadu już nie tylko w lokalnej prasie, w którym szerzej opowiem o kulisach przesunięcia mnie do rezerw, sztabie szkoleniowym i traktowaniu młodych zawodników, a także o tym jak ja byłem traktowany przez prawie dziewięć ostatnich miesięcy przez klub.

Będę walczył o swoje dobre imię.   

Poważaniem                                                                                                                                                          

Erwin Sak"


Uwaga! Zachowaliśmy oryginalną treść pisma.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil II Olsztyn, Erwin Sak, I liga


Komentarze

 1. 27.11.12 14:53 stomil1960

  Brak obiektywizmu bo każda strona będzie dowodzić swoich racji.Przypominam,że w zeszłym roku były tutaj peany na cześć zawodników i sztabu szkoleniowego.Ale oto z kartoflanki trafiliśmy do trochę bardziej prawdziwej piłki i mamy swoje miejsce. Kulpaka i Alancewicz też mają swoje miejsce w największych rozczarowaniach I-ligi /patrz P.S./. IV liga to dobre miejsce do promocji ale nie słychać żeby ktoś zabijał się o tego wspaniałego bramkarza, o innych , o trenerów. Trochę pokory. Domagajmy się ciągle młodzieży bo przez lata traktowani są po macoszemu, a ci co nie chcą grać w Stomilu niech odejdą. Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Postarajmy się uratować pierwszą ligę wspólnie-wszyscy. Rozsądne jednak byłoby pożegnanie trenera i lekkie przewietrzenie szatni- to tak mimochodem. Pozdrawiam.

 2. 26.11.12 23:45 rafitd

  Erwin 100% poparcia. Od dawna najlepszy bramkarz w Stomilu. 1.Sak, 2.Ptak, 3.Leszczyński. Skibie dziekujęmy...

 3. 26.11.12 21:15 boleander

  a mi osobiście nie podoba się takie zachowanie zawodnika. To, że Kaczmarek daje ciała i nie wystawia młodych, to sprawa jasna i nie trzeba jej chyba naświetlać. Ma swoich drewnianych pupili, których pompuje i tyle...,ale nie jest to tylko nasz problem. Tak jest w każdym klubie. Czemu ma służyć teraz zachowanie Saka? Zasieje teraz taki ferment, który może rozpier**** drużynę w pył. W obecnej sytuacji nie jest to za mądre, więc niech nie pierdzieli o tym, że tak mu zależy na drużynie. Druga sprawa...Co to za gadki, że nie zgadza się z decyzją trenerów i że on jest najlepszy... to on ocenia , czy jest oceniany??? no paranoja jakaś. Czy reszta pominiętych zawodników pierdzieli takie głodne kawałki? Gdyby był taki mega świetny, to dawno by już go nie było w Olsztynie. Przypominam, że to po Kuna ręce wyciągała Herta, tylko na jego nieszczeście zaufał sztabowi szkoleniowemu i tylko dlatego jest w Stomilu, a Sak...pograł w Cardif w meczu oldbojów i tyle było jego grania na wyspach...Gdyby tak każdy zawodnik miał biadolić i nie zgadzać się z decyzjami trenerów, to byśmy sami musieli z trybun zejść i grać :) Podsumowując uważam, że Kaczmarek jest wypalony, za daleko zabrnął z klapkami na oczach i powinien zostać zmieniony i to migiem, ale metoda Saka jest godna pogardy. To ma być sportowiec, a nie dziewczynka, która płacze i wylewa żale, które mogą rozwalić w pył i tak już kulejącą drużynę. Promuj się chłopie, ale nie skandalem. SPW!!!!

 4. 26.11.12 20:34 Piekarz/OKS

  przyjdzie obrońca Czarnecki z Elany.

 5. 26.11.12 20:23 Siergiej

  Ciekawe co on tam ma ciekawego do powiedzenia o naszym klubie. Ale widac na bank cos jest na rzeczy. Z reszta wszyscy to widzielismy bo sklad byl zaczynany od takich gwiazd jak Tunek. Teraz faktycznie bedzie ciezko o wzmocnienia bo nikt do takiego burdelu nie bedzie chcial przyjsc. Mam nadzieje ze jednak jakis wstrząs nastapi i na wiosne powalczymy jeszcze o tą 1 lige.

 6. 26.11.12 20:14 obserwator1985

  Erwin jesteśmy z Tobą. Nie poddawaj się. Prawdziwi kibice Stomilu doceniają takich ludzi. Jebać tych co sieją ferment w klubie. Nadejdzie czas rozliczeń.

 7. 26.11.12 20:13 B5

  Szkoda tylko ,ze czas i termin prania brudów ,pokrywa sie z przygotowaniami do rundy wiosennej..

 8. 26.11.12 20:05 Kot

  Kaczmarek po sprawie z Sakiem jest niegodny podania ręki, bo każdego tak może załatwić! Widać Alancewicz i Kulpaka mieli trochę racji i zdołali spieprzyć, ich szczęście, którego zabrakło Sakowi. Taka prawda. Trener w wywiadzie dla dwadozera zrobił z siebie debeściaka, żadnego błędu nie popełnił, zawsze grali najlepsi (Tunkiewicz, Strzelec, Kalonas), a piłkarze tacy słabi, że trzeba mu współczuć, że musi z nimi w ogóle pracować. No i ci kibice. Wina kibiców - nie wspierali zespołu i przez nich Stomil przegrywał. Ostatnio Kaczmarek leczył się na serce, ale chyba powinien tak naprawdę na głowę. 10 lat czekania na wyjście z buraczanej ligi i po pół roku wszystko w pizdu...

 9. 26.11.12 19:46 JARO26

  Brawo za odwagę, ale po kolei wydał teraz oświadczenie bo wiadomo wydałby pół roku temu to nasrałby do swojego ogródka :) inteligentny by tego nie zrobił! Jak go klub potraktował tak on klub, ale to jest jego koniec w Stomilu. Erwin nie myśl, że klub padnie na kolana po twoim oświadczeniu i się określi jak bylo-to dopiero by pokazało jakim amatorskim jest klub i zarząd! Zarząd nie odniesie się do oświadczenia bo po co? Ma się do błędu przyznać?W moim odczuciu zabrzmiało to jak ostrzeżenie dla klubu trochę żenujące... Nic nie jest w stanie udowodnić chyba, że ma taśmy :) szkoda chłopaka, ale go trochę poniosło...

 10. 26.11.12 19:35 MARPOL

  Fajnie, że się w końcu odezwałeś Saku. Podoba mi się Twój styl bronienia. Pewność w tym co robisz. Pewne wyjścia i kierowanie obroną. Oraz wprowadzanie spokoju. Jak obrona się myliła to zawsze byłeś tam gdzie powinieneś.Życzę Ci , żebyś wrócił i położył chłam tym układom. Typu Kalonas i Ptak itp. Jesteś nie tylko dobrym bramkarzem ale i wporzo człowiekiem , którego tak samo cenię jak Suchego , Bucholca , Stefanowicza, Kopruckiego , bo to są prawdziwi ludzie STOMILU. A Kaczmarek to jest tchórz. Po porażce wini wszystkich tylko nie siebie.( Suchemu się nie udało z Olimpią Grudziądz to już go smaruje w wywiadach)

 11. 26.11.12 18:25 spalto

  Przeciez caly czas wiadomo , ze klubem rzadza UKLADY i PAJAC KACZMAREK

 12. 26.11.12 17:41 Fanatyk_OKS

  Brawo Erwin !

 13. 26.11.12 16:31 ww

  Narobili chłopakowi brudu, nie dawali szansy, to się odegrał i tyle, nie zdziwię się że do Stomilu nie będzie chciał przejść ktoś konkretny...

 14. 26.11.12 16:27 Oli58

  A może warto by było spotkać się pod klubem i przypomnieć Zarządowi że to jest STOMIL i dla kogo oni grają. Jak będziemy cicho siedzieć to obudzimy sie z ręką w nocniku. A wtedy to już będzie za późno.

 15. 26.11.12 16:24 WujekDobraRada

  Sorki nie zauważyłem że napisaliście. Także wiadomo z jakich powodów tekst jest. Tylko szkoda żeby teraz nabrudził w środowisku piłkarskim jak klub będzie poszukiwał wzmocnień.... Ale powtarzam jestem jak najbardziej z nim bo jest lepszym bramkarzem od Skiby i Leszcza.

 16. 26.11.12 16:14 maniek86

  Już pisałem, że przywrócenie Erwina zwiększyłoby rywalizację w bramce i wyłoniłoby tego najlepszego. Władze klubu w tym momencie powinny zrezygnować ze Skiby i dać szanse Sakowi- chociażby w formie przeprosin (taki luźny pomysł). Więcej nie będę pisał bo znowu ktoś napisze, że tylko ja napisałem o Saku i jestem w rzeczywistości Erwinem Sakiem hehe :)

 17. 26.11.12 15:55 Emilozo

  W grudniu, w grudniu. Jest napisane nawet w leadie tekstu. Dlatego oświadczenie nie pojawiło się przypadkowo.

 18. 26.11.12 15:52 Kot

  W grudniu.

 19. 26.11.12 15:49 WujekDobraRada

  Ma chłopak racje był i jest na obecną chwile chyba najlepszym bramkarzem w klubie. I napastnikiem lepszym od niektórych :) a tak z tym oświadczeniem czy ktoś wie kiedy kończy się kontrakt mu?? nie przypadkiem w grudniu :)

 20. 26.11.12 15:49 Andrzej8993

  Brawo Erwin tak trzymaj

 21. 26.11.12 15:44 Piłsudski

  Z klubu muszą odejść:czałpiński,kaczmarek,wyłupski i biedrzycki!Dość prywaty!

 22. 26.11.12 15:13 lukasszz

  Murem za Erwinem!

 23. 26.11.12 14:46 fan

  Szkoda dobrego bramkarza! Kaczmarek obudź sie!

 24. 26.11.12 14:46 Pawlik

  szacun Erwin!!!!!!!!!!!!!!!! teraz wiadomo czemu przydupasy grali typu tunek skiba baran lukasik rozpiepszyc ta klike kaczmar wylupski lopatko bo druga liga wita!!!!!!!!!!!!!! jestesmy z Toba Erwin!!!!!! spw

 25. 26.11.12 14:34 B5

  Juz od dawna było coś na rzeczy,wciąż sa promowani Ci sami zawodnicy.?,ale wątpię by Pan Kaczmarek miał decydujący głos w ustalaniu składu na mecz.?.właściwie to taki trener jest wygodny dla co niektórych ludzi w tym klubie,?..z tad moze te lobby o nie zwalnianiu trenera? ,niestety,dzis piłka,to juz nie sport,a interes.

 26. 26.11.12 14:13 Tiger

  Czekał na moment odegrania się na sztabie trenerskim i się doczekał. O tym, że odsunięcie go od składu było błędem pokazała runda wiosenna. 9 straconych punktów wiadomo kto zawalił. Nie dano mu szansy zupełnie bezpodstawnie. Ciekawe czy ktoś ze sztabu się do tego pisma ustosunkuje. Oficjalnie na klub bym nie liczył.

 27. 26.11.12 14:02 Joe Black

  I mój głos na Erwina !

 28. 26.11.12 13:58 Kot

  Erwin był niestety za dobrym bramkarzem dla Kaczmarka...

 29. 26.11.12 13:43 Piekarz/OKS

  Trzymaj się! Masz rację w tym sporze. Mam nadzieję, że jutro zajdą zmiany w sztabie szkoleniowym.

 30. 26.11.12 13:34 knicks

  Trzymaj się Erwin! Szkoda chłopaka

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!