Relacja z meczu Flota Świnoujście - Stomil Olsztyn

Bramki
ż Piotr Kieruzel
ż Sebastian Kamiński
ż Radosław Jasiński
Bramki Flota Świnoujście: Darko Brljak - Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz (75 Sebastian Kamiński) - Tomasz Mokwa, Marek Niewiada, Maciej Mysiak (68 Petr Hošek), Krzysztof Bodziony, Rafał Grzelak - Ensar Arifović.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 16. Dawid Szymonowicz, 87. Arkadiusz Czarnecki - 55. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 12. Michał Trzeciakiewicz, 95. Patryk Kun - 10. Piotr Darmochwał
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 1250.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 0:0 w Świnoujściu z Flotą. Po tym meczu olsztyńscy piłkarze nadal znajdują się w strefie spadkowej. Co ciekawe, trener Adam Łopatko nie zrobił żadnej zmiany przez 90 minut.

W tym momencie ciężko ocenić, czy ten remis to strata punktów, czy aż zdobyty jeden. Na to pytanie będzie można odpowiedzieć sobie na koniec sezonu jak będziemy wiedzieli, czy zespół Stomilu utrzymał się w I lidze.

Więcej akcji na miarę zwycięstwa stworzyli sobie gospodarze. Piotr Skiba m.in. w pierwszej połowie obronił strzał Rafała Grzelaka. Stomil także miał swoje szanse. W drugiej połowie blisko strzelenia gola był Michał Trzeciakiewicz.

- Z jednej strony wiadomo, że ten remis niewiele nam daje. Z drugiej jednak strony dzięki temu mamy lepszy bezpośredni bilans z Flotą Świnoujście. Na plus jest to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Mieliśmy jakieś swoje akcje. Głównie po stałych fragmentach i po kontrach. Remis na wyjeździe zawsze dużo znaczy. Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji i w meczu z Sandecją liczy się tylko zwycięstwo.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:13:08

90+4' Koniec spotkania. Stomil zremisował bezbramkowo z Flotą.
46' Początek drugiej połowy.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje 0:0.
1' Początek spotkania!
Skład Stomilu: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Czarnecki, Paweł Głowacki - Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz, Łukasz Jegliński, Michał Trzeciakiewicz, Grzegorz Lech - Patryk Kun.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają najważniejsze spotkanie tego sezonu. Podopieczni trenera Adama Łopatko zagrają z Flotą Świnoujście, z drużyną, która również broni się przed spadkiem do II ligi. Początek spotkania o godzinie 17:00.

- To jest spotkanie, które musimy wygrać i na dobrą sprawę na tym powinniśmy skończyć dywagacje. Marginesu na błąd nie mamy już żadnego, a dodatkowo gramy z rywalem, z którym bezpośrednio walczymy o utrzymanie - mówił dla "Gazety Olsztyńskiej" trener Stomilu Adam Łopatko.

Olsztyński szkoleniowiec nie będzie mógł wystawić w pierwszej jedenastce Marcina Warcholaka oraz Rafała Remisza. Najprawdopodobniej na lewej obronie zagra Arkadiusz Mroczkowski. Niewykluczony jest powrót do składu Pawła Łukasika.

Do Świnoujścia piłkarze Stomilu wyjadą o siódmej rano w piątek. Klubowy autokar zatrzyma się w Wejherowie, gdzie piłkarze odbędą trening.

Rywale w tym tygodniu zwolnili trenera Bogusława Baniaka. W jego miejsce Flota zatrudniła Tomasza Kafarskiego, który do grudnia 2013 roku pracował w Olimpii Grudziądz.