Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Korona Kielce

0:0
Bramki Jakub Łukowski (k) 45'
ż Rafał Remisz kartki Filipe Oliveira ż
Łukasz Sierpina ż
Bramki Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka (68, 45. Brian Galach), 6. Jonatan Straus - 70. Merveille Fundambu (46, 20. Szymon Lewicki), 4. Wojciech Reiman, 10. Karol Żwir (78, 8. Maciej Spychała), 13. Łukasz Moneta (83, 17. Patryk Zych) - 77. Patryk Mikita (83, 97. Jakub Mysiorski).
Korona Kielce: 1. Konrad Forenc - 25. Grzegorz Szymusik, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 11. Łukasz Sierpina - 10. Jacek Kiełb, 24. Filipe Oliveira, 8. Zvonimir Petrović (78, 95. Mario Zebić), 20. Marcin Szpakowski, 7. Jakub Łukowski - 21. Mateusz Lewandowski (65, 6. Jacek Podgórski).
Szczegóły Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
Widzów: 1508.

W najczarniejszych snach nie wyobrażaliśmy sobie tak fatalnego startu nowego sezonu I ligi. Po czterech kolejkach Stomil cały czas ma zerowy dorobek punktowy. W środę (18 sierpnia 2021 r.) olsztyński zespół przegrał 0:1 z Koroną Kielce.

W porównaniu z ostatnim spotkaniem z Arką Gdynia trener Adrian Stawski dokonał zaledwie jednej zmiany. W miejsce Szymona Lewickiego od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy Patryka Mikitę. Olsztyńska drużyna wybiegła w nowych strojach… biało-czarnych.

Pierwsza połowa była średnim widowiskiem. Kibice obejrzeli typową walkę pierwszoligową, głównie w środku boiska. Stomil grał podobnie jak ostatnio, czyli starał się grać solidnie w obronie i wyprowadzać groźne kontry.

Jedna z nich musiała się zakończyć bramką, ale kolejny raz w tym sezonie dobrą okazję zmarnował Łukasz Moneta. M.in. w 19 minucie po dobrym dośrodkowaniu Jonatana Strausa z głowy strzelał Mikita, ale ponad bramką. Korona odpowiedziała tylko jednym strzałem, ale też niecelnym.

Gdy wydawałoby się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, to w idiotyczny sposób karnego zrobił Merville Fundambu. Goście w 45 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Łukowskiego.

Druga połowa zaczęła się od nerwowości w szeregach olsztyńskiej drużyny. Głupie błędy w obronie, faule ratunkowe, brak pomysłu na grę z kontry. Nie było nic widać w grze Stomilu, która dawałaby nadzieję na wywalczenie w środku tygodnia punktów.

Obraz gry nie zmienił się także po wejściu na boisko Briana Galacha. Stomil nadał grał chaotycznie i liczył chyba, że podobnie jak Korona, bramkę zdobędziemy z przypadku.

W doliczonym czasie gry, po wrzutce w pole karne, piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Korony, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Żaden gol do końca meczu nie padł i pierwsza w historii rywalizacji porażka Stomilu z Koroną stała się faktem.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 04:53:01

96' Koniec meczu.
96' Przedostania akcja meczu, rzut wolny, Bąkowski w polu karnym rywala, nie strzelamy na bramkę.
91' 5 minut doliczone.
87' Rzut rożny dla drużyny Korony, bronimy i wybijamy , goście nadal w ataku. 58
87' Rzut wolny z narożnika boiska z prawej strony, piłka na róg. 58
84' Boisko opuszczają Patryk Mikita i Łukasz Moneta , w ich miejsce Jakub Mysiorski i Patryk Zych. 1
78' Boisko opuszcza Petrović , w jego miejsce Zebić. 58
77' Boisko opuszcza Karol Żwir , w jego miejsce Maciej Spychała. 1
68' Boisko opuszcza Beniamn Czajka , w jego miejsce Brian Galach. Przechodzimy na 4-4-2. 1
67' Rzut wolny dla Korony, strzał Kiełba wprost w ręce Bąkowskiego. 58
66' Boisko opuszcza Lewandowski , w jego miejsce Podgórski. 58
65' Zamieszanie w polu karnym po rajdzie Petrovicia, na szczęście nie tracimy bramki! 58
62' Żółtą kartką ukarany Rafał Remisz. 1
60' Zabawa piłką we własnym polu karnym mogła się skończyć strata bramki, zbyt lekkie podanie do Bąkowskiego i jego słabe wybicie. Dobrze, że Korona z tego nie skorzystała!!!! 58
51' Dobra kontra Stomilu, Moneta ponad bramką. 1
46' Żółtą kartką ukarany Łukasz Sierpina. 58
46' Boisko opuszcza Merville Fundambu , w jego miejsce Szymon Lewicki. 1
46' Gramy!
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45' Łukowski pewnie wykorzystuje rzut karny! 58
44' Karny dla Korony! Fundambu faulował zawodnika gości!!! 58
36' SFG z prawej strony, Kiełb dośrodkowuje, ale strzał głową bardzo niecelny. 58
32' Rzut wolny z lewej strony z 22 metrów, Korona strzela na bramkę, ale mocno niecelnie. 58
29' Strzał Mikity z dystansu ponownie wprost w bramkarza gości. 1
25' Rzut rożny dla drużyny z Kielc, faul w ataku zaczynamy z własnego pola karnego. 58
24' Rzut rożny dla Korony, Czajka wybija przed pole karne, strzał Korony Bąkowski wybija na róg. 58
19' Dobre dośrodkowanie Strausa z lewej strony, Mikita strzelał głową, ponad bramką Korony. 1
17' Indywidualna akcja Fundambu prawą stroną, dośrodkowanie na głowę Mikity, jednak strzał mocno niecelny. 1
14' Rzut rożny dla drużyny z Kielc, strzał na szczęście mija bramkę Bąkowskiego. 58
13' Niebezpieczne dośrodkowanie z lewej strony, Simba na miejscu, wybija na róg. 58
12' Strzał Żwira po kontrze, tym razem podawał Mikita, ale znów w bramkarza. 1
10' Moneta wpadł w pole karne po dobrym zagraniu Żwira , ale Konrad Forenc obronił jego strzał! 1
8' Żółtą kartką ukarany Marcin Szpakowski, po faulu na Mikicie, który wychodził z dobrą kontrą. 58
6' Jak na razie Korona prowadzi grę, ale nie ma pomysłu ma dojście do sytuacji strzeleckich. Stomil szuka szansy w kontrach, przy swoim ultradefensywnym ustawieniu.
1' Gramy! 58
Piłkarze obydwu drużyn już na boisku.
Mecz sędziować będzie Paweł Pskit z Łodzi.
W całej historii spotkań Stomil Olsztyn jeszcze nigdy nie przegrał z Koroną.
Piłkarze obydwu klubów już na rozgrzewce.
Do Olsztyna nie przyjechał były zawodnik Stomilu Remigiusz Szywacz, który gra teraz w rezerwach Korony. Nie ma też najlepszego strzelca Korony Adama Frączaka, który ma uraz łydki. 58
Kontuzjowani są: Filip Wójcik oraz Maciej Dampc. 1
Ławka rezerwowych: 1. Dawid Smug - 8. Maciej Spychała, 14. Filip Szabaciuk, 17. Patryk Zych, 37. Hubert Szramka, 45. Brian Galach, 20. Szymon Lewicki, 97. Jakub Mysiorski, 89. Aleksander Pawlak. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 29. Damian Ciechanowski, 3. Rafał Remisz, 55. Jonatan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus - 4. Wojciech Reiman, 10. Karol Żwir, 70. Merville Fundambu, 13. Łukasz Moneta - 77. Patryk Mikita. 1
Witamy ze stadionu Stomilu!

Fortuna I Liga nie zwalnia i już w środę (18. sierpnia 2021 r.) o godz. 18 czekają nas kolejne piłkarskie emocje. Ponownie u siebie, drugi raz z rzędu i trzeci w tym sezonie, Stomil powalczy o pierwsze punkty. Tym razem na stadion przy Piłsudskiego zawita jedna z trzech ekip mających komplet punktów - Korona Kielce.

Fatalny, jeśli chodzi o zdobycz punktową, strat sezonu powoduje, że już mecz czwartej kolejki urasta do rangi meczu o wszystko. Stomil musi zapunktować, by nie stracić dystansu do reszty stawki. Można śmiało powiedzieć, że piłkarze Dumy Warmii sami nałożyli sobie presję, tracąc punkty w dwóch meczach w doliczonym czasie gry, czy nie wykorzystując karnego. To wszystko mocno już zdenerwowało fanów, którzy dali wyraz swojemu niezadowoleniu tuż po meczu z Arką. Oczekiwania są konkretne i jasne - z Koroną tylko zwycięstwo.

Czy jest to możliwe? Patrząc na chłodno, wszystkie atuty są po stronie gości środowego meczu. Podopieczni trenera Dominika Nowaka odprawili rywali w dwóch pierwszych meczach z wysokim bagażem bramek. W ostatniej kolejce, trochę się męcząc, ale jednak pokonali GKS Jastrzębie 2:1.

Najlepszym strzelcem Korony jest Adam Frączczak, który w trzech meczach strzelił trzy bramki a trafiał do siatki rywali w dwóch ostatnich spotkaniach. W dorobku bramkowym Scyzoryków pomogli mu jeszcze Marcin Szpakowski, Michał Koj i Jakub Łukowski (2). Olsztynianie muszą wystrzegać się głupich błędów w defensywie, którym w głównej mierze zawdzięczają tak słaby początek sezonu.

Trener Stawski będzie miał do dyspozycji praktycznie cały skład. Urazy leczą jeszcze Maciej Dampc, Aleksander Pawlak i Filip Wójcik.

Adrian Stawski w ostatnim meczu zaskoczył rywali nowym ustawieniem z trójką środkowych obrońców. Teraz pewnie także na Koronę zostanie przygotowana specjalna taktyka, żeby postarać się wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie. Przewidujemy, że olsztyńska obrońca, będzie chciał spróbować zagrać na zero z tyłu, co przez większość czasu ostatnio dobrze funkcjonowało, a szansę na strzelenie gola poszukamy po szybkich rajdach lub stałych fragmentach gry. Stomil nie będzie na pewno drużyną, która w tym spotkaniu będzie prowadzić grę.