Filip Wójcik ż
Filip Wójcik cz
Jan Szpaderski ż
Dawid Retlewski ż
Bramki Kotwica Kołobrzeg: 88. Marek Kozioł - 7. Łukasz Kosakiewicz, 21. Michał Kozajda, 28. Maciej Dampc, 4. Cezary Polak - 5. Patryk Pytlewski (72, 29. Marcel Bykowski), 24. Filipe Oliveira (65, 6. Kamil Kort), 80. Zvonimir Petrović (90, 14. Aron Stasiak), 10. Michał Cywiński (72, 9. Filip Kozłowski), 70. Leon Kreković (72, 99. Olaf Nowak) - 39. Jonathan Júnior.
Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň (80, 19. Daniel Pietraszkiewicz), 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 18. Michal Bezpalec (53, 7. Hubert Krawczun), 23. Filip Laskowski - 8. Dawid Retlewski, 9. Piotr Kurbiel (65, 77. Bartosz Florek).
Szczegóły Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).
Widzów: 2000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn walczący o pozostanie w II lidze zrobili kolejny krok w kierunku… III ligi. Podopieczni Grzegorza Lecha przegrali szesnaste spotkanie w tym sezonie. Tym razem przegrali 0:2 w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.

Szkoleniowiec Grzegorz Lech w meczu z Kotwicą Kołobrzeg dokonał dwóch zmian w porównaniu z wygranym (1:0) meczem z Lechem II Poznań. Do wyjściowego składu powrócił Piotr Kurbiel oraz Michał Karlikowski. Ten pierwszy w ostatnim meczu strzelił zwycięską bramkę i tym samym stał się najlepszym strzelcem zespołu z pięcioma bramkami na koncie. W podstawowej jedenastce Kotwicy Kołobrzeg zabrakło byłego piłkarza Stomilu Tomasza Wełny, który ma problemy zdrowotne. Od początku zagrał inny zawodnik związany z naszym klubem - Maciej Dampc.

Pierwsza połowa podobnie jak w ostatnich dwóch spotkaniach nie przyniosła goli. Początek zdecydowanie należał do Stomilu, który miał kilka groźnych sytuacji, m.in. Dawid Retlewski mógł szybko wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Przez całe 45. minut więcej akcji mieli jednak gospodarze, Miłosz Garstkiewicz dwoił się i troił, żeby w Kołobrzegu nie wpuścić gola. Przypomnijmy, że młodzieżowy bramkarz jest wypożyczony właśnie z Kotwicy.

Na początku drugiej połowy trochę się działo na boisku, ale żadna z drużyn z gry nie potrafiła otworzyć wyniku. Najbliżej był Dawid Retlewski, który otrzymał prostopadłe podanie od Filipa Wójcika, ale napastnik Stomilu trafił prosto w bramkarza. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 76. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, a do bramki trafił Filip Kozłowski. W doliczonym czasie gry drugiego gola strzelił Olaf Nowak.

Stomil mecz kończył w dziewiątkę po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał najpierw Karol Żwir, a potem Filip Wójcik. Tych dwóch piłkarzy nie zobaczymy w dwóch kolejnych spotkaniach (11. i 12. napomnianie).

- Gratuluję zwycięstwa gospodarzom - mówił po meczu Grzegorz Lech, trener Stomilu. - Przyjechaliśmy walczyć o swoje cele, Kotwica na drugim biegunie (walczyć) o swoje. Dwie drużyny miały przygotowany swój sposób na ten mecz. Mecz nie był obfity w sytuacje stuprocentowe, różnica była przy jednym rzucie wolnym, bo nie może się tak wydarzyć, że zawodnik z 11. metra wykańcza akcję. My mieliśmy, grając w 9, taką samą sytuację, nie strzelamy jej i przegrywamy ten mecz 2:0 po szalonej końcówce.

Dla olsztyńskiego zespołu była to szesnasta porażka w tym sezonie i nadal zajmujemy przedostatnie miejsce ligowej tabeli. W kolejnym meczu Stomil Olsztyn zagra u siebie z Olimpią Grudziądz. Mecz zaplanowano na następną niedzielę (12 maja 2024 roku) o godzinie 14:30.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 22:34:45

100' Koniec meczu.
98' Drugi gol dla Kotwicy.
94' Cezary Polak po dwóch żółtych kartkach opuszcza boisko. 444
91' Sześć minut szans na wyrównanie.
87' Filip Wójcik napomniany żółtą kartką, w konsekwencji czerwona i mecz kończymy w dziewiątkę. 1
85' Druga żółta kartka dla Karola Żwira, w konsekwencji czerwona. 1
83' Olaf Nowak blisko drugiego gola dla gospodarzy. 444
83' Iwan Brikner na ławce rezerwowych napomniany żółtą kartką. 1
81' Daniel Pietraszkiewicz wszedł za Lukasa Kubania. 1
79' Filip Szabaciuk napomniany żółtą kartką. 1
77' Filip Kozłowski wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. 444
65' Bartosz Florek wszedł za Piotra Kurbiela. 1
60' Szybka kontra Stomilu. Prostopadłe podanie od Filipa Wójcika do Dawida Retlewskiego. Niestety prosto w bramkarza. 1
59' Hubert Krawczun ujrzał żółtą kartkę, za tydzień też nie zagra. 1
56' Hubert Sadowski obejrzał żółtą kartkę i w meczu z Olimpią Grudziądz nie zagra. 1
54' Michal Bezpalec schodzi kontuzjowany, w jego miejsce Hubert Krawczun. 1
49' Filip Wójcik z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką. 1
46' Wracamy po przerwie. Właśnie zaczęła się druga połowa spotkania. 1
45+2' Koniec pierwszej połowy. Mamy bezbramkowy remis w Kołobrzegu.
45' Co najmniej minuta dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.
38' Miłosz Garstkiewicz, na ten moment bohater Stomilu, znowu nas ratuje od utraty bramki. 444
33' Michał Cywiński zobaczył żółtą kartkę za faul na Filipie Laskowskim. 444
33' Żółta kartka dla Karola Żwira. 1
29' Ładna akcja gospodarzy, strzela Junior, ale pięknie broni "Garstek". 444
27' Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Michał Karlikowski zagrał do Filipa Wójcika. Ten uderzył, ale za lekko. 1
26' Dawid Retlewski uderzony w głowę. Będzie okazja do dobrej wrzutki w pole karne. 1
22' Żółtą kartkę obejrzał Filipe Oliviera. 444
20' Stomil fajnie wyglądał przez pierwsze dziesięć minut, potem gra się bardziej wyrównała.
19' Filip Wójcik napomniany żółtą kartką. 1
17' Gospodarze mieli kilka ciekawych akcji, ale na szczęście bez błędu w naszej obronie.
10' Dobra okazja dla Stomilu, ale obrońca Kotwicy wybił piłkę na rzut rożny. 1
5' Gorąco w naszym polu karnym, ale dobrze interweniuje Miłosz Garstkiewicz. 444
3' Ładne uderzenie Dawida Retlewskiego, bramkarz gospodarzy z kłopotami. 1
Ruszyli. DO BOJU OKS! 444
Piłkarze wychodzą na murawę.
Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.
Mecz sędziować będzie Maciej Pelka z Poznania.
Piłkarze Stomilu Olsztyn pojawili się na rozgrzewce. 1
W podstawie Kotwicy gra były zawodnik Stomilu - Maciej Dampc. Problemy zdrowotne wykluczyły z gry Tomasza Wełnę. 444
Nasi bramkarza na rozgrzewce. 1
Ławka rezerwowych: 12. Jan Szpaderski - 26. Bartosz Waleńcik, 4. Igor Kośmicki, 27. Iwan Brikner, 17. Łukasz Szramowski, 7. Hubert Krawczun, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 77. Bartosz Florek, 16. Kacper Gwardiak. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski - 23. Filip Laskowski, 18. Michal Bezpalec, 10. Karol Żwir, 9. Piotr Kurbiel - 8. Dawid Retlewski. 1
W Kołobrzegu aktualnie burza i ulewa,
Gdy autokar Stomilu Olsztyn wjechał na stadion, to Emilozo i Kyniu wręczyli Miłoszowi Garstkiewiczowi statuetkę za wygranie plebiscytu na piłkarza marca 2024 roku. Bramkarz Stomilu obchodzi dzisiaj urodziny. Życzymy samych czystych kont w maju! 1
Witamy ze stadionu w Kołobrzegu.

Stomil Olsztyn doznał szesnastej porażki w tym sezonie II ligi. Olsztynianie przegrali 0:2 w Kołobrzegu z Kotwicą. Podopieczni Grzegorza Lecha kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Mecz kończyliśmy w dziewiątkę po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał najpierw Karol Żwir, a potem Filip Wójcik. Tych dwóch piłkarzy nie zobaczymy w dwóch kolejnych spotkaniach (11. i 12. napomnianie).

Dla Stomilu była to szesnasta porażka w tym sezonie i nadal zajmujemy przedostatnie miejsce ligowej tabeli. W kolejnym meczu olsztynianie zagrają u siebie z Olimpią Grudziądz. Mecz zaplanowano na następną niedzielę (12 maja 2024 roku) o godzinie 14:30.