Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie

Wygrana w śnieżnej scenerii

II liga 2023/2024 (19. kolejka, 25.XI.2023 r.) Koniec Olsztyn - stadion Stomilu (Al. Piłsudskiego 69a)
Stomil Olsztyn 2:0 GKS Jastrzębie
0:0
47' Daniel Pietraszkiewicz
90' (s) Szymon Kiebzak
Dawid Pędziałek ż
Bramki Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 19. Daniel Pietraszkiewicz (90, 77. Bartosz Florek), 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski (80, 99. Kacper Kondracki), 7. Hubert Krawczun - 89. Tomasz Bała (76, 9. Piotr Kurbiel).
GKS Jastrzębie : 1. Grzegorz Drazik - 27. Bartosz Boruń, 7. Przemysław Lech, 5. Filip Kozłowski (30, 11. Szymon Kiebzak), 47. Konrad Kargul-Grobla - 14. Ricardo Vaz (76, 66. Krystian Mucha), 22. Szymon Matuszek, 23. João Guilherme, 6. Szymon Maszkowski, 20. Szymon Gołuch (57, 19. Kacper Zych) - 18. Michał Bednarski (76, 10. Farid Ali).
Szczegóły Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).
Widzów: 1240 (w tym 46 kibiców gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 2:0 z GKS-em Jastrzębie. Bramki strzelali: Daniel Pietraszkiewicz oraz samobójcze trafienie zaliczył Szymon Kiebzak. Olsztyński zespół wydostał się z strefy spadkowej.

Od rana w Olsztynie zastanawiano się czy mecz dojdzie do skutku. W stolicy regionu w nocy padał cały czas śnieg. Ośrodek Sportu i Rekreacji stanął na wysokości zadania i przygotował murawę najlepiej jak tylko można było. W piątek wieczorem włączono podgrzewanie i to także przyczyniło się do możliwości rywalizacji piłkarskiej przy al. Piłsudskiego 69a.

Trener Janusz Bucholc w tym meczu nie mógł skorzystać z dwóch kluczowych zawodników. Zdyskwalifikowany na dwa mecze został Karol Żwir, który w Lubinie faulował bez piłki zawodnika rezerw Zagłębia. Na uraz przywodziciela narzeka cały czas najlepszy strzelec Stomilu Filip Wójcik. Na wahadle zagrał Filip Szabaciuk, a do środka pola przesunięty został Daniel Pietraszkiewicz.

Początek spotkania był obiecujący dla gospodarzy. Bardzo aktywny na boku boiska Pietraszkiewicz wrzucał kilkukrotnie piłkę w pole karne rywali, ale tam niestety nikt nie potrafił skutecznie wykończyć akcji. Im dłużej trwała pierwsza część spotkania, to inicjatywę przejmowali goście, którzy w bardzo łatwy sposób kreowali akcje, ale na szczęście dla nas nie potrafili pokonać Miłosza Garstkiewicza.

Druga połowa rozpoczęła się dla Stomilu idealnie. W środku pola doszło do przejęcia piłki i idealne podanie otrzymał Daniel Pietraszkiewicz. Pomocnik olsztyńskiego klubu znalazł się w idealnej sytuacji i nie zmarnował szansy na wyprowadzenie Stomilu na prowadzenie. Dla zawodnika była to druga z rzędu strzelona bramka w II lidze. Stomil próbował po kontrach podwyższyć prowadzenie. Najpierw w idealnej sytuacji Hubert Krawczun trafił prosto w bramkarza po tym jak idealną piłkę zagrał Pietraszkiewicz. Potem w środku pola piłkę przejął Michał Karlikowski i zdecydował się na uderzenie z 20. metrów, ale wykonanie było mało precyzyjne. Pod koniec meczu skrzydłowy miał idealną sytuację, ale z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza Grzegorza Drazika.

W drugiej połowie warunki do gry bardzo mocno się pogorszyły. Cały czas padał śnieg i spowodował, że w grze obydwu zespołów pojawiło się sporo przypadku. Na szczęście olsztyński zespół nie stracił bramki i udało się wywalczyć komplet punktów przed własną publicznością. Była to trzecia wygrana z rzędu na własnym boisku i piąte spotkanie bez porażki u siebie. Stomil dzięki temu przeskoczył w tabeli GKS i wydostał się z strefy spadkowej.

Bramka na 2:0 padła w ostatniej akcji meczu. Będący w polu karnym Bartosz Florek zagrał wzdłuż bramki, a interweniujący Szymon Kiebzak niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:18:35

100' Koniec! Komplet punktów zostaje w Olsztynie! 1
100' Olbrzymie zamieszanie i gooool na 2:0! 1
99' Kacper Kondracki ładnie strzela z rzutu wolnego, ale bramkarz gości na posterunku. 1
97' GKS Jastrzębie kończy mecz w dziesiątkę. 68
95' Bartosz Florek wszedł za Daniela Pietraszkiewicza. 1
90' 9 minut doliczone.
88' Michał Karlikowski pudłuje w idealnej sytuacji. 1
80' Kacper Kondracki w miejsce Filipa Laskowskiego. 1
76' Piotr Kurbiel pojawił się w miejsce Tomasza Bały. 1
75' Dobre przejęcie Michała Karlikowskiego w środkowej strefie. Zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, ale nie było w tym żadnej prezycji. 1
71' Idealna piłka zagrana w pole karne przed Daniela Pietraszkiewicza. Hubert Krawczun nie potrafił w tej sytuacji podwyższyć wyniku. 1
69' Szybka kontra Stomilu, ale niestety bez gola numer dwa. 1
68' Zamieszanie w naszym polu karnym, ale bez konsekwencji. 68
63' Pogarszają się warunki gry. Teraz już w 100 procentach będzie rządził przypadek.
47' GOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!! Na 1:0 strzelił Daniel Pietraszkiewicz!
46' Ruszyli. Bez zmian w składzie Stomilu. 68
45+4' Koniec pierwszej połowy. Stomil bezbramkowo remisuje do przerwy z GKS-em Jastrzębie. To czwarty z rzędu remis 0:0 po pierwszych 45 minutach.
45' 3 minuty doliczone do pierwszej połowy.
43' Daniel Pietraszkiewicz dośrodkował z rzutu rożnego. Akcje zamykał Hubert Sadowski, ale piłka przeleciała obok słupka. 1
33' Groźne uderzenie zza pola karnego piłkarza gości. Na szczęście piłka przeleciała nad poprzeczką. 68
25' Żółtą kartką napomniany Michal Bezpalec. 1
25' Gra wyrównana, ale Stomil groźniejsze dośrodkowanie w pole karne.
20' Żółtą kartką napominany Hubert Krawczun. 1
17' Żółtą kartką napomniany Tomasz Bała. 1
5' Kolejna dobra wrzutka Daniela Pietraszkiewicza. Tym razem głową strzela Michał Karlikowski, piłka przeleciała nad poprzeczką. 1
2' Dobra akcja Stomilu. Daniel Pietraszkiewicz dośrodkował w pole karne, a uderzenie Huberta Krawczuna zostało zablokowane. 1
Ruszyli. DO BOJU OKS! 1
Lukáš Kubáň kapitanem zespołu. 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Mecz sędziować będzie Maciej Pelka z Poznania.
Piłkarze Stomilu Olsztyn zbiegli do szatni. 1
Na boisku rozgrzewają się bramkarze obydwu zespołów.
Za czerwoną kartkę pauzuje Karol Żwir. Kontuzjowany jest Filip Wójcik.
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Jakubowski, 6. Yūdai Shinonaga, 9. Piotr Kurbiel, 26. Bartosz Waleńcik, 29. Radosław Tuleja, 47. Dawid Rezaeian, 74. Mateusz Drabiszczak, 77. Bartosz Florek, 99. Kacper Kondracki. 1
Wyjściowy skład Stomilu Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 7. Hubert Krawczun, 18. Michal Bezpalec, 23. Filip Laskowski, 19. Daniel Pietraszkiewicz - 89. Tomasz Bała. 1
Całą noc w Olsztynie padał śnieg. W sumie nadal prószy. Jak takie warunki to boisko jest świetnie przygotowane. Brawo OSiR!
Witamy z stadionu przy al. Piłsudskiego 69a.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku przed własną publicznością. II-ligowcy pożegnają się z kibicami w starciu z GKS-em Jastrzębie. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Olsztynianie od dwóch kolejek znajdują się w strefie spadkowej. To efekt trzech ostatnich wyjazdowych spotkań z których podopieczni Janusza Bucholca do stolicy regionu przywieźli łącznie okrągłe zero punktów! Po domowej wygranej z Skrą Częstochowa wydawało się, że Stomil będzie piął się w ligowej tabeli ku strefie barażowej, a tutaj spełnił się najczarniejszy scenariusz, czyli przesunięcie się do strefy spadkowej.

Piłkarze Stomilu za każdym razem (w Wronkach z Lechem II, w Stężycy z Radunią, w Lubinie z Zagłębiem II) w ostatnich spotkaniach remisowali do przerwy bezbramkowo, a po zmianie stron drużyna Stomilu opadała z sił i już nie miała tyle energii, żeby zachować koncentrację w własnym polu karnym. Spotkania kończyły się kolejno porażkami 0:1, 0:1 i 1:2. W Lubinie honorowe trafienie zaliczył Dawid Pietraszkiewicz, dla którego był to debiutancki gol w barwach Stomilu.

- Ja cały czas wierzę - mówi Janusz Bucholc, trener Stomilu. - Dla nas mimo bardzo trudnej sytuacji i tego, że w najczarniejszych snach nie zakładaliśmy, że znajdziemy się w tym miejscu w tabeli, ale rozmyślanie i analizowanie tego, że jesteśmy na dnie, nic nam nie da. My musimy z dna się podnieść i jest jedna droga: w górę. Żeby tak zrobić, musimy tak pracować, jak pracowaliśmy w dziesiątkę (w ostatnim meczu Karol Żwir ujrzał czerwoną kartkę - red.), tak być zorganizowani, tak walczyć o to, by odmienić swój los i los klubu. Tylko taka droga jest przed nami i nie widzę żadnej innej. Wiem, że jesteśmy w stanie to zrobić. Co jest dla nas najważniejsze - gramy z Jastrzębiem u siebie. To jest mecz z gatunku tych, które musimy wygrać i to zrobimy.

Szkoleniowiec Stomilu przed tym spotkaniem ma ponownie spore problemy kadrowe. Do końca roku nie zagra Karol Żwir, który w ostatnim meczu musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki, za kopnięcie rywala bez piłki. W ostatnim meczu nie mógł zagrać motor napędowy gry ofensywnej Stomilu - Filip Wójcik. Trener Bucholc przyznał na konferencji prasowej, że zawodnik ma naderwany przywodziciel. Sztab medyczny Stomilu robi wszystko, żeby postawić jak najszybciej zawodnika na nogi, ale jego występ jest bardzo wątpliwy. Kontuzjowany jest także Dawid Rezaeian, piłkarz wypożyczony z Pogoni Szczecin ma zapalenie kaletki ścięgna Achillesa.

W trakcie ostatniego spotkania już w pierwszej połowie musiał zejść Piotr Kurbiel, który poczuł ukłucie w klatce piersiowej. W Olsztynie napastnik Stomilu miał specjalistyczne badania diagnostyczne, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Zawodnik po konsultacjach został oddelegowany do treningu indywidualnego, a od środy dołączył do zajęć z drużyną.

Do dyspozycji sztabu szkoleniowego po dłuższej przerwie będzie Lukáš Kubáň. Czeski obrońca musiał pauzować za kłótnie z arbitrem po meczu Stomilu z Kotwicą Kołobrzeg. Olsztynianie wobec trudnych warunków pogodowych w tygodniu trenowali także na olsztyńskich Dajtkach.

W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn górą był Stomil, który wygrał 2:1 na wyjeździe po golach Piotra Kurbiela i Bartosza Florka. Ewentualna sobotnia wygrana pozwoli przedłużyć serię wygranych z rzędu przed własną publicznością. Aktualnie Stomil wygrał dwa razy z rzędu, a niepokonany przy al. Piłsudskiego 69a jest od czterech spotkań.