Relacja z meczu Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn

I liga 2021/2022 (6. kolejka, 16.IX.2021 r.) Koniec Polkowice
Górnik Polkowice 2:2 Stomil Olsztyn
0:0
51' Kajetan Szmyt
74' Mateusz Piątkowski
Bramki Wojciech Reiman 59'
Merveille Fundambu 68'
ż Marcin Biernat
ż Mariusz Szuszkiewic
kartki Jonathan Simba Bwanga ż
Piotr Pyrdoł ż
Bramki Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański - 11. Dominik Radziemski (76, 6. Rafał Karmelita), 27. Marcin Biernat, 3. Mateusz Magdziak, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Eryk Sobków, 13. Adrian Purzycki, 10. Maciej Pałaszewski (46, 17. Mariusz Szuszkiewicz), 30. Kamil Wacławczyk (75, 16. Maciej Bancewicz), 7. Kajetan Szmyt (88, 29. Jakub Sypek) - 37. Mateusz Piątkowski (75, 8. Bruno Żołądź).
Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł (81, 10. Karol Żwir), 33. Jakub Tecław, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (90, 15. Shun Shibata), 13. Łukasz Moneta (82, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita (85, 20. Szymon Lewicki).
Szczegóły Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Widzów: 400 ( w tym 27 gości).

W 22. minucie Mateusz Piątkowski (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Krzysztof Bąkowski obronił).

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Wszystkie bramki tego spotkania miały miejsce w drugiej odsłonie meczu. W pierwszej połowie rzut karny obronił Krzysztof Bąkowski.

W wyjściowej jedenastce nastąpiły dwie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Resovą. Od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy Damiana Ciechanowskiego oraz Jakuba Tecława. W ekipie rywali zagrało dwóch byłych piłkarzy olsztyńskiego klubu - Jarosław Ratajczak oraz Maciej Pałaszewski.

Mecz już na samym początku mógł się fatalnie zacząć dla naszego zespołu. W pierwszych sekundach sam na sam z Krzysztofem Bąkowski znalazł się Mateusz Piątkowski, ale na szczęście dla nas strzelił wysoko nad poprzeczką.

W 8 minucie Łukasz Moneta mógł wpisać się na listę strzelców, ale z 10 metrów trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

W 21 minucie Górnik miał rzut karny, po tym jak w bezmyślny sposób w polu karnym faulował Jonatan Simba Bwanga. Na szczęście Stomil ma Bąkowskiego, który wybronił strzał Piątkowskiego.

W 32 minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Jakub Szymański, który wybronił uderzenie Patryka Mikity, po dobrym dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie. W 51 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kajetana Szmyta.

W 59 minucie Stomil przeprowadził bardzo fajną akcję, która zakończyła się bramkę na 1:1, a premierowe trafienie w Stomilu zalczył Wojciech Reiman. Fundambu przebił się prawa stroną, podał do Mikity a ten do Reimana i olsztyński pomocnik huknął nie do obrony tuz przy lewym słupku bramki rywali.

W 68 minucie prowadziliśmy 2:1. Akcja miała miejsce lewą stroną boiska, w pole karne dograł Jonatana Strausa, odegranie Piotra Pyrdoła i Merveille Fundambu pięknie zachował się mijając dwóch rywali i zdobył bardzo ładnego gola.

W 74 minucie gospodarze niestety doprowadzili do remisu. Fatalne zachowanie naszych obrońców przytomnie wykorzystał Mateusz Piątkowski.

Olsztynianie po tym meczu nie wracają do Olsztyna, a zostają na południu Polski. W niedzielę na wyjeździe zagramy z Odrą Opole.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:52:05

94' Koniec meczu.
91' Boisko opuszcza Fundambu , w jego miejsce Shibata. 1
91' Powinno być 3:2 ale Karmelita na szczęście mocno niecelnie. 501
90' 3 minuty doliczone
88' Boisko opuszcza Szmyt , w jego miejsce Sypek. 501
86' Strzał Lewickiego odbity na róg. 1
85' Boisko opuszcza Mikita , w jego miejsce Lewicki. 1
84' Dośrodkowanie z prawej strony, na szczęście strzał głową zawodnika gospodarzy ponad bramką Bąkowskiego. 501
82' Boisko opuszczają Pyrdoł i Moneta, w ich miejsce Żwir i Zych. 1
77' Boisko opuszcza Radziemski , w jego miejsce Karmelita. 501
76' Strzał Górnika ponad bramką. 501
75' Boisko opuszcza Piątkowski , w jego miejsce Bancewicz. 501
75' Rzut rożny dla Górnika, w zamieszaniu Piatkowski pakuje piłkę do siatki! 501
74' Rzut rożny dla Stomilu, ale bronią gospodarze. 1
73' Kolejna składna akcja Stomilu! Strzał zablokowany i wybity na róg! 1
67' Akcja tym razem lewą stroną, dogranie w pole karne Strausa, odegranie Pyrdoła i Fundambu pięknie zachował się mijając dwóch rywalii ładnie strzelił! 1
67' Jest! prowadzimy w Polkowicach po ładnej bramce Fundambu!!! 1
64' Żółtą kartką ukarany Szuszkiewicz. 501
59' Druga składna akcja Stomilu, Fundambu przebił się prawa stroną, podał do Mikity a ten do Reimana i olsztyński pomocnik huknął nie do obrony tuz przy lewym słupku bramki rywali. 1
59' Jest!! Wyrównuje Reiman! 1
58' Dobra akcja olsztynian, ale Pyrdoł nie trafił dobrze w piłkę! 1
57' Rzut rożny dla drużyny Górnika, Ratajczak krótko, dośrodkowanie wybijamy. 501
52' Wolny dla Stomilu, strzał Reimana obronił bramkarz, a po przejęciu piłki dośrodkowanie wyłapane. 1
50' Szmyt daje gola Górnikowi! 1
48' Koniec pierwszej połowy.
47' Uderzenie Mikity pond poprzeczką. 1
46' Boisko opuszcza Pałaszewski , w jego miejsce Szuszkiewicz. 501
46' Gramy!
45' Doliczone 2 minuty.
44' Znów groźnie w naszym polu karnym, na szczęście Piątkowski zamiast strzelać podawał wzdłuż bramki. 501
39' Dwa rzuty rożne dla Stomilu pod rząd. Najpierw Straus zablokowany, a potem strzał Fundambu niecelny. 1
36' Jakaś dziwna sytuacja, Pyrdoł strzelał, zablokowany, przeszkadzał mu Pałaszewski i wolny dla Górnika. 1
32' Dośrodkowanie Ciechanowskiego, Mikita głową ale broni Szymański! 1
31' Rzut wolny z prawej strony pola karnego, zagranie Monety przed szesnastkę i strzał Reimana bardzo niecelny. 1
30' Żółtą kartką ukarany Biernat. 501
29' Strzał Sobkówa wprost w koszyczek Bąkowskiego. 501
27' Dobra akcja Stomilu, ale dośrodkowanie z lewej strony do nikogo. 1
21' Rzut karny i Mateusz Piatkowski nie strzela!! Bąkowski broni!!!!! 501
20' Żółtą kartką ukarany Simba Bwanga. 1
19' Rzut rożny dla drużyny Górnika, chyba rzut karny! 501
14' Pyrdoł wpadł w pole karne rywali, ale zadryblował się i nic z tego nie wyszło. 1
11' Rzut rożny dla drużyny Górnika, krótko rozegrany. Dośrodkowanie dobrze wyłapane przez Bąkowskiego. 501
10' Mogła być bramka dla Górnika, Simba dobrze zablokował strzał i mocno przy tym ucierpiał. 501
8' Teraz to Stomil powinien prowadzić! Po zamieszaniu Moneta jednak wprost w bramkarza. 1
7' Stomil w wysokim pressingu, bardzo aktywny Fundambu, ale bez rezultatu. 1
4' Pierwsza akcja Stomilu, Mikita zablokowany w polu karnym, strzał Tecława z dystansu niecelny. 1
2' Znów groźnie pod bramką Bąkowskiego, na szczęście Remisz udanie wybija. 501
1' Piątkowski powinien wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, ale fatalnie spudłował! Posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę. 501
1' Gramy! 1
Piłkarze już na boisku.
W wyjściowej jedenastce gospodarzy były piłkarz Stomilu - Jarosław Ratajczak. 501
Mecz sędziować będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Wygrana w tym meczu pozwoli nam opuścić ostatnie miejsce w tabeli. 1
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 8. Maciej Spychała, 10. Karol Żwir, 15. Shun Shibata, 17. Patryk Zych, 20. Szymon Lewicki, 28. Maciej Dampc, 37. Hubert Szramka, 45. Brian Galach. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 22. Jonatan Simba Bwanga, 6. Jonatan Straus - 11. Piotr Pyrdoł, 4. Wojciech Reiman, 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Za godzinę początek meczu!

W czwartek (16. września 2021 r.) Stomil rozegra zaległe spotkanie ligowe. Olsztynianie o godz. 20:30 zmierzą się w Polkowicach z miejscowym Górnikiem.

Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie (4. września) mecz został odwołany z powodu powołania naszego bramkarza do reprezentacji Polski U-19. Ile znaczyła absencja Krzysztofa Bąkowskiego mogliśmy przekonać się zarówno w meczu z ŁKS-em Łódź jak i w ostatnim starciu z Resovią. Teraz liczymy, że młody bramkarz wypożyczony z Lecha Poznań ponownie "wybroni" nam mecz i z Polkowic wyjedziemy ze zdobyczą punktową.

Podbudowani pierwszym zwycięstwem w tym sezonie, podopieczni Adriana Stawskiego wyjechali w długą podróż na południe polski w środę rano. Ze względów logistycznych i regeneracyjnych Stomil nie wróci bezpośrednio po tym meczu do Olsztyna, tylko zostanie na miejscu, by już w niedzielę rozegrać kolejne spotkanie z Odrą Opole.

W ostatnim meczu Stomil Olsztyn wygrał 4:2 z Resovią, a dwa gole w drugiej połowie spotkania strzelił Jonatan Straus.

- Początek sezonu nie był taki jaki byśmy sobie życzyli - mówi Jonatans Straus, obrońca Stomilu. - Cieszę się, że jako drużyna podnieśliśmy się po 6 porażkach z rzędu, bo to nie jest takie proste. Cieszę się, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę do tego. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, w każdym meczu zostawiamy serce, chociaż wyniki tego nie pokazywały. Myślę, że teraz pójdziemy za ciosem i przywieziemy punkty z Polkowic, a potem z Opola.

Czwartkowy rywal Stomilu dość długo okupował przedostatnie miejsce w tabeli, ale po ostatnim remisie z Odrą Opole (1:1) polkowiczanie wydostali się ze strefy spadkowej. Po 7 meczach mają 6 punktów i zaliczyli jedną wygraną (2:1 z Arką Gdynia), trzy remisy i trzy porażki.

- Przyjeżdż do nas Stomil po długo wyczekiwanym zwycięstwie, więc na pewno będą chcieli tu przyjechać po jakieś punkty - powiedział dla oficjalnej strony Górnika Mariusz Szuszklewicz, napastnik polkowiczan. - My zrobimy wszystko, by z tymi punktami nie wyjechali. Taki mamy cel na ten mecz.

Przed Stomilem bardzo trudne zadanie, bo zagramy z jednym z bezpośrednich rywali w ligowej tabeli i każde punkty w tym starciu będa na wagę złota.

Czy Stomil stać na zdobycie punktów na tym wyjeździe? Owszem, ale musi zagrać tak skutecznie jak w drugiej połowie. Na ostatniej konferencji prasowej padło pytanie do trenera czy Stomil z drugiej części spotkania z Resovią, to jest ten docelowy już zespół. Co powiedział Adrian Stawski?

- Docelowym będzie jak nie będziemy popełniać błędów - mówi olsztyński szkoleniowiec. - Chcieliśmy strzelać dużo bramek, konstruować dużo akcji. Zespół złapał wiatr w żagle. Nie zatrzymywał się. Przy straconej drugiej bramce, nie powinniśmy się tak zachować zaraz po strzeleniu gola. Zawodnik przebiegł pół boiska, można było to szybciej przerwać. Rozkojarzenie weszło i na takie coś nie możemy sobie pozwolić. Nie w każdym meczu będziemy strzelać 4 bramki. Przed nami dużo pracy, bo to nowy zespół. Ja zawsze wierzyłem w pracę, bo dobra praca się obroni.