Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Juniorzy pojechali na obóz do Sopotu

22.01.23 12:45   em   1  

Juniorzy Stomilu Olsztyn przygotowujący się do udziału w rozgrywkach ligi makroregionalnej wyjechali na obóz przygotowawczy do Sopotu. Nad morzem będą przebywać do najbliższego piątku (27 stycznia 2023 roku).

W trakcie obozu podopieczni Pawła Głowackiego zagrają trzy sparingi. Stomil zmierzy się z Lechią Gdańsk i Arką Gdynia, które występują w Centralnej Lidze Juniorów. Nasi piłkarze zagrają także z występującą w lidze okręgowej - Gedanią II Gdańsk.

– Jedziemy tam popracować, ale też pobyć ze sobą - powiedział dla oficjalnej strony Paweł Głowacki, trener Stomilu. - Na pewno ten czas pomiędzy treningami, będzie okazją, by poznać się lepiej oraz nawiązać więź w drużynie. Myślę, że będzie też czas na zrobienie „chrztu” dla nowych zawodników, bo też właśnie paru nowych piłkarzy do nas dojdzie. Także, tak naprawdę dni na obozie będą służyły temu, żeby nie tylko popracować nad naszą formą, nad naszymi schematami w grze, nad modelem gry, ale też, żeby zbudować większą więź pomiędzy zawodnikami, żeby też później na boisku jeden za drugiego chciał wskoczyć w ogień.

I dodaje: - Podstawowym celem jest przygotowanie tych chłopaków do wejścia w seniorską piłkę i dostarczenie jak największej liczby zawodników do pierwszej drużyny oraz żeby byli w stanie rywalizować o miejsce w składzie, a nie byli tylko jego uzupełnieniem. Cel na rozgrywki jest zawsze ten sam. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz. A co nam to da, jaka będzie sytuacja po pierwszych meczach, to też na pewno zobaczymy. Natomiast wiemy, że tylko jedna drużyna spośród tych ośmiu awansuje do Centralnej Ligi Juniorów, także będziemy robić wszystko, żeby skończyć ten sezon na pierwszym miejscu.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy


Komentarze

  1. 23.01.23 07:59 kot

    Na razie 0:8, ale na pocieszenie można napisać, że w kolejnym meczu wynik powinien być lepszy. Trener Głowacki szybko przyzwyczai się do zbierania oklepu od każdego, najpierw w sparingach, później w lidze makroregionalnej, a za pół roku w IV lidze i historia się powtórzy.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!