91' Koniec meczu. Wygrywamy w Grudziądzu 2:1.
82' Ależ mieliśmy szczęście. Futbolówka po strzale z wolnego Hirsza trafiła w słupek. 738
81' Mętlicki za Śledzia. 1
68' Za Sołowieja, Szywacza i Górala na boisku Dzięcioł, Mosakowski i Śledź. 1
66' Zmiany Mosakowskiego i Dzięcioła wstrzymane, nie weszli zgodnie z zapowiedzią. 1

Artykuł

Michał Góral, fot. Emil Marecki

Michał Góral, fot. Emil Marecki

Góral: Stomil był bardzo zdeterminowany żeby mnie pozyskać

07.07.18 21:31   em   2  

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 2:1 sparingowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Po meczu rozmawialiśmy z nowym zawodnikiem olsztyńskiego Michałem Góralem.

Na początku jak byś mógł w kilku zdaniach przedstawić się kibicom Stomilu.
- Przychodzę na wypożyczenie z Legii Warszawa. Grę w piłkę zacząłem w Widzewie Łódź. Do gimnazjum poszedłem do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tam szlifowałem swoje umiejętności piłkarskie. Na czas nauki w liceum trafiłem do Legii i tam poprzez Centralną Ligę Juniorów i rezerwy funkcjonowałem w tej drużynie. Bardzo dobrze wspominam te czasy, ale uznałem, że potrzeba mi zmiany otoczenia i ligi. Dlatego zdecydowałem się na wypożyczenie. Stomil był bardzo zdeterminowany żeby mnie pozyskać. Dlatego myślę, że współpraca będzie dobrze się układać.

Jakie nadzieje wiążesz z grą dla Stomilu?
- Teraz chcę lepiej poznać kolegów żeby się wkomponować w drużynę, bo porozumienie to podstawa, żeby dobrze funkcjonować w drużynie. Napastnik żyje z podań, a moim zadaniem będzie wykańczać akcje kolegów. Chcę grać jak najwięcej i zdobywać doświadczenie. Jak będę dobrze funkcjonował, to będę strzelał gole i to doświadczenie będzie. Mam tę "czutkę" do strzelania bramek i mam nadzieję, że będę mógł pomóc Stomilowi wygrywać mecz za meczem.

I jesteś młodzieżowcem, a jeden musi grać na boisku.
- Nie powinniśmy tego kategoryzować, bo wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Wiadomo, że jest to plus, ale powinno się na mnie patrzeć jako pełnoprawnego piłkarza tego zespołu i oceniać tak samo jak innych.

Z Olimpią Grudziądz wykorzystałeś swoje warunki fizyczne i strzeliłeś bramkę głową po dośrodkowaniu. To charakterystyczna akcja dla ciebie?
- Tak, to taka typowa akcja, po której zdobywałem wcześniej bramki. Trzeba przyznać, że Piotrek Głowacki zagrał mi idealną piłkę. Chwała mu za to, ja to musiałem strzelić. Cieszę się, że udało mi się strzelić i teraz będzie już łatwiej.

Jakieś założenia na nowy sezon masz? Np. ilość goli?
- Tak wstępnie o tym myślałem. Dziesięć goli chciałbym strzelić, to taki mój cel. Do tego będę dążył.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Michał Góral, Rozmowa po meczu, I liga, Olimpia Grudziądz


Komentarze

  1. 07.07.18 22:56 Lucjusz

    Liczba goli, nie ilość!

  2. 07.07.18 21:43 Owsian

    Oczywiście minimum 10 Michał.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!