Relacja z meczu Kaszubia Kościerzyna - Stomil Olsztyn

2012/13 - Puchar Polski Kościerzyna - 18 lipca 2012 r.
godz. 17:00

Kaszubia Kościerzyna 1:3 Stomil Olsztyn
0:0
97' Maciej Osłowski Bramki Szymon Kaźmierowski 94'
Tomasz Strzelec 108'
Michał Świderski 119'
ż Sebastian Krysiński
ż Michał Bieliński
112' cz Michał Bieliński
kartki Janusz Bucholc ż
Szymon Kaźmierowski ż
Szymon Kaźmierowski 112' cz
Bramki Kaszubia Kościerzyna: Mateusz Spierewka - Sebastian Krysiński, Damian Kosznik, Bartosz Prokopów, Michał Bieliński - Krzysztof Rusinek, Maciej Osłowski, Adrian Wysiecki, Rafał Prądziński (58 Mateusz Wilma), Błażej Troka (106 Paweł Bruski) - Piotr Kwietniewski.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Paweł Głowacki - Tomasz Strzelec, Michał Glanowski (87 Robert Tunkiewicz), Daniel Michałowski, Krzysztof Filipek (69 Łukasz Jegliński), Michał Świderski - Paweł Łukasik (69 Szymon Kaźmierowski).
Szczegóły sędziował: Jacek Kikolski (Płock).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 3:1 (0:0, 0:0, 1:1) po dogrywce z Kaszubią Kościerzyna w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. W kolejnej fazie olsztynianie otrzymają wolny los.

Od początku stroną przeważającą byli piłkarze Stomilu Olsztyn. Aktywny na prawej flance był Tomasz Strzelec. W 14. minucie dobrą sytuację miał Krzysztof Filipek, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z graczy gospodarzy. Później szczęscia próbował Daniel Michałowski, ale nie zdołał pokonać Mateusza Spierewki strzałami zza pola karnego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, dalej przeważał Stomil, ale nic z tego nie wynikało. Na bramkę Kaszubi strzelali Filipek, Paweł Łukasik, Michał Świderski, Michałowski oraz Michał Glanowski, niestety bez powodzenia. W 65. minucie w polu karnym znalazł się Mateusz Wilma, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Baranowski i zażegnał niebezpieczeństwo. Do końca meczu nie padła żadna bramka i do rozstrzygnięcia zwycięzcy była potrzebna dogrywka.

W 94. minucie bramkę dla Stomilu zdobył Szymon Kaźmierowski, który najlepiej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Maciej Osłowski. W 108. minucie drugą bramkę dla Stomilu strzelił Tomasz Strzelec. Obie drużyny kończyły mecz w "dziesiątkę" po tym jak w 112. minucie czerwone kartki (za drugie żółte) otrzymali Michał Bielański i Kaźmierowski. Na minutę przed końcem trzeciego gola dla olsztynian zdobył Michał Świderski, tym samym ustalając wynik meczu.

W meczu w olsztyńskiej drużynie oficjalnie zadebiutowali Michał Glanowski oraz Szymon Kaźmierowski.

mmks

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środę (18 lipca) o godzinie 17:00 zagrają pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2012/13. "Biało-niebiescy" w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski zmierzą się w Kościerzynie z miejscową Kaszubią.

Trener Zbigniew Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać z usług Andrzeja Niewulisa, który musi pauzować za kartki. Do zdrowia powrócił już Łukasz Suchocki, ale sztab szkoleniowy nie chce ryzykować odnowienia kontuzji, więc piłkarz pozostanie w Olsztynie. W dalszym ciągu niezdolny do gry jest Arkadiusz Koprucki.

- Nastawienie zespołu przed meczem z Kaszubią jest bardzo dobre - mówi trener Zbigniew Kaczmarek. - Zawodnicy ciężko przepracowali okres przygotowawczy i mam nadzieję, że będą z tego zadowalające wyniki. Dla nas priorytetem jest liga, ale rozgrywek pucharowy nie odpuścimy, chcemy się w nich też dobrze zaprezentować - dodaje.

Kaszubia Kościerzyna to spadkowicz z trzeciej ligi pomorsko-zachodniopomorskiej oraz zdobywca Pucharu Polski na Pomorzu. Kościerzynianie do tej pory rozegrali dwa mecze sparingowe - najpierw ulegli Bytovii Bytów 0:2, a następnie rosyjskiemu Amkarowi Perm 0:4. Przed nowym sezonem do Kaszubi dołączyli Krzysztof Rusinek, Jan Przybyszewski, Maciej Osłowski oraz Rafał Prądziński.

Tak zagrają? Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Remisz, Głowacki - Strzelec, Tunkiewicz, Jegliński, Filipek, Świderski - Kaźmierowski.