Relacja z meczu Lechia II Gdańsk - Stomil II Olsztyn

Trzy gole Sławomira Peszko

Sparing nr 3 - zima 2019/2020 Sopot
Lechia II Gdańsk 5:3 Stomil II Olsztyn
2:2
32' (k) Sławomir Peszko
36' Sławomir Peszko
75' Sławomir Peszko
77' Adrian Petk
85' Sebastian Rugowski
Bramki Hubert Szramka 35'
Jakub Jurczak 40'
Sebastian Jarosz 86'
Bramki Lechia II Gdańsk:
Stomil II Olsztyn: Vjačeslavs Kudrjavcev (46 Jakub Kanclerz) - Piotr Dominik (46 Kacper Szumacher), Maciej Kotarba (46 Aleksander Kowalski) , Łukasz Sadowski (46 Maciej Pocałujko), Mateusz Jońca (46 Sebastian Puszkar), Jakub Jurczak (46 Marcel Supranowicz) , Kacper Grzeszczyk (46 Szymon Dowgiałło), Mateusz Cetnarski (46 Hubert Świder), Hubert Szramka (46 Konrad Krogól), Kacper Walendykiewicz (46 Łukasz Borkowski), Dawid Rudnik (46 Sebastian Jarosz).

Rezerwy Stomilu prowadzone przez Pawła Głowackiego przegrały w Sopocie z rezerwami Lechii Gdańsk 3:5 (2:2). Stomil ponownie testował w tym spotkaniu min. Łotewskiego bramkarza Vjačeslavsa Kudrjavceva.

Widzieliśmy dwie różne połowy - powiedział po meczu Paweł Głowacki. W pierwszej mecz był bardzo wyrównany. Na początku drużyna Lechii miała dwie, trzy sytuacje, których nie wykorzystała, natomiast my potem mieliśmy swoje sytuacje. Pierwsza cześć skończyła się wynikiem 2:2 i mogę być zadowolony.

I dodaje: W drugiej połowie troszkę niższy poziom, jeśli chodzi o sferę typowo piłkarską. Było więcej grania dłuższą piłką i więcej błędów w defensywie, szczególnie w ustawieniu. Jestem zadowolony z tego spotkania. Fajnie, że udało się zorganizować taki mecz z rezerwami Lechii. Mogliśmy zmierzyć się rywalem, który na co dzień też gra w IV lidze, pomorskiej. W poniedziałek lub wtorek zrobimy analizę tego meczu, wytkniemy błędy, ale też pokażemy dobre momenty.

W kolejnym sparingu Stomil II Olsztyn zagra z Błękitnymi Orneta.