91' Koniec meczu. Wygrywamy w Grudziądzu 2:1.
82' Ależ mieliśmy szczęście. Futbolówka po strzale z wolnego Hirsza trafiła w słupek. 738
81' Mętlicki za Śledzia. 1
68' Za Sołowieja, Szywacza i Górala na boisku Dzięcioł, Mosakowski i Śledź. 1
66' Zmiany Mosakowskiego i Dzięcioła wstrzymane, nie weszli zgodnie z zapowiedzią. 1

Artykuł

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kiereś: Każdy sparing jest cennym wydarzeniem

07.07.18 19:19   em   1  

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 sparingowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera olsztyńskiego zespołu Kamila Kieresia.

- Każdy sparing jest cennym wydarzeniem, bo pokazuje obraz drużyny na dany moment, pokazuje etap budowania kadry na nowy sezon. Pokazuje także na jakim etapie motorycznym jest zespół, pokazuje w jakim momencie są poszczególni zawodnicy. Każdy sparing, każda jednostka treningowa daje dużo wniosków. To jest takie chodzenie po schodach, a naszym zadaniem jest wchodzenie po schodach do góry. Tak to odczuwam od kilku dni. Najważniejszy element tego tygodnia to podpisanie kontraktów, bo zależało mi żeby ten szkielet zespołu był zazębiony. Żeby zawodnicy poczuli mentalnie, że są w tej szatni. Teraz z transferami nie powinniśmy się spieszyć. Chcemy je zrobić, ale nie w piłce nożnej nie ma tak, że 2 x 2 = 4. Zależy nam, żeby pracować z tymi piłkarzami i umiejętnie zrobić takie ruchy, które wzmocnią tę drużynę i podniosą jakość. To jest I liga, to nie jest ogórkowata liga, to jest zaplecze Ekstraklasy. Tutaj jest wymagana jakość i odpowiednia motoryka. Drużyna ma wypracowane pewne DNA z poprzedniego sezonu, które pozwalało drużynie punktować, ale nie udało się wszystkich ogniw zachować. Ten szkielet i serducho zespołu zostało. Było to widać w pierwszej połowie sparingu. Były dobre fragmenty, były też słabsze. To cały czas plac budowy, więc nie chciałbym nic mówić konkretnego. Jest to etap przygotowań do ligi, którą zaczynamy za trzy tygodnie.

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Kamil Kiereś, Olimpia Grudziądz, sparing, wypowiedź


Komentarze

  1. 07.07.18 19:48 Wielki Stomil

    dobrze ze trener zostal! trzeba czekac teraz na rozpoczecie ekstraklasy moze da sie cos wyrwac dobrego!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!