96' Koniec meczu wygrywamy w Legnicy!.
95' Żółtą kartką ukarany Garcia 1497
95' Żółtą kartką ukarany Żwir 1
94' Strzał Mikity ponad bramką. 1
93' Drzazga nie trafia z 3 metrów! Mamy szczęście! 1497

Piłkarze Stomilu Olsztyn przed rozgrzewką w Legnicy. Fot. stomilolsztyn.com

Sensacja w Legnicy. Stomil wygrał 2:1 z Miedzią!

09.04.22 19:53   em   52

Stomil ma patent na zespół z Legnicy. Drugi raz w tym sezonie olsztyński zespół pokonał lidera I ligi. Podopieczni Piotra Jacka wygrali 2:1 z Miedzią. Bramki dla naszego zespołu strzelali w drugiej połowie Maciej Dampc oraz Patryk Mikita.

Piotr Jacek podobnie jak w meczu w Rzeszowie, tak i w tym, dokonał kilku poważnych zmian w składzie w porównaniu z ostatnim spotkaniem. W wyjściowej jedenastce wybiegł tym razem Łukasz Moneta. Po pauzie za żółte kartki wrócił kapitan zespołu Karol Żwir. Pierwszy raz w tym sezonie ligowym od pierwszej minuty zagrał Japończyk Shun Shibata. Olsztyński szkoleniowiec postanowił także od początku dać zagrać Filipowi Wójcikowi. Do końca sezonu w barwach Stomilu nie zagra już Tomasz Tymosiak, który w ostatnim meczu nabawił się paskudnej kontuzji. Zawodnik ma złamaną kość jarzmową, zatokową oraz górę i dół oczodołu. Piłkarze olsztyńskiego klubu wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem “Tymo jesteśmy z Tobą”.

W pierwszych minutach Miedź chciała bardzo szybko strzelić gola, ale to Stomil powinien prowadzić 1:0 od 6 minuty. Bramkarz gospodarzy Paweł Lenarcik “wybrał się na spacer” zza pole karne, szybko na pustą bramkę z 25 metrów strzelał Jonatan Straus i niestety piłka trafiła w słupek. W 20 minucie gola strzelił Kamil Zapolnik, ale był na szczęście na ewidentnej pozycji spalonej. W 44 minucie Miedź była blisko zdobycia gola, ale z bliskiej odległości Patrych Makuch słabo uderzył w piłkę i Kacper Tobiasz pewnie złapał piłkę. Niestety pierwsza połowa nie zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gospodarze w doliczonym czasie gry wyszli na prowadzenie. Błąd naszej obrony wykorzystał Nemanja Mijusković i zbliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Szkoleniowiec Stomilu Olsztyn dokonał dwóch zmian w przerwie meczu. Na boisku pojawili się Kefin Lafrance oraz Wojciech Reiman, w szatni zostali Beniamin Czajka i Shun Shibata. Na początku drugiej połowy przewaga gospodarzy była bardziej wyrazista niż w pierwszych 45 minutach. Stomil próbował szukać swoich szans po wrzutkach w pole karne. W 61 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Wójcik, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 67 minucie Kacper Tobiasz uratował swój zespół od utraty bramki, w sytuacji sam na sam nie dał się pokonać Zapolnikowi.

W 74 minucie Stomil mógł doprowadzić do wyrównania, ale niestety piłka po uderzeniu Patryka Mikity zatrzymała się na słupku. I potem Stomil zaszokował wszystkich!

W 81 minucie Stomil doprowadził do wyrównania. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Moneta, a w polu karnym najlepiej zachował się obrońca Maciej Dampc i ładnym uderzeniem z woleja wpakował piłkę do siatki. W 86 minucie sędzia słusznie podyktował rzut karny dla Stomilu, a pewnym uderzeniem jedenastkę wykorzystał Mikita, dla którego było to dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Kolejne spotkanie dopiero po Świętach Wielkanocnych. We wtorek (19 kwietnia 2022 roku, godzina 20:30) zagramy u siebie z GKS-em Katowice.

1:0 - Nemanja Mijusković (45), 1:1 - Maciej Damp (81), 1:2 - Patryk Mikita (86 k)

Stomil Olsztyn: 25. Kacper Tobiasz - 3. Rafał Remisz (72, 28. Maciej Dampc), 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka (46, 41. Kevin Lafrance), 6. Jonatan Straus - 13. Łukasz Moneta, 15. Shun Shibata (46, 4. Wojciech Reiman), 8. Maciej Spychała (57, 11. Hubert Sobol), 10. Karol Żwir, 88. Filip Wójcik (72, 44. Krzysztof Toporkiewicz) - 77. Patryk Mikita.

Tagi: Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, I liga

1. 11.04.22 14:56 czerkasow

Może😁😁😁 Ostatnie zdanie przeczytaj.

2. 11.04.22 14:17 Paweri V2

A czemu ma nie przystąpic 3 lata temu się udało to i może teraz

3. 11.04.22 13:57 czerkasow

16 miejsce daje utrzymanie. Poważne kłopoty Skry. Pytanie czy Stomil w ogóle przystąpi do rozgrywek. Ale to już pytanie do właściciela większościowego i RN (oni już wiedzą, pytanie czy coś robią w tym kierunku).

4. 11.04.22 09:32 chodi

Nikt już nie pompuje balonika i nie podnieca się . To zwycięstwo będzie miało jedynie sens jeżeli się je „podeprze” drugim zwycięstwem z GKSem. Skład jest zgrany i zmiennicy wnieśli wartość dodaną a więc wszystko jest w naszych rękach i nogach 😊

5. 10.04.22 17:44

Nie podniecaj się ! I nie twórz presji bo będziesz szczęśliwy jak po Polkowicach i Jastrzębiu

6. 10.04.22 17:42 waldi812

Utrzymanie jest tak samo realne jak i spadek. W tej lidze wszystko jest możliwe. Dzisiaj 2 najlepsza defensywa w lidze przyjęła 4 sztuki w Jastrzębiu, które pokazało, że tak łatwo nie skapituluje. Skra urwała punkty Widzewowi w Łodzi. Nikt nie chce polecieć z ligi. Nie można spocząć na laurach i należy wyciągnąc wnioski, aby nie powtórzyła sytuacja jaka miała miejsce po wygranej na ŁKSie.

7. 10.04.22 17:27 chodi

Znowu jesteśmy w grze !!! Chciałem poczekać na wszystkie wyniki meczów tej kolejki. 3 pkt do Puszczy i mecz bezpośredni . Do tego Skra GKS i Sosnowiec są blisko i z nimi tez jeszcze mecze bezpośrednie a więc utrzymanie jest bardzo realne i wszystko zależy cały czas od nas. Stomil zawsze grał coraz lepiej w miarę upływu sezonu , więc teraz to powinny być dobre mecze w naszym wykonaniu . Za tydzień arcyważny mecz. To zwycięstwo z Miedzią tylko wówczas będzie miało swój smak i sens jak wygramy z Katowicami u siebie. Zapowiada się ciekawa końcówka sezonu.

8. 10.04.22 14:50 waldi812

Udało się zmniejszyć różnicę, ale Puszcza będzie groźna i będzie walczyć do końca. Bazują na dobrym przygotowaniu fizycznym i sile, techniki w tym za grosz, ale na tę ligę to wystarcza, Arka miała bardzo duże problemy.

9. 10.04.22 14:42 SzEFoo

Dobra Puszcza 2 - 3 Arka. Trzy punkty do puszczy. Za tydzień grają w Łodzi z Widzewem. Jesteśmy w grze.

10. 10.04.22 14:10 SzEFoo

Już świnia prowadzi 3 2

11. 10.04.22 13:58 waldi812

Jest już remis, walczyć świnia walczyć!

12. 10.04.22 13:53 Yogi baboo

55min...Puszcza prowadzi z Arka .... Ciekawe 🤨

13. 10.04.22 08:23 krzyżak

Super że wygrali. Nadzieję odżyły. Byle tylko poszli za ciosem i w następnych meczach też wygrywali. A co do przyszłości klubu. Samo się nie zrobi. Trzeba ciężko pracować, szukać sponsorów i musi w końcu nastać stabilizacja. A nowy stadion? Fajnie jak by powstał ale sam z siebie niczego nie rozwiąże. Sponsorzy nie zaczną walić drzwiami i oknami przynosząc w zębach miliony. Sponsorzy przyjdą jak będzie stabilizacja. Jak będą widzieli że ich pieniądze są mądrze wydawane, inwestowane. A nie przejadanie przez darmozjadów i zapchaj dziury.

14. 10.04.22 00:19 Bart

Licze ze z gksem wygraja i jeszcze bedziemy mieli emocje w koncowce sezonu. Oby tylko Jacek Piotr Lech nie okazali sie takimi samymi motywatorami jak poprzedni trener po sukcesie w Łodzi. O zarzadzniu powiedzielismy juz tu wszystko chyba poprostu dno i z tymi ludzmi sie nie zmieni chyba ze nagle wlasciciel zmieni zdanie i oczysci klub z „wujków dobra rada” ale chyba jedyne co bedzie w stanie zrobic to zmienic prezesa na 9. Takze licze ze jeszcze emocji przyniosa grajki oby pozytywnych w tym sezonie a co dalej po co nam sie udreczac jak moznowladcy sie nie udreczaja:)

15. 10.04.22 00:14 Bart

Szefoo mam wrazenie ze z tymi magikami od zarzadzania w klubie to i narodowy nie pomoze, 100mln dofinansowania. To nie lzs byl czas na nauke dla tych ludzi pierwszy sezon mamy trzeci i jest dupa pod wzgledem zarzadzania a Ci co ciagna klub na dol nie maja honoru odejść. Tak jak w kazdej firmie slaby pracownik nie odejdzie sam nigdy bedzie siedzial dopoki firmy nie zaleja gownem i tak samo mamy tutaj latwiej jest zniechecic ludzi do zrobienia czegos niz samemu zrobic.

16. 10.04.22 00:10 Bart

Torro niestety tych zachowan nie adekwatnych do sytuacji jest bardzo duzo:) teraz pobawimy sie uda sie utrzymac to zamiast sponsora na koszulce polecimy czy miasto da tysiac oswiadczen i przepychanek sklad w 3-4 kolejce poznamy z dziwnymi transferami:) jak ja chcialbym raz w tej kwestii sie mylic:) narazie to jedyne info z RN jakie widzialem ze walcza o utrzymanie jak dla mnie ludzie od zarzadzania klubem to powinni juz domykac budzet na nastepny sezon a o utrzymanie to zawodnicy maja sie postarac ale poczekamy moze samo sie zrobi wtedy w mediach spolecznosciowych wszyscy sie obudza z RN:)

17. 10.04.22 00:08 SzEFoo

Torrorosso trzeba dotrwać dwa lata- do zmiany gospodarza miasta, potem powinno być z górki. Nowy stadion bo w końcu powstać musi, wtedy znajdą się sponsorzy i lepsi grajkowie. W rejonie Stomil ma mamopol więc jak będzie stadion i baza to szybko wszystko się rozkręci.

18. 09.04.22 23:56 Tiger

Tylko pogratulować, że to się udało i mamy dziś te 3 pkt. Szacun dla chłopaków, którzy dziś tam pojechali. Liga jest jaka jest, wyniki znamy ale patrząc w terminarz mamy sytuację, że w ostatnim meczu będziemy mieli Puszczę u siebie a mecz u nich wygrany. Pytanie co pograją nasi ostatni pogromcy z Polkowic i Jastrzębia, którzy normalnie w każdym meczu dostaliby od Miedzi po 3-0 bez dyskusji. Pierwsza Liga.

19. 09.04.22 23:03 TorroRosso

Klub w ostatnim oczywiście przegranym meczu na własnym boisku , wydawał kasę dla pożal się Vipów na wódę , piwo żarcie i super klimat za free , a my wpierdzielamy kiełbasę ze starą bułą za 20 zł . Dziwny schemat upadającego klubu z najniższym budżetem w Polsce

20. 09.04.22 22:56 TorroRosso

SzeFoo super mapkę rozrysowałeś , tylko jeśli to zadziała -to co dalej , następny zaciąg połowy drużyny , zgrywanie , szukanie kasy . Niestety tak jak pisałem 20 minut wyszło , lecz jakość gry przez pierwsze 70 minut była załamująca . Może łapmy radość z schizofrenii jest chujowo , ale jesteśmy dalej w lidze . To po prostu nie ma sensu . Ten biznes nie działa

21. 09.04.22 22:46 paragon

brawo, damy radę !!!

22. 09.04.22 22:14 SzEFoo

Jeśli pchniemy GieKSe u siebie to powinniśmy dać radę patrząc na terminarz i mecze u siebie z Tychami (które nam leżą w Olsztynie) i Puszczą.

23. 09.04.22 22:12 SzEFoo

Katowice (dom) , Podbeskidzie (wyjazd), Tychy (dom) , Sandecja (wyjazd), Skra (neutralny teren), Sosnowiec (wyjazd) I Puszcza (dom). Z tych 7 meczów- 4 trzeba wygrać i będzie utrzymanie przy trzech spadających.

24. 09.04.22 21:29 barakuda

Cieszą trzy punkty...ale ciągle w ciemnej d... jesteśmy

25. 09.04.22 21:17 stomil olsztyn forever

Brawo. Nie róbmy sobie też jaj z jakichś "ustawek" ;) Taką mamy drużynę, że nie bardzo jest komu klepać w ataku pozycyjnym, a z kontry jakoś to zawsze wyjdzie. Dzisiaj w końcu trochę szczęścia i wreszcie jakieś punkty brzydko mówiąc "z dupy", ugrane w końcówce, gdzie większość meczu nic nie graliśmy. Pozostajemy w grze, kolejne mecze "o wszystko" przed nami, jest nadzieja ;)

26. 09.04.22 20:46 WR77

Super 👍⚽

27. 09.04.22 20:34 TorroRosso

Może obejrzyjmy wszyscy mecz w telewizorze , na stadion niech przyjdzie max 50 osób

28. 09.04.22 20:33 chodi

Brawo i SZACUN ZA TEN WYNIK!!! No to jeszcze piłka w grze. Tak jak już pisałem to zwycięstwo będzie miało sens jak dołożycie kolejne z GKSem. FORZA OKS!!!

29. 09.04.22 20:29 ml0dy23

Może pora na własnym boisku oddać pole przeciwnikowi i niech on kreuje grę a my nastawienie na kontre

30. 09.04.22 20:25 waldi812

nale jak raz Bart kilka razy pisał żeby u buka postawić na wygraną Stomilu w Legnicy.

31. 09.04.22 20:24 SzEFoo

*jak po ŁKS

32. 09.04.22 20:24 SzEFoo

Może tym razem jak po ŁKA żeby w autokarze nie walili browarów tylko niech się skupią na 7 ostatnich kolejkach to jeszcze coś z tego będzie. Mamy mecze z Sosnoscem, Częstochową, Puszczą i Katowicami. Wszystko jeszcze w nogach grajków. SPW

33. 09.04.22 20:23 Bart

Teraz raz przynajmniej niech dadza radosc z meczu przed wlasna publicznoscia i chocby po mizernym stylu ale niech 3pkt wywalcza

34. 09.04.22 20:23 waldi812

Moneta powinien się solidnie tłumaczyć w konfesjonale jak raz go objechał, ale miał trz momenty odpału, jak to Carolina. Grunt że są 3 punkty, teraz trzeba to zdyskontować, aby nie było powtórki po ŁKSie.

35. 09.04.22 20:21 Bart

Pawel 05.04 pisalem ze wygraja i wygrali:p

36. 09.04.22 20:20 TorroRosso

Wystarczy zagrać dobre 20 minut i z każdym można wygrać . Wystarczy być dokładnym i skutecznym tylko tyle a dla nas AŻ TYLE

37. 09.04.22 20:17 Paweł Wilicki

waldi812 ale trzeba przyznac ze Carolina dojrzal pilkarsko, latal az pod Nasze pole karne. Naprawde az milo sie patrzylo..

38. 09.04.22 20:16 czeliniak

Mają patent na Miedź i tyle. 3 porażki w sezonie w tym 2 ze Stomilem, szkoda straty 2 punktów z Sovią, oby nie zabrakło ich w ostatecznym rozrachunku. Brawo Stomil.

39. 09.04.22 20:15 Paweł Wilicki

Bart sorki a kiedy to pisales ? ehhh Ważne ze dr Jacek pomieszał skladem i Miedz w pierwszej polowie nie mogla ogarnac przewagi. Fajnie sie ogladalo na checi po pierwszej bramce , jak uwierzyli ze moga i umieja

40. 09.04.22 20:13 waldi812

Jest Carolina, jest impreza! Moze to jest ten moment, gdy nastąpi przełamanie.

41. 09.04.22 20:12 Bart

A nie mowilem ze wygraja:) po cos jednak fortuna jest sponsorem tej ligi ale to nasza jedyna szansa na utrzymanie teraz gks

42. 09.04.22 20:10 Bart

A nie mowilem ze wygraja:)

43. 09.04.22 20:10 Owsian

Polemizował bym czy Miedź się podłożyła. Ale nasi piłkarze chyba zaskoczyli...samych siebie. Kiedy mają uwierzyć że mogą wygrywać jak nie teraz?

44. 09.04.22 20:02 Rob1945