Relacja z meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - Stomil Olsztyn

Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0 Stomil Olsztyn
ż Mikołaj Zięba
kartki Denis Gojko ż
Mateusz Pajdak ż
Piotr Łysiak ż
Bramki Lechia Tomaszów Mazowiecki: 1. Mateusz Awdziewicz - 23. Krystian Kolasa, 14. Jakub Król, 32. Artur Dunajski, 6. Paweł Koncewicz-Żyłka, 21. Adrian Ziarek, 11. Marcin Pieńkowski (58, 17. Grzegorz Płatek), 4. Artur Bogusz, 10. Kamil Szymczak (73, 16. Daniel Chwałowski), 24. Mikołaj Zięba (64, 97. Bartosz Bogus), 9. Vinícius Matheus (58, 19. Dawid Bałdyga).
Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 15. Piotr Jakubowski, 6. Adam Paliwoda, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca - 19. Denis Gojko (64, 23. Mateusz Pajdak), 10. Karol Żwir, 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak (72, 22. Maciej Cichocki) - 24. Tamaz Babunadze (72, 5. Maciej Kurpiel), 9. Kacper Sionkowski (64, 17. Jakub Karpiński).
Szczegóły Sędziował: Mateusz Patla (Rybnik).
Widzów: 628 (sektor gości zamknięty).

Stomil Olsztyn w 2. kolejce III lidze wywalczył remis na wyjeździe. Olsztynianie zremisowali 0:0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Stomil Olsztyn po punkty pojechał do Tomaszowa Mazowieckiego. Miejscowa Lechia w trakcie modernizacji swojego obiektu rozgrywa swoje spotkania na stadionie ze sztuczną nawierzchnią. Obiekt posiada tylko jedną trybunę, ale niestety jest tam brak sektora gości, więc Stomilowcy musieli sobie radzić bez wsparcia swoich kibiców.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski w porównaniu z ligowym meczem z Unią Skierniewice do pierwszego składu nie wystawił kontuzjowanego Jakuba Orpika oraz młodzieżowca Jakuba Karpińskiego. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy w akcji Piotra Jakubowskiego oraz Kacpra Sionkowskiego.

Pierwsza połowa nie przyniosła nadzwyczajnych emocji na trybunach. Spotkanie było wyrównane, obie ekipy starały się stworzyć bramkowe zagrożenie, ale bez bez konkretów. Stomil najgroźniejszy był po stałych fragmentach. Druga połowa wyglądała podobnie. Obydwa zespoły nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji, na sztucznej murawie, bo właśnie na takiej murawie gospodarze rozgrywają swoje spotkania na ten moment. W 70. minucie Jakub Fronczak trafił w poprzeczkę.

- Było to dobre spotkanie ze strony Stomilu, stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji, mieliśmy dużo stałych fragmentów gry - mówił po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Klasowy zespół w takim spotkaniu wygrywa, niemniej szanujemy ten punkt. Tu jest trudny teren, graliśmy w środku tygodnia mecz pucharowy, dodatkowo sztuczna nawierzchnia nam nie pomagała, a przeciwnik dobrze tu się czuje. Podziękowałem chłopakom za cenny punkt, myślimy o czwartkowym spotkaniu z Wartą Sieradz. Liczę na wsparcie naszych wspaniałych kibiców. Widzę, że tworzy się fajny zespół z charakterem, który chce walczyć o każdy metr boiska i walczy do ostatniej sekundy.

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają w tym sezonie pierwsze wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach III ligi. Olsztynianie zagrają z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 18:00.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zaskoczyli swoich kibiców w pierwszym spotkaniu. Przypomnijmy, Olsztynianie przegrywali w pierwszej połowie u siebie 0:3 z Unią Skierniewice, by całe spotkanie wygrać 4:3. Takiego emocjonującego spotkania dawno nie było przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie. Teraz podopieczni Piotra Zajączkowskiego wybierają się wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego zmierzyć się z miejscową Lechią.

Olsztynianie w międzyczasie mają za sobą daleką podróż do Bielska-Białej, gdzie rywalizowali z miejscowym Podbeskidziem o prawo gry w I rundzie Pucharu Polski. Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski nie ukrywał na konferencji prasowej po meczu, że dla niego priorytetem jest liga. Miało to odzwierciedlenie w wyjściowej jedenastce, w której znaleźli się kolejni debiutanci. W bramce zobaczyliśmy m.in. Mateusza Małeckiego, który w drugiej połowie spotkania popisał się kilkoma fajnymi interwencjami. Nie wiadomo jednak czy będzie występował w spotkaniach ligowych, bo przeciąga się odejście Łukasza Jakubowskiego ze Stomilu.

W spotkaniu ostatnim na ławce rezerwowych nie znalazł się Jakub Orpik, który bardzo słabo wypadł w meczu z Unią. Zawodnik ma problemy zdrowotne i nie wiadomo czy w ogóle pojedzie z zespołem na mecz. Zarówno w pierwszym jak i w drugim meczu mocno poturbowany został gruziński ofensywny gracz Tamaz Babunadze. W meczu z Unią doznał urazu głowy, w pierwszej połowie musiał grać z bandażem na głowie. W meczu pucharowym doznał urazu kostki. Gdyby nie mógł grać to byłoby spore osłabienie Stomilu, bo nawet w meczu na tle II-ligowego Podbeskidzia wyróżniał się swoimi umiejętnościami piłkarskimi.

Lechia Tomaszów Mazowiecki w pierwszym spotkaniu przegrała na wyjeździe 1:2 z Polonią Lidzbark Warmiński. Ciekawostka jest taka, że Stomil do końca sezonu zawsze będzie grał w następnej kolejce z ligowym rywalem Polonii. Dla olsztyńskiego sztabu szkoleniowego to dobra wiadomość, bo zawsze mogą mieć informację na temat rywala prosto z innego warmińskiego miasta. Ostatnie spotkanie na żywo oglądał Piotr Zajączkowski, który wie jakie są mocne i słabe strony Lechii.

Rywale swoje spotkania aktualnie rozgrywają na sztucznej nawierzchni, bo ich główny stadion przechodzi modernizację, dlatego olsztynianie w piątek trenowali na Dajtkach, żeby odwzorować w treningu warunki meczowe. Początek meczu o godzinie 18:00.