Relacja z meczu MKS Jeziorany - Stomil II Olsztyn

Stomil II gra dalej!

2012/2013 - Wojewódzki Puchar Polski (1/32 finału) Jeziorany - 5 września 2012 r.
godz. 17:00

MKS Jeziorany 2:3 Stomil II Olsztyn
1:1
10' Krystian Falkowski
80' Piotr Skalski
Bramki Andrzej Jaroń 45'
Andrzej Jaroń 55'
Adam Kapusta 75'
Bramki MKS Jeziorany: 99. Andrzej Onichowski - 6. Filip Brzeziński, 3. Jacek Wójcik, 12. Alan Wujtewicz, 8. Mateusz Adamiec (46, 2. Mariusz Durka), 15. Gabriel Radziszewski, 13. Krystian Falkowski (46, 7. Mateusz Tałałaj), 9. Przemysław Kozłowski (46, 10. Piotr Skalski), 16. Łukasz Uziębło, 11. Marceli Kowalski, 4. Andrzej Ukleja (67, 14. Piotr Błaszczyk).
Stomil II Olsztyn: 95. Michał Przyborowski - 18. Wiktor Abramczyk, 4. Damian Skrodzki (12, 14. Łukasz Szumski), 20. Jakub Górski, 24. Bartosz Borawski - 17. Mateusz Sienikowski (66, 7. Patryk Czokało), 23. Michał Wiśniewski, 9. Paweł Tomkiewicz, 11. Bartłomiej Duda (60, 10. Patryk Nowak), 6. Kacper Nawrocki - 26. Andrzej Jaroń (63, 25. Adam Kapusta).
Szczegóły sędziował: Maciej Staniszewski (Biskupiec).
widzów: 100.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn wygrali w meczu 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z MKS-em Jeziorany 3:2 (1:1) i zagrają w kolejnej fazie rozgrywek.

Spotkanie niezbyt dobrze rozpoczęło się dla olsztyńskiej drużyny. Już na początku po błędach w obronie MKS objął prowadzenie. Drużyna gospodarzy prowadziła praktycznie do końca pierwszej połowy. W 45. minucie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkarza gości pokonał Andrzej Jaroń. Ten sam zawodnik po przerwie strzelił kolejną ładną bramkę. Bramkarz gospodarzy wybił przed siebie piłkę, przejął ją napastnik Stomilu, obrócił się i strzelił gola. Na 3:1 niedługo po wejściu na boisko podwyższył Adam Kapusta. Pod koniec meczu MKS Jeziorany za sprawą Piotra Skalskiego strzeliły jeszcze jedną bramkę. Więcej goli kibice już nie zobaczyli. Stomil II Olsztyn awansował do kolejnej fazy rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski.

- Gra toczyła się pod nasze dyktando. Oprócz pierwszych minut, gdzie było trochę nerwowości. Dzisiaj w składzie grali chłopcy, którzy na co dzień grają w drużynie juniorów i od czasu do czasu w rezerwach. Cieszę, się z tego, że prowadziliśmy grę w tym meczu. Szkoda tylko, że straciliśmy te dwie bramki - mówił po meczu Adam Łopatko, trener Stomilu II Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:28:25

90' KONIEC! GRAMY DALEJ!
89' Strzelał Czokało, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
86' Wyczekujemy końca meczu.
83' W odpowiedzi sytuację miał Stomil, ale Nowak fatalnie zachował się w polu karnym. Wynik nadal bez zmian.
82' Jest ciekawie. Teraz piłka po strzale Mateusza Tałałaja trafiła w słupek.
80' GOOOOL - Piotr Skalski. MKS wychodzi z kontrą, piłkę w polu karnym otrzymuje Skalski i pokonuje Przyborowskiego. Będzie ciekawie w końcówce.
79' Nowak strzela obok słupka.
75' Czokało do Kapusty, a ten nie ma problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Stomil II prowadzi w Jezioranach już 3:1 i jest coraz bliżej awansu do kolejnej rundy!
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ADAM KAPUSTA!
67' Ostatnia roszada także u gospodarzy. Błaszczyk w miejsce Uklei.
66' Ostatnia zmiana w naszym zespole. Z boiska schodzi Mateusz Sienikowski, a w jego miejsce wchodzi Patryk Czokało.
63' Adam Kapusta w miejsce Andrzeja Jaronia.
62' Chwilę po wejściu na boisko swoją sytuację miał Nowak, ale jej nie wykorzystał.
60' Druga zmiana w naszym zespole. Boisko opuszcza Duda, a jego miejsce zajmuje Patryk Nowak.
55' Stomil II prowadzi w Jezioranach 2:1. Bramkarz gospodarzy wybił przed siebie piłkę, przejął ją Andrzej Jaroń, obrócił się i strzelił gola.
55' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ANDRZEJ JAROŃ!
47' Łukasz Szumski wpadł w pole karne, ale uderzył niecelnie.
46' Trzy zmiany w drużynie gospodarzy. Boisko opuścili: Adamiec, Falkowski i Kozłowski, a pojawili się na nim Durka, Tałałaj oraz Skalski.
46' Po 12 minutach przerwy rozpoczęliśmy drugą połowę.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil II remisuje do przerwy w Jezioranach z MKS-em 1:1.
45' Napastnik Stomilu pokonał bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego z około 20 metrów.
45' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ANDRZEJ JAROŃ!
37' Stomil wyraźnie ruszył do ataków. Tym razem swoją szansę miał Jaroń, ale niestety źle przyjął piłkę w polu karnym i został zablokowany.
37' Uderzona przez Bartłomieja Dudę piłka trafiła w słupek!
32' Stomil miał dobrą sytuację. Andrzej Jaroń strzelał piłkę głową po rzucie rożnym, jednak minimalnie obok bramki. Szkoda zmarnowanej szansy.
30' Strzelał Jakub Górski, ale problemów z interwencją nie miał Andrzej Onichowski.
22' Wynik bez zmian. Stomil II nadal przegrywa w Jezioranach z MKS-em 0:1.
12' Zmiana w Stomilu. Z boiska schodzi kontuzjowany Skrodzki, a jego miejsce zajmuje Szumski.
10' Przemysław Kozłowski przedarł się lewą stroną boiska, uderzona przez niego futbolówka trafiła w słupek, dopadł do niej Krystian Falkowski i z siedmiu metrów pokonał Michała Przyborowskiego.
10' GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krystian Falkowski.
1' Groźna sytuacja dla gospodarzy. Kowalski wykorzystał błąd olsztyńskiej obrony, wyszedł sam na sam z Przyborowski, ale górą nasz golkiper.
1' Początek spotkania, rozpoczął Stomil.
Piłkarze zeszli już do szatni. Za chwilę początek spotkania.
Na rezerwie pozostają: 33. Erwin Sak, 14. Łukasz Szumski, 7. Patryk Czokało, 10. Patryk Nowak oraz 25. Adam Kapusta.
Znamy już skład piłkarzy Stomilu II. Zaprezentujemy go na górze w polu meczowym.
16:30 - piłkarze wyszli na rozgrzewkę.
Sędzią głównym meczu wyznaczono Macieja Staniszewskiego z Biskupca. Arbiter na co dzień prowadzi spotkania w czwartej lidze.
Trenerem gospodarzy jest Paweł Radziwon, który w przeszłości był graczem OKS Stomilowcy Olsztyn.
MKS Jeziorany na co dzień występuje w klasie okręgowej grupie pierwszej. Po pięciu kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Do tej pory MKS wygrał dwa mecze oraz przegrał trzy.
Przed godziną 16:00 piłkarze rezerw dotarli do Jezioran.

W środę (5 września) o godzinie 17:00 piłkarze Stomilu II Olsztyn w ramach 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski zagrają na wyjeździe z piątoligowym MKS-em Jeziorany.

W meczu nie zagrają na pewno Wojciech Dziemidowicz, Arkadiusz Mroczkowski oraz Karol Żwir, którzy przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Do Jezioran ponadto nie pojadą Mateusz Mikulak, Oskar Osika i Patryk Kun. Szansę zaprezentowania dostaną zawodnicy z szerokiej kadry drugiej drużyny oraz juniorów.

MKS Jeziorany po pięciu kolejkach zajmuje trzynaste miejsce w klasie okręgowej.