Artykuł

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kamil Kiereś, fot. Emil Marecki

Kiereś: Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji

17.01.18 17:13   em   2  

Po drugim spotkaniu sparingowym Biało-Niebieskich z Olimpią Zambrów (3:1)rozmawialiśmy z trenerem Stomilu Kamilem Kieresiem.

Za Stomilem drugi sparing, drugie zwycięstwo, ale warunki były trudniejsze, niż w meczu z Polonią.
- Na pewno warunki były trudne, szczególnie trudniejsze w drugiej połowie, bo przed meczem boisko było w miarę odśnieżone, a po przerwie śniegu było zdecydowanie więcej i trudniej było rozgrywać piłkę. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, to jest bardzo istotne.

Testował pan nowego zawodnika na lewej obronie. Kto to był?
- Cały czas testujemy i cały czas sprawdzamy także zawodników w klubie. Są z nami zawodnicy z wypożyczeń i cały czas robię moje analizy w stosunku do zawodników. W każdym dniu, w każdej grze, bo mimo, że ciężko pracujemy, to pojawiają się także gry na treningach, są akcenty budowania formacji, budowania szkieletu, czy zarysu składu. To proces, który postępuje z dnia na dzień.

Lewa obrona to dla pana priorytet w tym momencie?
- Tak, ta pozycja wymaga wzmocnienia. Ma w tej chwili charakter priorytetowy, ale myślę, że też dynamiczny, bo nie do końca przecież jest tak, że ściągniemy zawodnika o nazwisku, jakie zakładaliśmy i nie zawsze się wszystko uda. Musimy być cierpliwi. Okres przygotowawczy jest długi i zapewne będziemy jeszcze szukać zawodników, ale jest to też już okres dwóch tygodni, gdy drużyna pracuje i szkielet zespołu się zgrywa.

Nie wszyscy przyjechali do Zambrowa na sparing. Ktoś nie mógł, jest kontuzjowany, czy tak trener po prostu zdecydował?
- Taka sytuacja jest zmienna. Mówię zawodnikom, że okres przygotowawczy, a okres zimowy szczególnie, ma to do siebie, że nie da się uniknąć drobnych urazów i takie się podczas treningów pojawiają. Czasami w gierce jest spięcie i ktoś musi dzień, czy dwa odpoczywać. Trochę też się nam zawodników pochorowało i profilaktycznie położyliśmy ich do łóżka. Tego nie unikniemy przy takich temperaturach. Nic poważnego się nie dzieje.

Zawodników testowanych w poprzednim spotkaniu już nie ma?
- Tak, testy są zakończone i nie ma dyskusji nad nimi.

Jak drużyna zareagowała na wiadomość o odjęciu jednego punktu?
- W ogóle o tym nie rozmawiamy i skupiamy się na pracy. Bardzo ważny jest system, w którym się nie narzeka. Nie można narzekać, trzeba być nastawionym optymistycznie i skoncentrowanym na pracy. Tu potrzebny jest charakter.

Tagi: Stomil Olsztyn, Kamil Kiereś, Olimpia Zambrów, rozmowa po meczu


Komentarze

  1. 18.01.18 15:36 elchino85

    A ja jestem ciekaw jaki mają cel twoje (jak zakładam kibica Stomilu) komentarze, z których każdy jest negatywny, prześmiewczy, krytyczny, sarkastyczny i przede wszystkim bez większego merytorycznego wydźwięku... Od takie pie.....nie dla samego faktu pie.....nia, być może żeby zwrócić na siebie uwagę czy przelać gdzieś swoje prywatne frustracje. To jaka była/jest sytuacja każdy mający odrobinę zdrowego rozsądku widzi i wie. Nie ze wszystkim oczywiście musimy się zgadzać i tylko naiwnie przytakiwać, ale wypadałoby im (zarówno piłkarzom jak i nowemu trenerowi) dać kredyt zaufania żeby mogli się odpowiednio do rundy przygotować i analogicznie wykazać w jej trakcie. Wtedy ewentualnie ganić relatywnie do sytuacji. Ale nie, lepiej stłamsić, opluć i zbesztać z błotem przed pierwszym meczem. Mamy co mamy i należy to uszanować, bo niektórzy mają zdaje się nieco wygórowane wyobrażenie o tym w jakim miejscu Stomil się znajduje. A ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje to tacy pseudo znawcy uważający się za jego kibiców. W ramach ciekawostki np. kibic z angielskiego to ' supporter', a support znaczy w dosłownym tłumaczeniu - wspierać. Taka mała dygresja...

  2. 18.01.18 14:34 roberto

    ciekaw jestem kiedy trenera zwolnia do konca rundy nie dotrwa.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.