Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Juniorzy Stomilu wrócili z obozu

28.01.23 08:33   em   26  

Juniorzy Stomilu Olsztyn przygotowują się do wiosennych zmagań w lidze makroregionalnej. Do piątku przebywali na zgrupowaniu w Sopocie, gdzie rozegrali trzy gry kontrolne.

Stomil rozpoczął od porażki 0:8 z Lechią Gdańsk U-19, następnie podopieczni Pawła Głowackiego przegrali 0:1 z Arką Gdynia U-17, a na koniec ulegli 0:5 Gedanii II Gdańsk występującej w lidze okręgowej.

Stomil Olsztyn w lidze makroregionalnej zmierzy się z Widzewem Łódź, ŁKS-em Łomża, Zniczem Pruszków, GKS-em Bełchatów, MOSP Białystok, Wisłą Płock oraz Olimpią Elbląg.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy


Komentarze

 1. 30.01.23 00:18

  Bart wszystko w temacie

 2. 29.01.23 21:48 Bart

  Marduck to tak jak w pracy slaby pracownik zawsze ma milion wymowek na swoje niepowodzenia, slabe wyniki i tak w tej gadce pozostaje az go wywala, zas dobry mimo sukcesow poprawia swoje bledy, cisnie dalej . Dlatego wolabym mniej polemiki i szukania winy tam gdzie ona jest a nie tracił energie na tłumaczenia. Sa młodsi i slabsi ok to efekt dzialania Akademi przez dłuższa ze nie ma odpowiednich graczy dwa jak uznajemy ze sa mlodsi i słabsi to czemu nie graja o CLJ w swoim roczniku? Pozniej mamy glaskanie na sile i szukanie wymowek ze obrywaja mlodzi zawodnicy za wyniki tylko jak mozemy inaczej w pilce oceniac dzialanie Akademii jak nie po wynikach i po wyszkolonych zawodnikach którzy trafiaja do profesjonalnej piłki? W tych samych kategoriach czemu nie mamy oceniac pracy trenera? Od pieknej rozmowy nie dobrej pracy juz mielismy Michala B w kwestii zarzadzania i złotoustego Adriana. Jakby gadka sie wygrywało tak bylo dzis nie bylibysmy w 2 lidze a walczyli z Rakowem o Mistrza a selekcjonerem nie został Satnos a Adrian. A tak z pięknej gadki i tysiąca wymówek mamy 2 ligę i ledwie zipiemy a Adrian zamiast selekcjonerem prawie rok bezrobociu. Reasumując mniej gadki więcej pokory i pracy a efekty beda i wtedy bedziemy rzucać tylko ochy i achy a także klaskać uszami razem z Kotem, Extra Torro i Pablo z trybun:)

 3. 29.01.23 19:55 marduck

  Czytam te komenarze usera tok tik, i mam wrażenie że tym juniorom po protu wiatr w oczy tylko, milion plag się sprzysięgło.

 4. 29.01.23 09:22 stomil 14/88

  Tak jest a potem jak chcesz odejść z klubu, to trzeba zapłacić ekwiwalent za (NIE) wyszkolenie.

 5. 28.01.23 22:30 kot

  Ja nic do nich nie mam, grają, jak potrafią i jakie osiągają wyniki. Jedynie im współczuję, że tak ich wyszkolono, że teraz strzelenie gola po 10 latach treningów takim zespołom jak juniorzy Lechii, juniorzy młodsi Arki czy rezerwy Gedanii jest niewykonalne. Teraz to są efekty szkolenia w Stomilu.

 6. 28.01.23 21:49 tok tik

  Drogi Kocie, ja w swoich wypowiedziach, w żadnym ich zdaniu, nie oceniłem gry zespołu juniorów, tym bardziej nie nazwalałem go cudownym zespołem, na co ty sarkastycznie sobie pozwalasz. Zwróciłem Ci tylko uwagę, że w czasie obozu, zespół borykał się z określonymi problemami, mającymi wpływ na jego grę. Tylko tyle. Ty dobudowałeś do tego całą gamę chybionych spostrzeżeń, mających na celu tylko i wyłącznie kontynuację twojej wieloletniej „wojenki” z obecnym trenerem tej drużyny. I w imię tej wojny w dalszym ciągu próbujesz mnie wciągać w swoje gierki. Powiem Ci tak, jak kilkanaście lat temu powiedział jeden z polityków do drugiego: „ Kocie i Sabo! Nie idźcie tą drogą!” Kocie nie mieszaj do swojej wojenki młodych zawodników akademii! W imię swoich partykularnych interesów ich kosztem prowadzisz swoją wojenkę. Jak na razie poza sparingami, rozegranymi podczas ciężkiego obozu, nie dali Ci powodu żeby po nich jechać, a jestem przekonany że oni również podobnie jak ja odwiedzają ten portal.

 7. 28.01.23 21:19 Emilozo

  Trzeba przyznać dyskusja na poziomie.

 8. 28.01.23 21:15 kot

  Możesz mi opowiedzieć o tym cudownym zespole i mnie przekonać, że nie mam racji,.a wyniki kłamią.

 9. 28.01.23 20:52 nowy nick czerkasowa

  Coś mi się zdaje że znowu zmiana nicku nastąpiła.

 10. 28.01.23 20:16 tok tik

  Bart, w prawdzie za oknem mały mrozik, ze 2 -3 stopnie na minusie, ale mylisz się całkowicie🤣

 11. 28.01.23 20:11 Bart

  Mniej polemiki więcej pracy a wyniki przyjda w to wierzę:)

 12. 28.01.23 20:09 Bart

  Jakubie, tok tik dajcie poprostu sensowne wyniki a napewno i Kot bedzie klaskal nawet uszami jak bedzie trzeba, narazie wyniki w dwóch podejściach Pawla sa jakie sa i raczej nie napawiaja radością poraz kolejny (dajac sluszne podstawy do watpienia w warsztat trenerski) Także raczej zaniepokojenie kibicow jest wskazane:)

 13. 28.01.23 18:56 tok tik

  Drogi Kocie, niestety swoim ostatnim komentarzem, utwierdzasz mnie w przekonaniu, że brak ci elementarnej wiedzy o swoim klubie, a w zasadzie o jego akademii. Zarzucasz mi, że nie pamiętam co piszę, przytaczając mój wpis odnośnie tego kto grał w sparingach i podpierasz się nim próbując bronić swojej bzdurnej tezy, że w drużynie juniora starszego zostało do gry 6 zawodników i musieli się podpierać w sparingach zawodnikami młodszego zespołu (juniora młodszego). Otóż podam ci na tacy kolejną porcję wiedzy o drużynie juniorów starszych swojego klubu. Wszyscy zawodnicy z rocznika 06 którzy grali w sparingach podczas obozu od początku utworzenia zespołu juniora starszego pół roku temu trenują w juniorze starszym i pomimo tego że są młodsi, są jego pełnoprawnymi członkami. To tyle polemiki z twoim wybujałym ego. P.S. pamiętaj, że milczenie jest złotem. P.S.2. niech Ci w następnych komentarzach przyświeca myśl, żeby wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się wie. Pozdrawiam

 14. 28.01.23 16:20 Kot

  Masz odpowiedź na piąte, jeśli nie pamiętasz, co piszesz: "Jak pewnie wiesz U19 w bieżącym sezonie to roczniki 04-05. W sparingach na obozie zagrał 1 zawodnik rocznika 04 i pięciu z 05. Reszta to juniorzy młodsi z 06. Dlaczego tak wyszło? Ano dlatego, że ktoś tam trenuje z pierwszym zespołem, a spora grupa grających jesienią ma kontuzje lub drobne urazy".

 15. 28.01.23 15:27 nowy nick czerkasowa

  W dużej mierze artykuły są wziętę z oficjalnych stron klubu, zatem klub tak opisywał. Nie nasza wina, że SA taką politykę uprawia. W szczególności zatrudniając trenera, który nie nadaje się do trenowania "dorosłych" piłkarzy a co dopiero dzieci. I efekty widzisz gołym okiem po wynikach. Rozgoryczenie przemawia również przeze mnie, bo wyniki idą w świat. I oczywiście dodatkowo jest brak spójnego szkolenia tych młodzieńców, co też poniekąd obrazuje traktowania juniorów jako zbędnego balastu z którym rządzący muszą się zmagać, ponieważ obligują ich do tego przepisy związkowe PZPN.

 16. 28.01.23 15:26 waldi812

  Młodzi chłopcy pojechali na obóz przygotowawczy w rezerwowym składzie i dostali 3 razy wpierdol po 0:8, 0:1 i 0:5. To po co w ogóle był ten obóz, skoro pojechali nie ci, cpo trzeba? I jacy młodzi chłopcy? Lubański miał 16 lata i został mistrzem Polski w barwach Górnika, dzisiaj na porządku dziennym jest, że piłkarz 18sto - 20sto letni to pełnoprawny członek drużyny piłkarskiej pierwszego składu. Takie jest życie i dobrze, aby młodzi chłopcy się już teraz o tym przekonali, a nie odbywa się niańczenie piłkarzy i trenera. Skoro mają ambicje niech zasłużą na pewną nomenklaturę, to nie 10letnie dzieci, jak nie dojeżdzasz zmień profesję, lepiej teraz niż później.

 17. 28.01.23 14:35 tok tik

  Kocie, po pierwsze dlaczego w swoim komentarzu, zwracasz się do mnie „mówicie w każdym wywiadzie”, nie wyciągaj mylnych wniosków jeśli chodzi o moją osobę. Po drugie, przecież nawet na tym portalu są artykuły z grudnia i stycznia, w których opisujecie, którzy juniorzy trenują z pierwszym zespołem. Nie czytasz artykułów na własnym portalu? Po trzecie, ty mnie się pytasz gdzie są zawodnicy z roczników 04-05, którzy grali w tym klubie w zeszłym sezonie? Przecież od lipca opisujecie gdzie kolejni zostali powypożyczani. Po czwarte, gdzie ja napisałem że zawodnik z rocznika 2004, który grał w sparingach jest jednym z tych, którzy byli pół roku temu w klubie? Po piąte, gdzie ja napisałem, że po kontuzjach i trenowaniu z pierwszym zespołem zostało w drużynie 6 zawodników? Emocje są złym doradcą, polecam szklankę zimnej wody przed napisaniem kolejnego komentarza, bo walisz kulą w płot i twoje kolejne stwierdzenia coraz bardziej przypominają plotki z magla. Jeszcze raz to napisze tłustym drukiem. Odpisałem na twój pierwszy komentarz tylko z tego powodu, że napisałeś go złośliwie i tym samym, walisz w tych młodych chłopaków, nie znając okoliczności. Wygląda, że dzisiaj wstałeś lewą nogą z łóżka i próbujesz coś tam przelać na papier tylko ci to nie wychodzi.

 18. 28.01.23 13:44 Kot

  Pół roku temu było 20 chłopaków z rocznika 2004, został 1, cała reszta nie poszła bynajmniej do 1. zespołu. Jaki jest sens utrzymywania takiego zespołu, w którym muszą grać chłopcy dwa lata młodsi? Przecież o transferach do juniorów mówicie w każdym wywiadzie, były zimą testy, a teraz na obozie muszą grać o 2 lata młodsi chłopcy. Z pierwszym zespołem ilu trenuje? Ktoś tam trenuje z pierwszym zespołem, czyli kto konkretnie? Jeśli z dwóch roczników 04-05 z powodu treningów kilku zawodników z pierwszym zespołem i kontuzji zostaje 6 chłopaków, to coś jest chyba nie tak, prawda? Popatrzymy za pół roku, jakie będą wymówki w IV lidze, pewnie te same. Gdzie są ci zawodnicy z rocznika 2005, którzy niedawno grali w CLJ, że nagle zostało ich 5? Gdzie są zawodnicy z rocznika 2004, że został z nich wszystkich 1? Czyja to wina? Pewnie redaktorów stomil.olsztyn.pl, a najbardziej emiloza.

 19. 28.01.23 13:30 tok tik

  Kocie, twój kolejny wpis jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że niestety twoja wiedza o zespole juniorów Stomilu jest zerowa… Podejrzewam, że nie tylko nie wiesz kto tam gra, ale jestem przekonany, że nie widziałeś żadnego meczu tego zespołu, który w takim kształcie funkcjonuje dopiero od połowy lipca ubiegłego roku. Obowiązkiem tej drużyny było jesienią wygranie ligi wojewódzkiej i baraży o makroregion. Z zadania wywiązali się bez zająknięcia, odnosząc komplet wysokich zwycięstw. Tak przeciwnicy byli nie najmocniejsi, ale przecież sami ich sobie nie wybierali, taki jest po prostu piłkarsko nasz region. To są fakty. Z nimi raczej nie masz jak polemizować. Deprecjonujesz wygraną z Łomżą, ok. twoje prawo. Dla powiększenia twojej wiedzy zespół w grudniu grał jeszcze z juniorami: Lecha Poznań (0:4) i Olimpii Grudziądz (5:1). Piszesz, że szukam wymówek po porażkach, no nie ja zareagowałem tylko na twój złośliwy i obraźliwy komentarz. Możesz odebrać to jako kolejne tłumaczenia, ale pewne obiektywne czynniki miały jednak wpływ na skład (być może również na wynik) jaki wystąpił w tych meczach. Jak pewnie wiesz U19 w bieżącym sezonie to roczniki 04-05. W sparingach na obozie zagrał 1 zawodnik rocznika 04 i pięciu z 05. Reszta to juniorzy młodsi z 06. Dlaczego tak wyszło? Ano dlatego, że ktoś tam trenuje z pierwszym zespołem, a spora grupa grających jesienią ma kontuzje lub drobne urazy. Z tego względu szansę gry dostała większa grupa juniorów młodszych. Ot i cała prawda o tych sparingach zagranych na obozie. Zresztą ligę wojewódzką juniora starszego drużyna wygrała zdaje się przy zaledwie 3-4 zawodnikach z rocznika 04. Jedyne co mnie cieszy w twoim komentarzu to niepokój o wyniki. Mam nadzieję, że troszkę przybliżyłem Ci okoliczności tych wyników. Uważam też, że jako jeden z redaktorów tej strony powinieneś bardziej ważyć komentarze i jeśli coś cię niepokoi, to raczej zbadać sprawę dogłębnie i ją opisać, a nie sprowadzać temat do złośliwego i uszczypliwego komentarza, który niczego nie wnosi do sedna sprawy.

 20. 28.01.23 13:23 DJKS

  Pomijając nawet wyniki z tego obozu wniosek nasuwa się jeden - Głowacki to ŻADEN trener!

 21. 28.01.23 11:49 Kot

  Jak usłyszałem, ŁKS Łomża do ligi makroregionalnej awansował z ligi z drugiego miejsca, mając trzech przeciwników. To będą takie same biedaki jak Stomil. Stomil ma przecież grać o CLJ czy po prostu sobie pokopać w lidze makroregionalnej? Jeśli ma grać w CLJ i usprawiedliwiamy wynik 0:8 z drużyną tam występującą, to tego się nawet nie da skomentować. Nawet jak się jest słabszym, to można chyba strzelić jedną bramkę w 3 meczach, czy to przerasta możliwości bezpośredniego zaplecza 1. drużyny? Co z tego, że w wyjściowym składzie grało 4 czy 5 zawodników z 11 z jesieni? Równie dobrze w przerwie mogło wejść 5 kolejnych. A przeciwnicy zmian nie robili, tylko grali najlepszym składem cały mecz? Nie wydaje mi się. Czyli z drużyną z tego samego rocznika z CLJ mamy 0:8, z drużyną dwa lata młodszą 0:1 i rezerwami z okręgówki klubu, który nawet nie wiem, w której lidze występuje, 0:5. Gdy rezerwy spadały z IV ligi, to zimą takie same wyniki odnosiły w sparingach, stąd moje zaniepokojenie. Śledziłeś wtedy sytuację w Stomilu? Mam nadzieję, że tak. Dlatego zamiast szukać jakichś wymówek do porażek 0:8 i 0:5 polecam się zastanowić, dlaczego Stomil jest chłopcem do bicia. Nie przekonuje mnie argument, że grało 4-5 z wyjściowej jedenastki. Dlaczego nie zagrało 10? Czy gwarantujesz, że wyniki byłyby lepsze? Czemu służył sparing z Lechią, zakończony 0:8? Nauką przegrywania czy przyzwyczajania się do oklepów? Trener Głowacki spadł z IV ligi ze wzmocnieniami z I-ligowej drużyny z ostatniego miejsca, mając jeszcze na rundę wiosenną najlepszego obrońcę IV ligi i parę wzmocnień z IV ligi czy okręgówki, będąc kilka miejsc poniżej Warmii Olsztyn, w której na obronie grał zawodnik rugby. To, szczerze przyznam, duże osiągnięcie. Stąd mój niepokój, że teraz będzie wstyd w lidze makroregionalnej jak niedawno w CLJ, a za pół roku z rezerwami to samo co ostatnio.

 22. 28.01.23 11:02 Rob1945

  Mimo wszystko porażki 0-8, czy 0-5 to po prostu wstyd...

 23. 28.01.23 10:27 tok tik

  Kocie, od osoby tak dociekliwej jak ty, oczekiwałbym trochę więcej wiedzy w temacie, w którym popełniasz komentarz. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć twój uraz do wspomnianego trenera, twój ból. Natomiast ocenianie chłopaków z drużyny przez pryzmat suchych wyników jest co najmniej słabe. Pomijam już nawet porównywanie wyników z przeciwnikami z ligi wojewódzkiej do sparingpartnerów z CLJ-ek. Dla przeciwwagi wspomnę tylko, w połowie stycznia ta drużyna zagrała sparing w Łomży, z tamtejszym ŁKS-em, z którym będzie rywalizowała wiosną w makroregionie i wygrała 7:1. Może to skomentujesz? ? No tak, nie mogłeś tego skomentować, bo nie było artykułu na tym portalu o tym meczu… Jak z pewnością wiesz drużynę tworzą jednostki, konkretnie na boisko w danym momencie wychodzi ich 11. Porównałeś skład w jakim drużyna grała jesienią w lidze wojewódzkiej, do tego w jakim wychodziła na obozie? Z pewnością nie, bo jak byś był tak skrupulatny jak w swoich artykułach to zauważyłbyś, że w sparingach w wyjściowych jedenastkach grało raptem po 4-5 zawodników, którzy grali jesienią w lidze wojewódzkiej (a do niej się odnosisz oceniając złośliwie ich grę). To tyle. Pozdrawiam i mniej jadu z żółcią życzę.

 24. 28.01.23 10:01

  No nie wygląda to dobrze

 25. 28.01.23 09:12 kot

  W lidze wojewódzkiej po 10 goli strzelali, a jak pojechali zagrać z kimś, kto nie biega do tyłu, to 0 z przodu i 14 w plecy w 3 meczach. Śmiechu warte.

 26. 28.01.23 08:52

  Niewiem czy Głowacki to się nadaje na trenera

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!