95' Koniec meczu. SPADEK! :(
91' 4 minuty szans.................
90' Stomil próbuje, Sobol obok słupka... 1
87' Tobiasz broni, a potem nad poprzeczką uderza Sobczak. 1667
84' Ale blisko objęcia prowadzenia! Fundambu w polu karnym, ale jakoś to wyciągnął Michał Gliwa. 1

Artykuł

Konferencja prasowa po meczu Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 0:0

14.05.22 23:42   em, kyn   3  

Po meczu Zagłębia ze Stomilem (0:0) odbyła się konferencja prasowa, na której wypowiedzieli się trenerzy obydwu zespołów.

Piotr Jacek, trener Stomilu:
- Jak w każdym spotkaniu, dziś graliśmy też o zwycięstwo. Niestety zremisowaliśmy i ten punkt nie daje nam utrzymania w lidze i jest mi z tego powodu bardzo przykro. Pozostaje nam ostatni mecz przed własna publicznością i tam będziemy chcieli godnie pożegnać I ligę. Jestem wdzięczny swoim zawodnikom za to, że dziś dali z siebie maksa. Niestety ten maks nie pozwolił nam wygrać i wracamy w smutnych nastrojach do Olsztyna.

Żałuje pan, że podjął się pan tej roli? Decyzja o zmianie trenera została podjęta za późno, żeby coś uratować.
- Nie żałuję tej decyzji. Jak wspomniałem na początku praca na zapleczu Ekstraklasy to jest zaszczyt, możliwość pomocy zawodnikom, którzy są w dołku to porządne wyzwanie, ale ja wyzwań się nie boję. Jeśli miałbym to zrobić jeszcze raz, to bym to zrobił. Oczywiście pewnie pewne rzeczy próbowałbym udoskonalić i jeszcze zmienić. To jest druga strona medalu, jeśli chodzi o sport. Przed chwileczką powiedziałem zawodnikom, co dotyczy również trenerów, że prawdziwymi zawodnikami i trenerami są te osoby, które oprócz sukcesów, zaznają także goryczy porażki i sięgnęły dna. Te porażki nas uczą, pozwalają wyciągnąć wnioski i wiem, że nie tylko ja, ale też moi piłkarze, będa mądrzejsi i mocniejsi. Jeszcze raz bardzo im dziękuję za dzisiejszy mecz, bo naprawdę dali z siebie maksa.

Artur Skowronek, trener Zagłębia:
- Wiadomo było przed meczem,że tu będzie grać rolę mental, psychika i zdecydowanie nastawienie takie pozytywne do tego spotkania. Kluczowe, żeby zawiązywać płynność w tym meczu. Spodziewaliśmy się oczywiście, że on będzie pod tym kątem bardzo trudny i dlatego parę rzeczy piłkarzom nie wychodziło. Stomio musiał wygrać ten mecz, my nie chcieliśmy niczego kalkulować i chcieliśmy ten mecz wygrać. Kilka bardzo dogodnych sytuacji stworzyliśmy i zabrakło po prostu skuteczności, by zwycięstwem przypieczętować ten główny cel, który mieliśmy dla drużyny w ostatnim czasie. Trudno komentować ten mecz piłkarsko i to zostawię do analizy posezonowej. Dzisiaj chciałbym pogratulować piłkarzom. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, że do przedostatniej kolejki walczymy o taki a nie inny cel, natomiast sytuacja nas do tego zmusiła i zrobiliśmy to dzięki jedności szatni. Gratulacje, bo zrobiliśmy dużą rzecz, bo chyba tylko sportowcy wiedzą jak pod taką presją trzeba funkcjonować i mamy to. Oczywiście za chwilę będziemy robić wszystko, żeby zamknąć ten sezon, bardzo trudny sezon i skupić się na lepszych czasach i celach.

Więcej informacji o meczu:

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec, Piotr Jacek, Artur Skowronek, konferencja prasowa, komentarz po meczu, wypowiedź po meczu, I ligaKomentarze

  1. 15.05.22 15:58 krzyżak

    Tak narz kącie na Piotra Jacka, śmiejecie się z niego. A facet potrafił z tymi grajkami zrobić trochę tych punktów. Mógł więcej ale zrobił co mógł. Brakto kilku punktów, ale straconych przez Adriana. Niestety w zarządzie zabrakło zdecydowania i mamy to co mamy.

  2. 15.05.22 09:22 19BR45

    Kot Kluczbork spokojnie utrzyma się bez Pana Jacka

  3. 15.05.22 00:40 kot

    A Kluczbork utrzymałeś czy robisz dwa spadki w jednym sezonie?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!