Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn, fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn, fot. Artur Szczepański

Michał Brański przejmuje klub

15.07.19 15:54   kyn   7  

Jak można było się spodziewać radni wyrazili zgodę na sprzedaż akcji dla Michała Brańskiego. Tym samym Stomil Olsztyn oficjalnie zmienia właściciela.

Michał Brański będzie większościowym udziałowcem Stomilu Olsztyn. W jego ręce trafi 84. procent akcji, resztę 16. zostanie podzielonych proporcjonalnie dla Gminy Olsztyn, WODKKAN-u oraz stowarzyszenia.

Umowa sprzedaży klubu zawiera m.in. punkt mówiący o modernizacji olsztyńskiego obiektu. Do grudnia 2020 roku trybuna odkryta ma zyskać 2,5 tysiąca miejsc siedzących.

Sprzedaż akcji przez miasto nie oznacza, że gmina wycofuje się z finansowania klubu. W tym i następnym roku spółka otrzyma dwa miliony złotych.

Podczas specjalnie zwołanej sesji prezydent Olsztyna poinformował, że otrzymał deklarację jednej z firm, która pożyczyła dla klubu 500 tysięcy złotych, że jeżeli klub dalej będzie funkcjonował, to dług zostanie anulowany. Stomil cały czas jest dłużny pieniądze dla WODKAN-u oraz OSiR-owi. Ten problem także ma zostać rozwiązany.

- Możliwości gminy w zakresie finansowania profesjonalnej piłki nożnej są ograniczone - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Dlatego najbardziej zasadne jest, żeby spółka miała inwestora, który będzie współfinansować działalność klubu. Rozmowy w tej sprawie prowadziliśmy od kilku miesięcy.

Przypomnijmy, że zimą 2019 roku prezes Stomilu Olsztyn Maciej Radkiewicz przyprowadził do ratusza trzech potencjalnych inwestorów. Prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicz rozmawiał ze wszystkimi i na końcu zdecydował, że najbardziej poważną ofertę przedstawił Michał Brański. Potencjalny inwestor nie bał się zaryzykować i udzielał klubowi pożyczek pieniężnych. Dzięki temu Stomil w rundzie wiosennej zdołał utrzymać się w rozgrywkach I ligi.

Michał Brański to przedsiębiorca z branży internetowej. Jest wiceprezesem i jeden z głównych akcjonariuszy Wirtualnej Polski. W drugiej połowie lat 90. wspólnie z Jackiem Świderskim i Krzysztofem Sierotą założyli o2.pl, który początkowo obejmował pocztę elektroniczną Tlen.pl i serwis informacyjny, a w kolejnych latach rozszerzył się o wiele serwisów tematycznych (m.in. Pudelek.pl, Kafeteria.pl, Biztok.pl).

Z takiego obrotu sprawy cieszy się kapitan Stomilu - Janusz Bucholc. - Jak dla mnie to pan Brański przejął ten klub już kilka miesięcy temu - mówi zawodnik Stomilu. - Zmiany postępowały z dnia na dzień, my byliśmy spokojni o pozytywne rozstrzygnięcie spraw negocjacyjnych. Fajnie, że możemy skupić teraz tylko i wyłącznie na sprawach piłkarskich.

WIĘCEJ NA TEMAT ZMIAN W STOMILU PISZEMY TUTAJ

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Michał Brański, Miasto Olsztyn


Komentarze

 1. 15.07.19 20:39 zjs

  Mam pytanie. Czy pan Brański ma wpływ na wybory personalne i czy je akceptuje? Czy też ktoś inny wykorzystuje bezkrólewie?

 2. 15.07.19 20:17 chodi

  Dziękujemy i powodzenia , pisze Pan nową historię tego wspaniałego klubu.

 3. 15.07.19 20:12 SzEFoo

  Powodzenia Panie Michale! Prowadź ten klub do wielkości jak przystało na Dumę regionu!

 4. 15.07.19 20:00 zjs

  Płaczę...jak po awansie do ekstraklasy w 1994. Będzie lepiej, może doczekam nowego stadionu?

 5. 15.07.19 19:57 nor

  Najlepsza wiadomość od wielu lat!

 6. 15.07.19 19:47 Adaśko

  Cierpliwość popłaca! Ale się cieszę!!! :D

 7. 15.07.19 16:11 czerkasow

  A z OKS 1945, którego prezesem jest Szwed też jest sprawa załatwiona? Bo coś mi świta że stowarzyszenie też coś miało w spółce.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!