96' Koniec meczu wygrywamy w Legnicy!.
95' Żółtą kartką ukarany Garcia 1497
95' Żółtą kartką ukarany Żwir 1
94' Strzał Mikity ponad bramką. 1
93' Drzazga nie trafia z 3 metrów! Mamy szczęście! 1497

Artykuł

Konferencja prasowa po meczu Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:2

09.04.22 21:13   paju   0  

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 w Legnicy z Miedzią. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem obydwu trenerów.

Piotr Jacek, trener Stomilu:
- Przyjechaliśmy do jaskini lwa, bo też i lew jest w herbie Miedzianki. Wiedzieliśmy, że lider gra świetnie w piłkę i ma świetną passę. Ale liczyliśmy, że przerwiemy tę serię liderowi. Wiadomo w jakiej jesteśmy sytuacji. Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Bez względu na to, kto jest po drugiej stronie. Muszę przyznać szczerze, że ani przez moment nie zwątpiłem, że wywieziemy stąd punkt, a nawet wygramy tutaj. Byliśmy tego pewni, budując tę pewność przez dwa poprzednie mecze, przez długie wyjazdy w zeszłym tygodniu, bo zrobiliśmy prawie 2000 kilometrów. Mimo tego, wierzyliśmy, że to nam się uda. O ile pierwsza połowa była absolutnie dla Miedzi, to w drugiej przy zmianie ustawienia zaczęliśmy dochodzić do głosu. Zmieniliśmy też ludzi. Cała kadra była w tym tygodniu bardzo potrzebna i każdy z zawodników, w tych trzech spotkaniach wystąpił w jakimś wymiarze czasowym. Pokazało to, że jesteśmy silni. Ci, którzy czekają, za chwilę wchodzą i dają dużo więcej spokoju i na odwrót. Bardzo się cieszymy z trzech punktów, w które jak powiedziałem, wierzyliśmy od samego początku. Na zakończenie chciałbym dodać, że spędziłem w Miedzi aż cztery lata. Był to bardzo pozytywny okres, z dobrymi wynikami sportowymi, więc też Miedzi kibicuję. Z tego miejsca nawet dzisiaj, po przegranym spotkaniu miejscowych, gratuluję awansu do ekstraklasy, bo Miedź jest ponadprzeciętna, wyróżnia się zdecydowanie i myślę, że nikt już Miedzi nie dogoni.

Wojciech Łobodziński:
- W myślach układałem sobie co powiem, kiedy przegramy. Nie myślałem, że to wydarzy się w tym momencie. Ktoś może mówić - ten przeklęty Stomil... Ale myślę, że 70 minut wydawało się, że wszystko jest okey. Zawsze prowadzenie jedną bramką jest złudne, bo faktycznie rywal może stworzyć jedną przypadkową sytuację po stałym fragmencie i może się coś wydarzyć. Mam trochę pretensji do zespołów o ostatnie 20 minut, o brak konsekwencji w naszym graniu. Takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym na tym zakończyć i wziąć się do pracy, bo jeszcze trochę grania jest przed nami. Oczywiście tę przewagę dalej mamy bardzo dużą. Wiem, że jest to tylko taki moment, chwila i dalej chcę patrzeć optymistycznie w przyszłość.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, Piotr Jacek, Wojciech Łobodziński, konferencja prasowa, komentarz po meczu, wypowiedź po meczu, I ligadKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!