Relacja z meczu GKS 1962 Jastrzębie - Stomil Olsztyn

Zagrają w blasku jupiterów

2009/2010 - Druga Liga Jastrzębie Zdrój
GKS 1962 Jastrzębie 3:4 Stomil Olsztyn
1:1
35' Marcin Staniek
75' Kamil Kostecki
84' Kamil Kostecki
Bramki Bogdan Miłkowski 19'
Paweł Łukasik 55'
Paweł Miłoszewski 58'
Paweł Łukasik 88'
ż Krzysztof Kukulski
ż Marcin Staniek
ż Bartosz Hajczuk
ż Konrad Kobyłecki
kartki Daniel Michałowski ż
Paweł Łukasik ż
Bramki GKS 1962 Jastrzębie : Jacek Widenka - Michał Chrabąszcz, Witold Wawrzyczek, David Gill (61 Tomasz Świerzyński), Dawid Szwarga (32 Kamil Jadach) - Artur Miły, Marcin Staniek, Kamil Kostecki, Krzysztof Kukulski, Bartosz Hajczuk - Artur Łaciok (72 Konrad Kobyłecki).
Stomil Olsztyn: Daniel Iwanowski - Damian Falkowski, Paweł Sędrowski (81 Maciej Szostek), Arkadiusz Koprucki, Paweł Podhorodecki - Mateusz Różowicz (57 Paweł Miłoszewski), Tomasz Aziewicz, Robert Tunkiewicz, Bogdan Miłkowski, Daniel Michałowski (74 Paweł Alancewicz) - Paweł Łukasik.
Szczegóły Sędzia: Mariusz Jasina (Wrocław).
Widzów: 1000.

Zapowiedź

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn zagrają w sobotę na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Spadkowicz z I ligi okupuje ostatnie miejsce w tabeli. To jednak nic nie znaczy w kontekście pojedynku z olsztyńskim klubem.

Ostatni pojedynek pokazał jak mocno jest wyrównana II liga. I nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Właśnie z takim podejściem powinni wybiec na boisko podopieczni Jerzego Budziłka. Do tego należy poprawić skuteczność oraz sposób gry w drugiej połowie spotkania. Ostatnie dwa mecze na własnym stadionie pokazały, że OKS 1945 gra dobrze w pierwszej części, a w drugiej inicjatywę przejmują goście. - Mamy mało punktów, musimy gonić górę, jeżeli chcemy utrzymać się w drugiej lidze. – mówi Paweł Alancewicz. Wniosek z tej wypowiedzi jest prosty. OKS jedzie w sobotę po trzy punkty. W spotkaniu nie wystąpią z powodu nadmiaru żółtych kartek Krzysztof Filipek oraz Radosław Stefanowicz. Sobotnie spotkanie to szansa na 50 ligowy występ Pawła Podhorodeckiego .

GKS Jastrzębie jeszcze w zeszłym sezonie występował w rozgrywkach I ligi. Zespół utrzymał się po grze w barażach ze Startem Otwock. PZPN nie przyznał jednak licencji na grę w I lidze Jastrzębiu. GKS w trybie awaryjnym został przydzielony do grupy wschodniej. Zespół prowadzony przez Jerzego Wyrobka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Autor: em