Artykuł

Łukasz Puciłowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Łukasz Puciłowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Łukasz Puciłowski zrezygnował z funkcji prezesa Stomilu Olsztyn!

07.12.21 11:17   em   62  

Stomil Olsztyn ma wakat na stanowisku prezesa. W poniedziałek z funkcji zrezygnował Łukasz Puciłowski.

Łukasz Puciłowski funkcję prezesa sprawował od 12 lipca 2021 roku, po tym jak zastąpił Grzegorza Lecha.

- Pracę na rzecz Stomilu traktuję jako wyzwanie. Zarówno zawodowe, jak i osobiste, bo sport od zawsze był i jest moją pasją - mówił w lipcu Puciłowski.

Misja trwała zaledwie niecałe 5 miesięcy. Łukasz Puciłowski o rezygnacji myślał już wcześniej, a oficjalną rezygnację złożył na ręce rady nadzorczej w poniedziałek (6 grudnia 2021 r.). jak poinformowała oficjalna strona klubu Puciłowski odszedł z powodów osobistych.

- Co prawda mamy najmniejszy budżet w I lidze, który wynosi niewiele ponad cztery miliony złotych, ale nauczyliśmy się żyć w takich warunkach - powiedział dla "Gazety Olsztyńskiej" Łukasz Puciłowski. - Po prostu oglądaliśmy każdą złotówkę przed wydaniem, dzięki temu do końca sezonu klubowy budżet jest niezagrożony, a wszelkie płatności realizujemy terminowo.

Do momentu wyboru nowego włodarza Stomilu pełniącym obowiązki prezesa prawdopodobnie bedzię Arkadiusz Tymiński, dotychczasowy zastępca Puciłowskiego.

Jest to kolejna zmiana na stanowisku prezesa od momentu, kiedy większościowym właścicielem Stomilu stał się Michał Brański. Przypomnijmy, że natychmiast po zmianach właścicielskich Macieja Radkiewicza zastąpił Robert Jurga. Potem mieliśmy rządy Wojciecha Kowalewskiego, którego we wrześniu 2020 roku zastąpił Grzegorz Lech. Prezesi w Stomilu to niekończąca się opowieść.

Tagi: Stomil Olsztyn, Łukasz Puciłowski


Komentarze

 1. 09.12.21 16:27 slawo0103

  Chodi wierzyć to można w Boga a nie w tego pożal się Boże trenera, specjalistę od spadków. Dostał taki kredyt zaufania jak z Olsztyna Fo Bytowa. Zestawił sobie drużynę i ciągle gadał te same banialuki o potrzebnym czasie i eliminacji błędów. Dopiero teraz mistrz selekcji widzi że potrzebuje wzmocnień? To już nie czas i błędy tylko Ci kopacze paralitycy są słabi? Potrzebował az tyle czasu żeby się zorientować kogo sobie wybrał. Taktyk że ręce opadają.

 2. 09.12.21 15:56 czerkasow

  Stomilowiec - akurat o tym o czym piszesz jest rzeczą naturalną, tylko że to by stanowiło góra kilka procent budżetu a zachowania "włodarzy" sugerują wręcz (moje zdanie takie subiektywne), że kibice mają utrzymywać klub.

 3. 09.12.21 15:15 chodi

  Trudno , z Bogiem !!! Najważniejsze że został Jonek. Ja dalej wierze w naszego trenera , nie wiem czemu ale wydaje mi się że on naprawdę mega się angażuje . Może tak miało być z Arką.... takie katharsis... obnażyło wszystkie nasze słabości a lepiej dostać raz 6:0 niż dwa razy 1:0 w plecy. Teraz każdy widzi , że bez wzmocnień nie ujedziemy :) dobre sparingi i przygotowanie zespołu i będzie dobrze . Stomil zawsze w II rundzie punktował lepiej

 4. 09.12.21 14:58 Stomilowiec16

  Nie są? Są! Klub jakby chciał to by mógł zarabiać na kibicach i na parę pensji piłkarzy by zarobił. Tylko do dziś nie można kupić koszulek. Gdyby nie było takiego fermentu to i pewnie więcej karnetów złotych i srebrnych by się sprzedało, a tak to chyba do dziś nie wiadomo kiedy spotkanie dla srebrnych i złotych karnetowiczów :) Tak bardzo chciałem na tym spotkaniu porozmawiać z Szymonem Lewickim, nie zdążyłem. Pewnie spotkanie dojdzie do skutku jak zostanie trzech piłkarzy i po spotkaniu odśnieżyć trzeba będzie boisko.

 5. 09.12.21 14:53 czerkasow

  Wyszło jądrowych a powinno być kadrowych😀

 6. 09.12.21 14:52 czerkasow

  Ale kibice nie są od rozwiązywania problemów jądrowych i finansowych klubu.

 7. 09.12.21 14:39 Emilozo

  Akurat żeby w pewnych kwestiach pracowali kibice, ludzie czujący Stomil, to nie jest zła koncepcja. I nie mam tu na myśli wolontariatu.

 8. 09.12.21 14:29 czerkasow

  Kto ma to robić? Kibice?

 9. 09.12.21 13:44 ds75

  Głowa do góry, przestać narzekać tylko wszyscy do współpracy ponad chorymi podziałami . Nadzieja i WIARA KIBICÓW umiera ostatnia !!! Ale naprawdę trzeba pomóc to poukładać . I jest to wszystko bardzo realne . Pozdrawiam

 10. 09.12.21 13:11 zjs

  Na stronie głównej Stomilu aktualnie dwie informacje o Jonku i rezygnacji prezesa, na twitterze Brański nic nie ćwierka. Klub na rozdrożu a tu śmiertelna cisza. Ktoś tu wspomniał o Bobo Kaczmarku trenerze Stomilu 1992-93, 1993-95 i menadżerze 1999-2000. Swego czasu rozmawialiśmy z Bobo w jego pokoju w hotelu stadionowym , ze swadą opowiadał Werderze Brema (był tam na stażu?) , zafascynowany organizacją niemieckiej zawodowej piłki. W pewnym momencie spojrzeliśmy w kierunku naszego stadionu. Bobo machnął ręką i powiedział ' panie Zbyszku to manufaktura". Tyle lat minęło a my tkwimy w tym samym miejscu. Roi nam się w głowie przyzwoity klub walczący o jakieś realne cele, ale jako sympatycy możemy tylko wyrażać swoje opinie. Decyzje leżą po za nami. Decydują ci co mają pieniądze i widzą cel w inwestowaniu w klub. Nie tęsknię za szarością życia w PRL, ale sposób finansowania sportu trzymał sport na powierzchni i przyczyniał się do przyzwoitego poziomu. Teraz facet, który potrafił kopnąć piłkę uważa się za gwiazdora i chce zarabiać miliony. Tak to jest.

 11. 09.12.21 09:14 Fish

  DJKS dobrze mówisz, tylko czy ktoś z włodarzy to czyta a jeśli tak to czy ze zrozumieniem.

 12. 08.12.21 21:03 DJKS

  Na miejscu Brańskiego czerpałbym garściami z wpisów Kota i wielu z nas tu komentujących. To kopalnia wskazówek i drogowskazów. A jeśli krytyka to myślę, że merytoryczna, mająca na celu dobro klubu. Ale jsk widać decydenci Stomilu nie wyciągają wniosków na przestrzeni 3 ostatnich lat. Hasło #NajlepszePrzedNami, którym byliśmy karmieni brzmi obecnie groteskowo.

 13. 08.12.21 20:19 slawo0103

  Każdy inteligentny kibic naszego klubu a nawet zwykły obserwator nie doszuka się żadnych złośliwości we wpisach kota. To jest po prostu idealnie wypunktowane popełniane beż końca błędy naszych zarządzających. Jerzy Makiel Ty tego nie widzisz czy jest inny powód Twojej krytyki dla krytyki tego towarzystwa wzajemnej adoracji. Kowalewski, Czereszewski i Majewski trio że pożal się Boże że swoją stajnią "zawodowców" zrobili dużo więcej szkody niż pożytku. Lech? Każdy powinien znac swoje miejsce w szeregu i mierzyć siły na zamiary. Pisałem już wcześniej że jacy zarządzający to taki klub, trener i wyniki. Po wynikach widać jaki mamy klub i jakich zarządzających. Oczy już od dawna krwawią gdy się patrzy na nasz Stomil.

 14. 08.12.21 18:20 Paweł Wilicki

  Czerkasow Nie ma takiego miasta Hojnice jest Lądek Zdrój heheh

 15. 08.12.21 17:29 czerkasow

  Jerzy Makiel - kolrjny użytkownik, który liczy na to że kibice będą sypać rozwiązaniami problemu klubu. Kolejna wrzutka(jak to Kot kiedyś napisał) fatalnej karty erystyki, gdzie obarcza się kibiców, którzy kochają ten klub, zanim te uwagi kierować do nominatów Brańskiego jaki jego samego. No cóż - retoryka włodarzy klubu się nie zmieniła od czasów Kowalewskiego, obarczając kibiców sprawami, które powinien rozwiązać właściciel. P. S. Nie słyszeliście o mieście Hojnice? Leży ono w Horwacji😁

 16. 08.12.21 17:20 Adass

  Stawski zostaje??

 17. 08.12.21 17:02 mazinho

  Wrrrr wypierdalaj analfeto

 18. 08.12.21 16:50 momo2525

  Ty Wrrr przyjedź do Olsztyna to zobaczysz a może już wtedy nic nie zobaczysz jakich Stomil ma fanów !

 19. 08.12.21 16:40 Jerzy Makiel

  Dlaczego Kot nawiązuje do wolności słowa i bzdury o jakiś cenzorach pisze.oże jednak niedługo się tego doczeka Nie rozumie chyba że chodziło o sens pisania o problemach które tym pisaniem można rozwiązać a nie tylko wszystko i wszystkich krytykować, bo tak odczułem ten wpis.Chce szukać w dyskusji jakiś propozycji które może rozwiążą problemy naszego klubu.

 20. 08.12.21 11:13 kot

  To, że jesteśmy typowymi biedakami z nędznego Olsztyna, mógł napisać wyłącznie mieszkaniec wielkiej metropolii z samymi sukcesami, który co prawda nie potrafi napisać Chojnice bez błędu ortograficznego, ale i tak będzie nas pouczał z pozycji wyższej przyznanej przez siebie samego.

 21. 08.12.21 11:03 kot

  Loshi druga liga na Malcie, van Huffel miał przecież iść od razu za pieniądze do ekstraklasy, a odszedł za darmo do Chojniczanki, Carolina gra w Miedzi, też odszedł za darmo. Na wszystkich Stomil miał zarobić. Kovalonoks jeździ po świecie i nie gra nawet na Gibraltarze, tylko w drugiej lidze łotewskiej, Kudrjavcevs też się nie przebił w Polsce i wrócił na Łotwę, magik Troshupa poszedł do IV ligi, a van Weert biega gdzieś pomiędzy reniferami. Wszyscy mieli przecież robić wielką karierę i przynosić Stomilowi pieniądze. Ile przynieśli? A jeszcze nie mówimy o tych gwiazdach z 6. ligi holenderskiej, pewnie żaden nie gra nawet w zawodowej piłce. No, same sukcesy. Dzwoń do Suwałk i wracajcie.

 22. 08.12.21 10:47 Emilozo

  Gdzie leżą Hojnice? Akurat Kot to popierał decyzje Piotra Klepczarka :)

 23. 08.12.21 10:44 Wrrrr

  Dlaczego kot nie piszesz że Kowal Z Czeresiem ściągali Adama Majewskiego który super radzi sobie w extraklasie. Carolina który wam nie pasował gra pierwsze skrzyoce w Legnicy i Sam Van Hufel który jest jednym z bajlepszych zawodników w Hojnicach...a ty piszesz o jakiś holendrach ...po prostu byli testowani i się nie sprawdzili...ta sytuacja co teraz jest to wasza zasługa chcieliscie zmian to macie. Nie pasował Zając...Klepa...Majewski...itp. jestescie typowymi biedakami z nędznego Olsztyna

 24. 08.12.21 10:36 kot

  To jest internet w XXI w., a nie prasa w Polsce w stanie wojennym i można pisać bez nadzoru cenzora Jerzego Makla. Tylko niestety prawda ci się nie podoba. Trudno, wypieraj dalej.

 25. 08.12.21 10:31 Adass

  Emil kiedy drugie info?

 26. 08.12.21 10:10 Jerzy Makiel

  Olbrzymia złośliwość Kota nic nie wnosi i nie pomaga.Jeżeli właściciel ma jeszcze chęć do działania na korzyść klubu to coś zaproponuje,szkoda że w Olsztynie nie ma chętnych do poprowadzenia tej misji, wszyscy już się sparzyli. Brak też z tego powodu społecznego poparcia.Bez tego i finansów czarno to wszyscy widzimy

 27. 08.12.21 08:57 Emilozo

  Póki co pełniącym obowiązki prezesa jest Arkadiusz Tymiński i pewnie taki stan będzie trwał dłużej. Raczej nikt się nie pali do objęcia funkcji prezesa Stomilu, chociaż jeden z rodziców piłkarzy mnie proponuje, ale to tylko złośliwości z jego strony :) Odejście prezesa to nie dramat dla Stomilu, więc pisanie o gaszeniu światła nie ma sensu.

 28. 08.12.21 08:50 kot

  Można sobie podawać nazwiska, ale najważniejsze są kompetencje. Jurga jako wielki biznesmen miał ustawić organizacyjnie klub, potem żałował 100 zł na koszulkę dla zasłużonych piłkarzy i napuścił policję na kibiców. Dalej nieomylny Wojciech Kowalewski, który zrobił wszystko dobrze, akcje sprzedał, tylko anonimowi hejterzy wszystko zrujnowali. W międzyczasie legenda klubu Sylwester Czereszewski ściągał piłkarzy, którzy byli tak anonimowi, że nawet nie znał ich nazwisk, ale byli z Holandii i teraz podbijają drugą ligę maltańską w dobrym układzie. Następnie prezesem została kolejna ikona klubu Grzegorz Lech. Wzmocnił skład transferami z klubu, wszystko pod jego wodzą się rozlazło i chyba nawet już dawni koledzy z drużyny niespecjalnie go poważają, ostatecznie zrezygnował, bo to nie dla niego, zatrudnił sobie trenera, u którego jest asystentem, a kierownikiem kolega Głowacki, który wywalczył spadek z IV ligi. Po nich przyszedł kolejny uznany biznesmen Puciłowski. Do akademii ściągnął sponsora, ale do Stomilu znowu się nie udało, a Klub sto jest kolejną inicjatywą, która nie wypala. Byli zatem marketingowcy, biznesmeni, uznani piłkarze z przeszłością za granicą i w reprezentacji, legenda klubu i co? I nic. Żadnych wymiernych korzyści. To może teraz czas na prawnika, kogoś niezwykle mądrego, wygadanego i wykształconego oraz sprawdzonego w bojach sądowych? Może doprowadzi w końcu do całkowitego zamknięcia mordy kibicom i zablokowanie komentarzy na tej stronie. Wtedy będzie można wreszcie w spokoju doprowadzić Stomil tam, gdzie dawno nie był. 🚫60.

 29. 08.12.21 08:30 Adass

  Kiedyś Kyniu robił wywiad z Bobem Kaczmarkiem. Pamiętam że Bobo powiedzial. Że chętnie by do Stomilu wrócił ale nie już jako trener. Co myślicie Bobo Kaczmarek Prezesem??

 30. 08.12.21 08:12 momo2525

  Był prezes !! Nie ma prezesa!! Niczym się nie wyróżnił wiec nie ma co płakać!!! Może ktoś przyjdzie ogarnięty a nie z łapanki !!! (Oooo ty będziesz prezesem) Najlepszy w ostatnich latach był Ratkiewicz ! Co będzie zobaczymy ! Od nas i tak nic nie zależy tak! Możemy sobie pisac psioczyc marzyć a Branski wybierze i już

 31. 07.12.21 21:50 Zenek Tonieten

  lub odłączyć prąd... w niektórych kompiuterach.

 32. 07.12.21 20:16 Kamilos

  Czas gasić światło

 33. 07.12.21 19:33 TorroRosso

  Stawski bardzo mocno zaznaczał w wideo wywiadzie że były już prezes OBIECAŁ mu konkretne wzmocnienia . Ojj coś chyba będzie problem . Jedna dobra wiadomość to przedłużenie kontraktu przez Sto o tym Strausa . Nie wiem już co o tym myśleć

 34. 07.12.21 19:26 Pawlik

  Najmniejszy budzet i ostatnie miejsce w tabeli .Znowu jakis laik co nie zna sie na sporcie siadzie za stery.Chciales zrezygnowac wczesniej to po co sie chwytasz zebym nie przeczytal artykulu ze rezygnujesz tobym nie wiedzial ze tam jeszcze jestes .Tak samo jak ta rzecznik ona jest czy nie ma jej?

 35. 07.12.21 18:44 slawo0103

  I chyba tylko to tłumaczy indolencję tych fachowców.

 36. 07.12.21 18:40 slawo0103

  zjs, to gdybyśmy mieli zaczynać od początku czyli np okręgówki, to akurat własnie mamy personel na ten poziom rozgrywek. Trener i jego "zawodowcy". Będą wygrywać, gwiazdorzyć i trener powie ze wyeliminował wszystkie błędy.

 37. 07.12.21 18:14 zjs

  Jacy oni wszyscy są przewidywalni. Parada picerów . Zanosi się na to, że będziemy musieli zaczynać od nowa. Nie liczcie, że od drugiej ligi.

 38. 07.12.21 18:12 grzegorz

  To dobry prezes był. Dzień dobry na stadionie mówił.

 39. 07.12.21 16:40 Owsian

  To jest moje wyzwanie osobiste i zawodowe. No to się gościu sprawdziłeś. Uważaj żebys w depresję nie popadł.

 40. 07.12.21 15:23 hipermagik

  Oczywiście, wszystkiemu winne jest miasto...Eh, jakie to smutne, że niektórzy tak myślą

 41. 07.12.21 15:06 slawo0103

  DJKS masz rację bo Ci, po spadku to nawet na drugą ligę się nie nadają. Zaangażowanie, umiejętności całkowita amatorka.

 42. 07.12.21 14:30 DJKS

  Jw bym zaczął od Remisz, Reiman, Tecław out!

 43. 07.12.21 14:24 Adass

  Co ze Stawskim????

 44. 07.12.21 13:57 Damiano(S)

  To teraz kto nastepny? Mysle ze stawski pojdzie wek

 45. 07.12.21 13:20 specjalista

  Możecie się nie zgadzać ze mną, ale w ostatnim czasie najwięcej dobrego zrobił Radkiewicz i myślę, że nie spierdo lił by jako pierwszy z tonącego okrętu.

 46. 07.12.21 13:17 19BR45

  Więcej prezesów niż trenerów od 2019

 47. 07.12.21 13:03 A Ś

  Dwie drogi bo gość przychodził tutaj napalony ostro albo nie miał wsparcia rządzących albo zobaczył że tutaj nic się nie da zrobić i wyjebał ! I trzeba spotkania radą i z nimi konkretnie rozmawiać co dalej! Mówiłem Emil wykasuj komentarze ! Bo nie pomagają

 48. 07.12.21 12:15 hipermagik

  Czekam teraz na wpis Pana Dekady Olsztyn, że wszystko jest cacy, a problemami Stomilu są miasto, przez Grzymowicza odszedł Puciłowski, brak wyników czy sponsorów to brak bazy - wina miasta itd itd.

 49. 07.12.21 12:15 menager

  Przecież ten właściciel to taki sam stwór jak ten z Legii.Tylko,że ten z Legii ma zaplecze sponsorskie.A ten nasz chciał zbudować klub za przysłowiową złotówkę.złotówkę.O przepraszam za kasę z Ratusza.Ratusza.Wszystko się kupy nie trzyma.trzyma.Stomil powinien zmienic nazwę na Porażka Olsztyn.Olsztyn.Jest to przykre ale prawdziwe na nasze nieszczęście.nieszczęście.A może dajmy sobie spokój juz z tą profesjonalna piłka w Olsztynie.Może lepiej by było postawić te pieniądze, która dysponuje klub postawić na młodzież i dzieci.dzieci.I z tego kapitału powoli rozwijać struktury seniorskie z podstaw wyszkolonej naszej młodzieży?Ale to tylko luźne przemyślenia.przemyślenia.Pozdrawiam

 50. 07.12.21 12:13 A Ś

  Dopóki nie zmieni się władzą w mieście na.przychylna dla sportu to będzie wicznie to samo drugi upadek w historii

 51. 07.12.21 12:11 A Ś

  Jednak w tym mieście nie da się mieć normalnego klubu ! Prezes inny co pół roku no myślałem że jest bardziej ambitny ale widocznie inni mają wyjebane ! Szykuje się jakiś gruby temat albo walkower ! Rozjebala wszystko co można było teraz to my nawet ludzi nie mamy związanych z klubem ! Chyba że ich te komentarze tak łamią!

 52. 07.12.21 12:06 jacekoks

  Jedna rzecz była pewna - rezygnację szybciej złoży prezes niż trener. Nie dziwię się chłopu, nie udało się znaleźć ani jednego porządnego sponsora, za wyjątkiem garstki speców od odpadów, fotowoltaiki i gastronomii. Nie ma perspektyw, nie ma prezesa. Kto następny? Od sierpnia mamy na bank 4 ligę lub okręgówkę i klub w rękach fanatyków, mały ale własny i prawdziwie biało- niebieski. Sportowy krok w przód możliwy będzie dopiero wtedy gdy powstaną boiska treningowe i nowy stadion. Obstawiam, że będą to okolice 2025r.

 53. 07.12.21 11:57 slawo0103

  Jakie właściciel taki prezes. Jaki prezes takie rządy i trener. Jaki trener takie wyniki. Jakie wyniki tacy sponsorzy. Lech na prezesa. Buhaha

 54. 07.12.21 11:54 Jerzy Makiel

  I znowu bez sternika, Nie wiadomo w którą stronę popłyniemy , oby nie na dno

 55. 07.12.21 11:51 barakuda

  Teraz to się nazywa powody osobiste...jak i z Lewickim.a kmwtw jak było

 56. 07.12.21 11:46 DJKS

  Tu wszystko się sypie jak domek z kart... Brawo panie Brański, po 3 latach rządów ruina i zgliszcza!

 57. 07.12.21 11:35 Stomilek

  Dzień świstaka.

 58. 07.12.21 11:35 kot

  Kowalewski chyba jednak trochę dłużej.

 59. 07.12.21 11:34 kot

  Wychodzi na to, że najdłużej rządził Grzegorz Lech, obecnie asystent trenera, którego zatrudnił.

 60. 07.12.21 11:34 whiteblue

  Znów kabaret zaczyna się

 61. 07.12.21 11:28 hadzi

  No i się zaczyna zaraz poleci trener a potem 3/4 składu.

 62. 07.12.21 11:24 Kamilos

  Dramat zarazem parodia

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!