Artykuł

Sebastian Jarosz. Fot. Łukasz Szymański

Sebastian Jarosz. Fot. Łukasz Szymański

Jak radzą sobie wypożyczeni w rundzie wiosennej?

21.04.21 14:49   em   3  

Za nami część spotkań rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Przyjrzeliśmy się piłkarzom wypożyczonym do innych klubów.

Występujący w rundzie jesiennej w Stomilu Olsztyn Jakub Staszak zimą miał znaleźć sobie klub, w którym miałby grać zdecydowanie więcej niż w olsztyńskim klubie. Początkowo przebywał na testach w II-ligowym Sokole Ostróda, ale ostatecznie trafił… do I-ligowego GKS-u Bełchatów.

W zespole walczącym o pozostanie w I lidze zagrał zaledwie w 3 spotkaniach. Przeciwko Stomilowi przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a w ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec wszedł w 46 minucie, ale 20 minut później zszedł z boiska.

W ostatnim dniu okienka transferowego do Widzewa Łódź wypożyczony został Vjačeslavs Kudrjavcevs. Łotewski bramkarz nie miał jeszcze przyjemności zadebiutować w barwach nowego klubu. Podstawowym bramkarzem RTS-u jest Jakub Wrąbel, a klub z Łodzi sięgnął po naszego bramkarza, bo kontuzji kolana doznał Miłosz Mleczko.

Aleksander Kowalski - o ile ktoś jeszcze go pamięta - cały czas ma ważną umowę ze Stomilem Olsztyn. Rok temu został wypożyczony do Kotwicy Kołobrzeg, ale zimą przeniósł się do Elany Toruń, i nie dane mu było występować jeszcze raz pod wodzą Piotra Zajaczkowskiego.

Elena gra obecnie w III lidze (grupa 1) i po podziale po rozegraniu spotkań pierwszej rundy znajduje się w górnej części tabeli i teoretycznie walczy o awans, ale jej to nie grozi. Można napisać, że Kowalski zaliczył awans sportowy… tym bardziej, że gra w spotkaniach od 1 do 90 minuty w barwach Elany. Z końcem sezonu kończy mu się umowa ze Stomilem i będzie mógł podpisać nowy kontrakt będąc już wolnym piłkarzem.

Szymon Rak w Motorze Lublin cały czas gra bardzo mało. Na wiosnę zagrał w 3 spotkaniach, z czego 2 razy wychodził od 1 minuty, ale nigdy nie zagrał całego meczu. W tym sezonie strzelił tylko 1 gola na boiskach II ligi.

Maciej Serbintowicz przez długi czas przebywał na testach w II-ligowym Sokole Ostróda. W międzyczasie doznał urazu i po powrocie do zdrowia w Sokole zbytnio nie wiedzieli czy chcą wypożyczyć piłkarza. Ten widząc brak zdecydowania postanowił skorzystać z oferty Wojciecha Tarnowskiego i przeszedł do III-ligowego GKS-u Wikielec.

Ze Stomilu do Wikielca wypożyczony jest także Filip Wójcik, który na początku nie grał z powodu urazu. W dwóch ostatnich meczach wychodził w podstawowym zestawieniu.

Zagrał w 5 spotkaniach w barwach nowego klubu z czego dopiero w ostatnim meczu (porażka 3:4 z Concordią Elbląg) wyszedł w podstawie. Po tym meczu pracę stracił Tarnowski, a nowym trenerem piłkarza został były piłkarz Stomilu - Łukasz Suchocki.

Sebastian Jarosz także trafił do III ligi. Na wypożyczenie tego piłkarza zdecydował się Znicz Biała Piska. Piłkarz zagrał w 4 spotkaniach, a w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki dostał czerwoną kartkę i musiał pauzować 2 spotkaniach. Znicz jest w czołówce III ligi, więc piłkarz nie gra z presją spadku do IV ligi.

Na wypożyczeniu w LKS-ie 1926 Łomża przebywa Maciej Sobieski, który co chwilę jest wypożyczany do innych klubów. W rundzie wiosennej jest podstawowym bramkarzem IV-ligowca.

Tagi: Stomil Olsztyn, Jakub Staszak, Vjačeslavs Kudrjavcevs, Aleksander Kowalski, Maciej Serbintowicz, Sebastian Jarosz, Michał Sobieski, Filip Wójcik


Komentarze

  1. 21.04.21 17:48 Yogi baboo

    znając filozofię klubu ... to mamy już skład na następny sezon 😂😂😂😂

  2. 21.04.21 16:42 waldi812

    Jarosz i Kowalski już do nas chyba nie wrócą, bo po okresie wypożyczenia kończą im się umowy? Rak ogólnie bardzo słaby w niezbyt mocnym Motorze, z drugiej strony Ropski, który był do nas przymierzany i krzyknął sobie niezłą sumkę też wyróżnia się marnowaniem dobrych okazji. Kudrjavcevs pewnie to nas powróci, nie sądze aby w Łodzi zdecydowali się na transfer definitywny.

  3. 21.04.21 15:20 cichy90

    To te talenty, które będą sprzedane za kilkaset tysięcy złotych do ekstraklasy? Ukrywają swój potencjał w niższych ligach;)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.