Relacja z meczu Korona Kielce - Stomil Olsztyn

Remis z kandydatem do awansu

I liga 2021/2022 (21. kolejka, 26.II.2021 r.) Koniec Kielce - Suzuki Arena
Korona Kielce 1:1 Stomil Olsztyn
1:1
27' (k) Adam Frączak Bramki Patryk Mikita 45'
Łukasz Moneta ż
Bramki Korona Kielce: 1. Konrad Forenc - 23. Adrian Danek (74, 25. Grzegorz Szymusik), 4. Piotr Malarczyk, 95. Mario Zebić, 3. Roberto Corral - 6. Jacek Podgórski (61, 77. Jakub Górski), 26. Oskar Sewerzyński (46, 20. Marcin Szpakowski), 16. Dalibor Takáč, 9. Adam Frączczak, 7. Jakub Łukowski - 99. Jewgienij Szykawka (74, 70. Artur Amroziński).
Stomil Olsztyn: 25. Kacper Tobiasz - 10. Karol Żwir, 22. Jonathan Simba Bwanga (55, 33. Jakub Tecław), 28. Maciej Dampc (81, 5. Beniamin Czajka), 6. Jonatan Straus - 88. Filip Wójcik (25, 37. Hubert Szramka), 7. Tomasz Tymosiak, 4. Wojciech Reiman, 63. Jakub Kisiel (82, 11. Hubert Sobol), 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita
Szczegóły Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Widzów: 4379 (w tym 221 gości).

Piłkarze Stomilu Olsztyn pozytywnie zaskoczyli w sobotnie popołudnie. Podopieczni Adriana Stawkiego nie byli stawiani w roli faworyta, a mimo tego, zrobili dobre wrażenie i przywieźli z Kielc jeden punkt. Była także szansa na wygranie spotkania z Koroną, ale uczciwie trzeba przyznać, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Adrian Stawski w meczu z Koroną dał zadebiutować trzem nowym zawodnikom. W bramce zobaczyliśmy Kacpra Tobiasza, który dzień przed meczem został wypożyczony z Legii Warszawa. Wszystko przez to, że na operację zdecydował się Krzysztof Bąkowski, który w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem olsztyńskiego klubu. Od pierwszej minuty zagrał także pozyskany z Górnika Łęczna Tomasz Tymosiak, ten ruch olsztyńskiego trenera nie był niespodzianką, ale już wystawienie Jakuba Kisiela tuż za napastnikiem już tak. I to był właśnie trzeci zawodnik, który w ostatnią sobotę lutego zadebiutował w pierwszoligowcu. Od pierwszej minuty pierwszy raz zagrał Filip Wójcik, ale niestety nie dotrwał do końca spotkania, bo odezwały się stare demony, czyli kontuzja pleców młodzieżowca.

Za nim mecz się rozpoczał piłkarze stanęli do wspólnego zdjęcia z banerem NIE DLA WOJNY!

Pierwszą groźną sytuację Stomil stworzył w 9 minucie spotkania. Szybka kontra powinna zakończyć się prowadzeniem gości. Łukasz Moneta odważnie wbiegł w pole karne, ale za późno zdecydował się na podanie do środka pola i Korona zdołała wybić piłkę na rzut rożny.

Korona objęła prowadzenie w 27 minucie po rzucie karnym, którego celnie wykonał Adam Frączczak. Wcześniej zawodnika kieleckiego klubu faulował Maciej Dampc, ale w pierwszej chwili arbiter Patryk Gryckiewicz z Torunia pokazał piłkarzowi Korony żółty kartonik za symulowanie w polu karnym. Dopiero analiza VAR przekonała sędziego, że musi wskazać na “wapno”.

Stomil jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. Olsztyńscy piłkarze wyprowadzili książkową kontrę, która zakończyła się golem. Patryk Mikita z własnej połowy posłał długa piłkę w kierunku Łukasza Monety, który zagrał piłkę na obieg do Jonatana Strausa, który dośrodkował w pole karne, a tam zupełnie niekryty wbiegł z głębi pola wspomniany Mikita i Stomil mógł cieszyć się ze zdobycia pierwszej bramki w 2022 roku.

W drugiej połowie Korona nadal miała więcej z gry, ale nic z tego konkretnego nie wychodziło, a Stomil nadal czekał na kontrę żeby zadać ostateczny cios. W 64 minucie Moneta oddał mocny strzał zza pola karnego, piłkę wyblokował obrońca Korony, ale piłka spadła prosto pod nogi Kisiela, który fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

Ostatnie 10 minut Stomil grał z przewagą jednego zawodnika po tym jak czerwoną kartkę dostał Jakub Łukowski, który faulował brutalnie Macieja Dampca (piłkarz opuścił przedwcześnie opuścił boisko). Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

- Brawa dla moich chłopaków za walkę - powiedział po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu. - Spodziewaliśmy się, że tutaj nikt nogi i głowy nie odstawi i tak to było widać. Tak wszystkie zespoły trenera Ojrzyńskiego grały, ja też chcę żeby mój zespół tak grał. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W okresie przygotowawczym zrobiliśmy bardzo dużą pracę i jestem przekonany, że to zaowocuje. Z meczu na mecz będziemy grać jeszcze lepiej. Dzisiaj było widać drużynę do samego końca. Mieliśmy swoje sytuacje, Korona miała swoje, więc myślę, że remis jest sprawiedliwy.

W następnym tygodniu Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z Widzewem Łódź. Początek meczu w piątek (4 marca 2022 roku) o godzinie 18:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:55:40

94' Koniec meczu.
91' Żółta kartka dła Łukasza Monety.
88' Sobol z daleka, ale bardzo niecelnie. 1
86' Reiman z rzutu wolnego prosto w mur. 1
80' Jakub Łukowski schodzi z boiska z powodu czerwonej kartki. 58
78' Błąd obrony, ale Tobiasz ratuje nas od utraty gola! 1
73' Tobiasz broni strzał Łukowskiego. 58
71' Tobiasz na raty, ale na szczęście złapał piłkę. 1
65' To powinno być 2:1 dla Stomilu! Kisiel marnuje idealną sytuację! Wcześniej ładny strzał oddał Moneta. 1
63' Żółta kartka dla Tomasza Tymosiaka.
57' Maciej Dampc ukarany żółtą kartką.
56' Reiman uderza, ale to mocno niecelny strzał. 1
55' Jonathan Simba Bwanga opuszcza boisko, wszedł Jakub Tecław. 1
53' Na boisku leży opatrywany Jonathan Simba Bwanga. 1
46' Początek drugiej połowy. 1
45+3' Przerwa. Remisujemy 1:1.
45+3' GOOOOOOOOOOOL! Bramkę na 1:1 strzelił Patryk Mikita! 1
45+1' Jonathan Simba Bwanga ukarany żółtą kartką. 1
45+1' Dwie minty dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.
45' Hubert Szramka napomniany "żółtkiem". 1
40' Łukowski z daleka i wysoko nad poprzeczką.
36' Niepewna interwencja Tobiasza, na szczęscie bez konsekwencji.
33' Nienajlepsze uderzenie Kisiela. 1
28' 1:0 dla Korony po golu z rzutu karnego. Autorem gola Adam Frączak. 58
27' Sędzia cofa decyzję i dyktuje rzut karny dla Korony! 58
25' Hubert Szramka wszedł za Filipa Wójcika. 1
25' Żółtą kartką napomniany Adam Frączak za wymuszanie rzutu karnego. 58
24' Niestety kontuzji nabawił się Filip Wójcik... 1
22' Żółtą kartką napomniany Oskar Sewerzyński. 58
18' Zółtą kartką ukarany... Adrian Stawski. 1
14' Korona w doskonałej sytuacji, ale na szczęście Podgórki zawahał się przy strzale i cały czas remis. 58
9' To powinno być 1:0 dla Stomilu! Łukasz Moneta wyszedł sam na sam i za późno podał w kierunku Patryka Mikity! 1
7' Wójcik przebija się przez obronę, ale za płaskie dośrodkowanie w pole karne. 1
2' Wójcik oddaje strzał, ale mocno niecelny. 1
Gramy! 58
Na środku boiska w roli kapitana Karol Żwir! 1
Piłkarze wychodzą na środek boiska.
Sędzią spotkania jest Patryk Gryckiewicz z Torunia.
Ławka rezerwowych: 12. Konrad Syldatk - 5. Beniamin Czajka, 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 37. Hubert Szramka, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 52. Dominik Urban, 70. Merveille Fundmabu, 11. Hubert Sobol. 1
Skład Stomilu Olsztyn na mecz z Koroną Kielce: 25. Kacper Tobiasz - 10. Karol Żwir, 22. Jonathan Simba Bwanga, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 88. Filip Wójcik, 4. Wojciech Reiman, 7. Tomasz Tymosiak, 63. Jakub Kisiel, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Zaczynamy naszą relację na żywo z meczu Korona Kielce - Stomil Olsztyn.

Po blisko 3-miesięcznej przerwie do rozgrywek powracają piłkarze Stomilu Olsztyn. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu olsztyńscy zawodnicy zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. Początek meczu o godzinie 12:40.

Adrian Stawski będzie dysponował zmienią kadrą na rundę wiosenną I ligi. Do zespołu dołączyło łącznie 8 zawodników. Z klubów Ekstraklasy na wypożyczenie trafiło 4 zawodników: Krzysztof Toporkiewicz (Jagiellonia Białystok), Hubert Sobol (Wisła Kraków), Jakub Kisiel, Kacper Tobiasz (oboje Legia Warszawa).

Do środka pomocy ściągnięty został Tomasz Tymosiak z Górnika Łęczna. Stomil zakontraktował także bramkarza Dominika Budzyńskiego, który ostatnio był zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. Z Sokoła Ostróda wypożyczono Dominika Urbana.

Najciekawszym transferem wydaje się zatrudnienie środkowego obrońcy Kevina Lafrance, który w Polsce znany jest z występów w Widzewie Łódź, Miedzi Legnica oraz Chrobrym Głogów. Zawodnik w środę wieczorem przyleciał do Polski z Cypru, bo jego ostatnim klubem był Dóxa Katokopiás. Nie wiadomo jednak czy piłkarz wystąpi już w pierwszym meczu z Koroną.

ZOBACZ SKARB KIBICA PRZYGOTOWANY PRZEZ STOMIL.OLSZTYN.PL

- Było widać, że brakuje nam jesienią doświadczonego obrońcy - mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Nie było stabilności w naszej grze, graliśmy spotkania, gdzie fajnie to wyglądało, a w następnych 2-3 meczach błędy indywidualne się pojawiały. Mamy niezłych chłopców, ale oni potrzebują obok siebie kogoś doświadczonego. To nie tylko trener ma krzyczeć z boku, wiadomo jak jest podczas spotkań, nie zawsze wszystko słuchać. Musimy mieć zawodnika, który podpowie kiedy ruszyć do piłki, kiedy wyjść, doskoczyć, złapać na spalonego czy asekurowć. To są sprawy potrzebne, takie podpowiedzi się naszym obrońcom przydadzą, bo czasami robimy to wszystko “na dziko” i potem wychodzi jak wychodzi.

W sobotę popołudniu (godzina 12:30) spotkają się drużyny, które mają odmienne plany na ten sezon. Korona Kielce zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli I ligi i chce awansować do Ekstraklasy. W rundzie jesiennej górą byli Koroniarze, którzy wygrali w Olsztynie 1:0. Bramkę strzelił z rzutu karnego Jakub Łukowski.

- Nic nie jest dla nas ważniejszego niż mecz z Koroną Kielce - mówi Adrian Stawski. - Podchodzimy do tego meczu zadaniowo. Mamy informacje na temat przeciwnika, wiemy jak się dobrze przygotować do sobotniego spotkania, tak żeby wykorzystać ich słabości. Na ich dobre poczynania będziemy przygotowani.

Mecz na żywo będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.